Přejít na obsah

Blow off octavia RS (2.0 tfsi)


koss4ever

Doporučené příspěvky

Žádám o radu.

Chtěl bych ro RSa(rv.2006) namontovat blow off ventil. Uvažuji o tomhle http://www.highperformanceparts.cz/blow-off-ventil-forge-style--koncernove-motory-18--20t-fsi-07-stel.2768. Máte s ním nějaké zkušenosti nebo by jste mi doporučili jiný. Děkuji

Editováno: , autor: koss4ever
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar mám úplně ten stejný a můžu doporučit jen upřesním že to není přímo blow-off ale jen jakýsi nástavec co se týká značky nemohl jsi si vybrat lépe jen ta cena :feve: já ho mám za 1500kč jo a připrav se na výměnu ventilu který to vše ovládá určitě tam budeš mít ten starý typ s gumovou membránou a ten nemá takovou odezvu doporučuji ti koupit novější typ :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ. Mě jde jen o ten zvuk :-D. A jinak ty máš taky štelovatelný jo ? protože jsou i takové od této značky, u kterých je ten zvuk daný. Jinak tento blow off budu určitě hledat levnější. Mohu se zeptat,kde jsi ho kupoval ? A ještě o jaký ventil jde(jak píšeš ovládací s tou gumovou membránou) a kolik stojí, popřípadě kde jej mohu sehnat. Jinak díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ. Mě jde jen o ten zvuk :-D. A jinak ty máš taky štelovatelný jo ? protože jsou i takové od této značky, u kterých je ten zvuk daný. Jinak tento blow off budu určitě hledat levnější. Mohu se zeptat,kde jsi ho kupoval ? A ještě o jaký ventil jde(jak píšeš ovládací s tou gumovou membránou) a kolik stojí, popřípadě kde jej mohu sehnat. Jinak díky za rady

Nechtěl jsem ten štelovatelný jelikož aby jsi ho mohl seřídit tak ho musíš stejně vyndat a uvidíš sám že instalece je sice jednoduchá ,ale ten přístup :aggressive: jinak já jsem ho kupoval přímo s UK od forgemotorsport a jelikož jsme braly více kusů tak nám udělaly cenu :palec2: co se týká ventilu tak tady máš foto a číslo dílu máš na té fotce

post-51862-003127100 1291921849_thumb.jp

Editováno: , autor: chipmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem ten štelovatelný jelikož aby jsi ho mohl seřídit tak ho musíš stejně vyndat a uvidíš sám že instalece je sice jednoduchá ,ale ten přístup :aggressive: jinak já jsem ho kupoval přímo s UK od forgemotorsport a jelikož jsme braly více kusů tak nám udělaly cenu :palec2: co se týká ventilu tak tady máš foto a číslo dílu máš na té fotce

Díky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zdravím, jsem tu nový a vím, že toto téma tu bylo jistě dokola omývané. Nicméně jsem nikde přesně nevyčetl, jaký typ blow off ventilu (BOV), pasuje pravě na tento motor. Mám octavia ll RS 2.0 TFSi, rok 07, motor BWA. Objednal jsem si tento BOV(adaptér) http://www.tuning-centrum.cz/product/73282-blow-off-ventil-forge-motorsport-style-vag-motory-14tsi-1820-tfsi-tsi-07-open-loop. V neautorizovaném servise mi bylo řečeno, že tento typ na výše uvedený motor nepasuje. (Se servisem jsem neměl zkušenosti, známý mi jej doporučil, že prý mají zkušenosti s nainstalováním BOV např. na octavia l RS.) Chtěl bych tedy poprosit o radu, kdo s tím má zkušenosti a popř. mi nějaký BOV doporučit. Stačila by mi pouze ta redukce, adaptér. Pro upřesnění přidávám fotku originál BOVu od boshe, né nějak extra vyfocené, za každou odpověď předem děkuji!! ;)

post-83247-0-07808300-1382881853_thumb.j

Editováno: , autor: vojtaRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to cely ventil, ale jen adapter, ktery v podstate opravuje vyrobni nedostatek starsich motoru...

 

zkus se poptat kluku z hothatch, urcite ti poradi, pripadne vim ze maji vlastni dilnu nekde u usti a tam by urcite zvladli montaz ;)

Děkuji za rychlou odpověď, nicméně jsi mi úplně neporadil jaký typ, určitě zkusím napsat mail hothatch. Jinak montáž je triviální, koukal jsem na to teď a stačí povolit tři šrouby a vsadit tam adpatér. Jen se na to musí zespoda a celou situaci zhoršuje malý prostor pro ruce. :)

Editováno: , autor: vojtaRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Já jsem objednal toto http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-1z-06/motor/dv-bosch-diverter-valve-replacement-bov-gfb-3986.html#

Až to namontuju tak dám info jak to funguje. Na youTube jsem našel pár videí s tímto upgradem a bylo vidět, že ventil má mnohem lepší reakce a nepoští vzduch a tím zlepšuje chod turba a méně ho namáhá. Jestli od toho čekáš to syčení tak to nečekej. Jestli chceš lepší chod turba a přeplňování tak je GFB bov krok správným směrem:-)

Editováno: , autor: Arlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem objednal toto http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-1z-06/motor/dv-bosch-diverter-valve-replacement-bov-gfb-3986.html#

Až to namontuju tak dám info jak to funguje. Na youTube jsem našel pár videí s tímto upgradem a bylo vidět, že ventil má mnohem lepší reakce a nepoští vzduch a tím zlepšuje chod turba a méně ho namáhá. Jestli od toho čekáš to syčení tak to nečekej. Jestli chceš lepší chod turba a přeplňování tak je GFB bov krok správným směrem:-)

 

jo, o tom jsem právě přemýšlel, zvuk nepotřebuju, spíš mi jde o funkčnost.

kdybych dal jen ten adaptér, tak mi 100% odejde gumová membrána, při mém štěstí, takže to radši upgradnu.. jen nevím, jestli není lepší při té ceně dát už rovnou celý ventil :http://www.hothatchshop.cz/seat/leon-cupra-r-2010/motor/blow-off-ventily/blow-off-ventil-1-4-1-8-2-0tfsi-tsi-fmfsitat-forge-motorsport-184.html

 

jaké mát kdo sání ???

 

KN vložku, kužel, nebo celý přívod ??

koupil by toto, ale ta cena s pro mě s neznámým filtrem je trochu odrazující a dokupovat KN,BMC se mi už nechce

http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-ii-1z-06/sportovni-odclonene-sani-pro-2-0-tfsi-skoda-octavia-golf-leon-tt-cts-turbo-2244.html

 

kdyby měl někdo tip, či nápad, nebo lehce jeté sání na prodej.. šup sem  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoda toho kitu na ventil je ze zustane zachovana elektromagneticka cast ktera dokaze nejrychleji zavirat a otvirat ventil... jinak to sani od CTS-Turbo mam objednany taky:-) Budu mit na prodej karbonove sani+k&n filtr co tam mam ted. Fotky mam kdyztak v sekci OII vase octaviaII/combik pro rodinku..;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač to osobně nedoporučuju, tak pokud by někdo chtěl, tak mám KN vložku do originál filtrboxu na prodej, stejně tak válcový bavlněný filtr včetně karbonového boxu od BMC (i včetně 3" trubek a držáku na váhu vzduchu). No a taky mám i ten BOV adaptér mezi turbo a DV ventil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Pokud myslíš DV+, tak jeho účelem, pokud se nepletu, není držet větší tlak (což by při této konstrukci asi moc nešlo, musel by být silnější magnet, který by zvládnul pevnější pružinu), spíše je to náhrada za praskající původní verzi "G". Proti "D" verzi, která sice nepraská, ale zase není gumová a profukuje, je to lepší, rychleji dosáhneš požadovaného tlaku, takže jsou menší prodlevy. Zrovna někdo dělal další testy: http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?p=1667853

Editováno: , autor: swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne to to dela mensi prodleva turba a nikde to neufukuje neni poruchovy a pro ty kteri chteji upravovat vykon a zachovat K03 turbo tak je to ideální varianta. Zpracovani je fakt na vysoke urovni... Ps jinak jsem mel ten prvni ventil s tou gumovou membranou a nebyl poškozený což me prekvapilo u chipnuteho auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Pánové poradil by mi někdo kde ten ventil je? nejlépe foto okolí ? :) Dostává se tam horem spodem? Moje první auto s turbem tak nejsem zběhlej :) etka mi dříve šla pod staršíma win ted když to po dlouhý době potřebuju tak mi to nenajede :(

 

oprava: už jsem to našel takže spodem

Editováno: , autor: Senti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...