Přejít na obsah

podsvětlení ovladačů topení..


klucina

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.. Přestal mi svítit panel ovládání topení (manuální klimatizace..), jinak svítí vše ostatní a tak bych se chtěl zeptat zdali stačí vyměnit žárovku nebo

má panel topení svou pojistku.. Ptám se proto, že přestaly svítit jak otočné ovladače (teplota, ventilátor...) ale i tlačítka AC a recirkulace.. Díky za odpovědi..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti sviti ostatni v interieru - napr palubka, popelnik a pod, tak si myslim ze bude odpojenej za ovl.panelem topeni konektor, jinak neni mozny aby i obe tlacitka prestala svitit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ted jsem zaskocen

trochu to shrnu

nocni podsviceni tech dvou tlacitek - recirkulace a AC ti nesviti

a nebo ze kdyz zapnes klimu a treba i recirkulaci tak se ty tlacitka nerozsviti vice do zluta ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem to už řešil nešly mi 3 kolečka ale někde na fóru je postup, dát prostřední čudlík do polohy 2 vytáhnout kleštema, kleště sem oblepil páskou aby se neponičil ovladač, a úskejma kleštema vytáhnout malou žárovičku, stojí 9kč v autoelektrice. Jedna žarovička a všechny 3 kolečka svitěj jako dřív :palec2: a chce to trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

tak ted jsem zaskocen

trochu to shrnu

nocni podsviceni tech dvou tlacitek - recirkulace a AC ti nesviti

a nebo ze kdyz zapnes klimu a treba i recirkulaci tak se ty tlacitka nerozsviti vice do zluta ?

Když zapnu světla tak se podsvítí vše ( budíky, ovládání oken, vyhřívání zadního okna, popelník, přihrádka,...) jen panel klimatizace (manuální) ne. A celý, tzn. ani kruhové ovladače ani

tlačítka AC a recirkulace. Když ale zapnu AC nebo recirkulaci tak se rozsvítí normálně žlutě.. Takže si myslím že žárovička v kruh. ovladači ventilátoru to nebude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo! Ovladač ventilátoru šel opravdu ztěžka ale za pomocí malého šroubováčku se to nakonec podařilo:) A žárovičku pomocí velké pinzety

s čelistma oblepenýma izolačkou jsem taky dostal ven.. A opravdu jedna žárovička podsvětluje jak kruhové ovladače tak ty dvě tlačítka (AC/recirkulaci)..

Díky všem za podněty a rady..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Čau JAKUBO, zkus si ohnout špičku slabého plochého šroubováčku a zkusit to tím jakoby podebrat a vytáhnout. Mě se to zadařilo. :palec2: Ale dej pozor na ten plast, co osvětluje knoflík ovládání ventilátoru. Hodně štěstí a hlavně to nevzdávej, já s tím bojoval 15 min a s nasazením nové to nebylo o moc lepší.

Bez trpělivosti Ti to bohužel svítit nebude. :) Čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jakubo:

Zkus to bužírkou.

Bužírka musí mít mírně menší vnitřní průměr než žárovka. Nasadíš ji na žárovku a potáhneš.

Jak taháš za tu bužírku, tak ta natahováním jakoby zmenšuje svůj průměr a ještě víc drží tu žárovičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odčeho je zkoušečka stačí vyjmout žárovku a změřit při zapnutejch světlech zda tam jde vůbec proud a zda to má dobrou kostru.Pak se dá žárovička vyzkoušet na baterce zda svítí nebo i za použití multimetru proměřit zda není přerušená mimo vlákno,na oko může vypadat v pořádku ale může bejt přerušená jinde.Je to banalita a řešení není nijak složitý.To už musí bejt člověk naprostej analfabet aby to nezvládnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny.. Přestal mi svítit panel ovládání topení (manuální klimatizace..), jinak svítí vše ostatní a tak bych se chtěl zeptat zdali stačí vyměnit žárovku nebo

má panel topení svou pojistku.. Ptám se proto, že přestaly svítit jak otočné ovladače (teplota, ventilátor...) ale i tlačítka AC a recirkulace.. Díky za odpovědi..:)

no mě tam odešel odpor co je vevnitř a musel jsem dát novej panel,nešlo to opravit,dal jsem starší a je to ok

Co takhle to napsat do jednoho příspěvku?

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...