Přejít na obsah

Jaký olej do 1.2 TSI (výměna oleje a filtru)


voltys

Doporučené příspěvky

proč ? viskozitu bych řešil v závislosti na způsobu užívání auta - né že to tam fláknu jenom proto že to maj a jenom proto, že to má lepší viskozitu. Kdo bude jezdit dálky, je mu k hovnu :)

 

S tým čo platíš súhlasím, ale treba doplniť, že on moc na výber nemá, ak sa jedná o premenlivý interval. Bežná 5W-30, alebo 0W-30. Pri jazdách sú oba oleje rovnako dobré, ale pri studených štartoch a krátkych jazdách má navrch tá 0W-30-ka. Tým pádom to je jasná voľba, zvlášť ak sa tým autom jazdí veľa v meste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo má navrch pri studenom štarte 0W? Inak často som čítal že TSI sa po výmene oleja stíši moc zmenu nepozorujem tiché to je viacmenej furt...jedinu zmenu po výmene brzdovej kvapaliny je to že ťažšie sa stláča brzdový pedál snáď sa to časom dostane do normálu :/

Editováno: , autor: juraj07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ví nebo zná někdo jaký přesný typ a značku oleje používá Škodovka do motorů 1.2 TSI v manuálu je napsané VW 502 00

což odpovídá 5W-40.

Chtěl bych na 5000km vyměnit olej tak bych chtěl znát jaký olej tam vlastně je.

Psal jsem do Škodovky ale než odpověděj to bude chvíly trvat.

 

Mám 1,2 TSI, dávám každý rok Castrol Magnatec 5W40 plna syntéza. Maximalni spokojenost, zbyde mi vzdy i na dolití, tuto sezonu jsem dokonce ani nedoléval. ANI KAPKU.

 

1961732_639002779481900_1426264717_o.jpg

 

http://www.olejservis.cz/castrol-magnatec-c3-5w-40-5lt/d-79142/

Editováno: , autor: Deivis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uistím ťa, že Magnatec je asi natoľko plne syntetický olej, ako naše Fabie a Roomstre sú Porsche. A síce má schválenie VW 502.00, takže ho do svojho auta použiť môžeš, ale už ten popis na ich webe je taký bullshit, že ja osobne by som ten olej nepoužil ani na mazanie pántov dverí.
 

 

As part of the Castrol Magnatec range, our 5W-30 oil contains intelligent molecules that cling to your engine and form an extra layer that protects from start up.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tož jsem si koupil castrol 5w30 LL a objednával sem se na servisní prohlídku... Technikovi oznamuji že mám vlastní olej...a on že od záři 2015 to mají přímo ze škodovky zakázané ... a ještě když mam auto v zaruce tak tím tuplem... už jste se taky s tím přístupem setkali? Auto Hegr Olomouc

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není povinností autorizovaného servisu vzít tebou dodaný olej (nebo jiný náhradní díl) - je to pouze na dohodě. Takže v tomto případě není co řešit. Pokud tvrdí, že to ŠA zakázala, bylo by možná vhodné to doložit - například nějakým TPI apod. Protože zrovna na tento případ kdysi jedno TPI ŠA vydala - byla tam instrukce, jak má servis postupovat, když si zákazník dodá vlastní olej. To by totiž znamenalo, že už to neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si vyměnil olej po 15tis - Mogul RACING 5W-40 (z loňska v akci za 379,-/4l), filtr origo od Škodovky (dle doporučení serv.technika - mám to ještě v záruce...) a musím zkonstatovat, že už jsem potřetí viděl, že po vyšroubování old filtru tam zůstává staré těsnění zaražené a zaklíněné...nedivím se pak neznalému mechošovi, že ho tam nechá a na něj narve new fitr i s new těsněním...nevím, ale ta konstrukce se mi nezdá jako dobrá...nepamatuji si, že by tohle nějaký jiný filtry dělaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož jsem si koupil castrol 5w30 LL a objednával sem se na servisní prohlídku... Technikovi oznamuji že mám vlastní olej...a on že od záři 2015 to mají přímo ze škodovky zakázané ... a ještě když mam auto v zaruce tak tím tuplem... už jste se taky s tím přístupem setkali? Auto Hegr Olomouc

a jak jsi to vyřešil ? pokud jsi stále objednaný, zavolal bych na zrušení, že jsi si tuto informaci u Škody ověřoval a že to je kec a že si najdeš jiný servis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zato, že je výslovně zákonem zakázané, aby výrobce automobilu trval na nějaké konkrétní značce oleje, dokonce od určitého roku nesmí zákonnou dvouletou záruku podmiňovat prováděním servisních úkonů v autorizovaném servisu (samozřejmě kromě záručních oprav), musí být ale prováděny a potvrzeny servisem odborným.

 

Jiné je to ovšem u prodloužených záruk nad rámec zákonných - tam si už může výrobce vymýšlet prakticky cokoli za podmínky, páč tato záruka není ze zákona, ale "z dobré vůle" výrobce.

 

Může ovšem stanovit specifikaci oleje a to i dle vlastních norem (u koncernu VW typicky...) - pak mu výrobci olejů posílají vzorky ke schválení za úplatu a tyto oleje, které výrobce schválil pak logicky musí i akceptovat a to i pro provoz v záruce.

 

Takže přinese-li zákazník vlastní olej v originálním obalu, na němž je uvedena specifikace dle výrobce (třeba VW 504.00/507.00) - tedy olej, který sám výrobce schválil dle vlastních norem, neměl by být problém (existují i pančované oleje, to je ale jiná kapitola...).

______________________________

 

Sečteno, podtrženo - myslím, že si zmíněný servis vymýšlí a to z důvodu, že jeho největší příjem z výměny oleje pramení z předraženého originálního sudového oleje (který nejspíš kupuje za babku). Domnívám se, že kdyby se to dověděla ŠA, dá mu to pěkně sežrat (alespoň by měla dát).

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde se tady neřeší, že se jim nelíbila konkrétní značka oleje, to sis vyfabuloval ty. A tohle tady řešit nebudeme - je to na stejné úrovni, jako by sis přinesl do hospody svůj chlast a chtěl, aby ti ho pingl nalil do skeničky. Asi bys neuspěl, že? Nelíbí se ti to? Jdi jinam, servisů je tady dost. A nikdo je nemůže přinutit, aby používali cizí olej. Probíralo se to tady různě na foru horem dolem již mnohokrát, ale tak to prostě je. Nevidím důvod, proč se k tomu stále vracet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde se tady neřeší, že se jim nelíbila konkrétní značka oleje, to sis vyfabuloval ty.

A kde v mém příspěvku tvrdím, "že se jim nelíbila konkrétní značka oleje"? Čti pořádně, pane moderátore :kol-28:  (a pak kdo tu fabuluje...).

 

Pouze jsem logicky zdůvodnil proč nevěřím, že ŠA zakazuje servisům brát od zákazníka olej - ŠA to podle mě z principu zákona a principu schvalování olejů výrobcem zakázat nesmí - jinak zakazuje něco, co sama schválila.

 

V tom, že hospoda "autorizovaný servis" má právo odmítnout zákazníkem přinesený olej máš zcela zřejmě pravdu, což jsem ovšem já neřešil. Napsal jsem pouze svůj názor, že místo skutečného důvodu "servírujeme pouze vlastní olej" uvádí důvod zástupný - "že to ŠA zakázala". Ale dejme tomu, že se mýlím a že to ŠA z nějakého důvodu opravdu zakázala - pak od toho je diskuse, že to někdo může doložit nebo naopak vyvrátit - jak píšeš:

 

Pokud tvrdí, že to ŠA zakázala, bylo by možná vhodné to doložit - například nějakým TPI apod. Protože zrovna na tento případ kdysi jedno TPI ŠA vydala - byla tam instrukce, jak má servis postupovat, když si zákazník dodá vlastní olej. To by totiž znamenalo, že už to neplatí.

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož jsem si koupil castrol 5w30 LL a objednával sem se na servisní prohlídku... Technikovi oznamuji že mám vlastní olej...a on že od záři 2015 to mají přímo ze škodovky zakázané ... a ještě když mam auto v zaruce tak tím tuplem... už jste se taky s tím přístupem setkali? Auto Hegr Olomouc

 

U Hegra olej brat nechcou odjakživa. Jestli mohu doporučit, v Olomouci jezdím k Hlaváčkovi OL-Holice, cenové i přístupem jsou úplně někde jinde. S vlastním olejem nebyl nikdy problém. V pátek tam zrovna jedu ;) .

 

EDIT: Pardon za OT, ale musím :D

 

Sir_Jarek: Pěkný Up! Mame doma TAKY modrého ;)

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uistím ťa, že Magnatec je asi natoľko plne syntetický olej, ako naše Fabie a Roomstre sú Porsche. A síce má schválenie VW 502.00, takže ho do svojho auta použiť môžeš, ale už ten popis na ich webe je taký bullshit, že ja osobne by som ten olej nepoužil ani na mazanie pántov dverí.

 

Ty zase plácáš blbosti typu ten a ten mechanik říkal, že dělal oddělaný motor díkyMagnatecu a jiné pohádky ! Jedinné co maximálně uznám, že nemá tu reklamovanou přidanou hodnotu.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty zase plácáš blbosti typu ten a ten mechanik říkal, že dělal oddělaný motor díkyMagnatecu a jiné pohádky ! Jedinné co maximálně uznám, že nemá tu reklamovanou přidanou hodnotu.

 

Preco by Magnatec (ako kazdy iny komercny spotrebny produkt) nemohol patrit k tym horsim vo svojej kategorii? To mi prosim nejako vysetli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..na magnatec jezdi a hlavne drive jezdila spousta aut.. nikde jsem necetl ofiko zpravu, ze ten olej kazi motory, nebo je nejakej spatnej, pokud vim, dodneska se prodava a takovych 10-15 let se prodava stale... mozna, pokud nekdo kupuje oleje z pofidernich eshopu a dostane polsky fake tak muze mit problemy... pochybuju, ze by castrol pustil nejakou spatnou kvalitu oleje mezi zakazniky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nase dohady su zbytocne. Ja som len podotkol ze Castrol moze byt dobry ale aj zly olej. Predsa aj pneu sa lisia, benziny tiez, a sem tam nejaka organizacia spravi testy a my si mozeme vyberat. Nemozes slepo obhajovat kvalitu produktu iba na zaklade "pochybuju, ze by castrol pustil nejakou spatnou kvalitu oleje mezi zakazniky."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...