Přejít na obsah

Spotřeba 2.0 TDI 16V 103 kW


Pavel 5

Doporučené příspěvky

Přípravky jsou snad stejné jak na 1,9 tak na 2,0 8V zaaretoval jsem vačku a podle manuálu by měla být ryska cca za 5 min 12 a já ji měl cca 5 min po 12 hod.červeně označené přípravek na kliku jsem neměl ale udělal jsem si rysku a ani se to nehlo.Že by to bylo nějak špatně před výměnou?Rozvody ale nikdo nedělal,snad.

 

 

 

 

zzzzz.jpg?ver=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou totiz 2 druhy pripravku. Ty ocividne potrebujes pripravek T10100 (ten ma rysku tam, kde jsi udelal krouzek). Je pravda, ze klikovka se ti asi nepohla, ale stejne to tak presne jako s pripravkama neudelas. Uz jen proto, ze jsi nemohl udelat to protoceni a nasledne overeni. Tam totiz nejde o nejake milimetry, ale ani ne o desetiny milimetru (takova je podle me cca presnost pripravku). Nejjednodussi bude, kdyz to napichnes na diagnostiku a s nastartovanym motorem na volnobeh se podivas na hodnotu Torsion Value. Mela by se blizit nule... Ja ji po vymene rozvodu mel +1,5°, ale po case si to seda a po par tisicich km mi tam uz stridave problikava +1,0° a +0,5°.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čauec,

 

mám dotaz. Náhodou jsem jel s kámošem, co má 2.0TDi 103 kW, aneb to samé co já a při 2000 otáčkách je na rychlosti 120km/h. Já dnes jel a mám při rychlosti 120km/h cca. 2300 otáček.

Jak to máte vy?

Přijde mi to jako zvláštní....Zase ve mě vaří křev, že někomu to žere při 140km/h do 6 litrů a mě přes 7...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U pred FL urcite ano. Pres diagnostiku jde nastavit korekce na 85 % - 115 % (vychozich je 100 %). Sam mam nastaveno na 110 % a ukazuje to max o 0,1 l spatne.. U FL to pravdepodobne pujde taky.

Je mozne, ze ti do ted palubak o 0,5 l podmeroval a ted ukazuje spravne. Musis to proste propocitat podle tankovani. Jestli se o 0,5 litru zvedla realna spotreba, tak bude asi neco spatne...

Kde to nastavím?Nerd by jsem tam nastavil nějakou blbost.Kabel mám dva dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, protože ta spotřeba je vyšší než udává hodně majitelů stejného typu motoru, pak mi přijde, že bude něco v nepořádku. Někdo říká, že tyto motory žerou, další pak nechápe spotřebu nad 6 litrů. Je to zábava. Ale vrážet tisíce do výměny dílů a hledat příčinu mi přijde jako blbost v poměru, o kolik projedu víc kaček za rok. Ikdyž 1 litr rozdílu dělá při 30 000km za rok dobrých 300 litrů a to máme skoro 11 tisíc ročně nooo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...