Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

S tou zkušenost nemám, ale co je mi tak nějak jasné na první pohled - bude mít nekvalitní video. Za A - za tuhle cenu nemůže mít kvalitní a za B - kdyby bylo kvalitní, tak by se to tam psalo, v inzerátu se píše jen o rozlišení fotek. :)

Automaticky se asi také nezapne, ale alespoň umí nahrávat do smyčky, to se hodí.

Ale tuhle jsem naživo neviděl, tak třeba je to skrytý zázrak. :) Já bych ji viděl maximálně na použití na helmu na kolo... pokud bych nepotřeboval nějaké vyšší rozlišení, tak by asi mohla plnit úkol dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasel jsem ji na jichych webech, za trosku vetsi penize cca 1200 - 1500, tam i pisou, ze video je 720x480, 30fps, to nini nic spatnyho, ale ani zadny zazrak :)

pokavat bych chtel nahravat co se deje pred autem, tak nepotrebuju mit u kamerky lcd a jeste si ji muzu pripsout na riditka na kolo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže prostě nějaká forma VGA rozlišení a navíc jak tak čtu tak nejspíš v MJPEG kodeku... Výhoda je, že jsou kamery s tímto rozlišením a kodekem levné, nevýhoda, že nejsou čitelné značky a celkově je obraz dost nepovedený. Ale pokud někdo potřebuje jen nahrát třeba jízdu na okruhu, tak nepotřebuje mít viditelné veškeré detaily a toto stačí. Já pro potřebu "černé skříňky" do auta ale doporučuji co nejvyšší kvalitu, každý detail se může hodit. :)

Ta možnost dát ji na řidítka je výhoda, možná bude i odolná a na outdoor použití by se dala použít. Ale ohledně "nepotřeby" LCD v autě bych si dovolil polemizovat, jedna jeho funkce je pomoc při "zaměření" kamery na ideální místo natáčení a další je možnost přehrání si záznamu ještě v autě bez nutnosti počítače, třeba aby se příslušníci PČR mohli podívat, co se vlastně stalo...

Doporučuji na youtube kouknout na videa z nějakých jiných s VGA rozlišením a pak na obraz z kamerky co má zvládá skutečných (neinterpolovaných) 720p a rozdíl je rapidní. Navíc youtube komprimuje, obraz přímo z kamery je ještě lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kamera může být v podstatě cokoliv, všechno je z Číny a i když vypadají dvě stejně, mohou mít rapidně rozdílné vlastnosti. :)

Myslím že je to tak, která stojí tak 1000 Kč (pro policii určitě stojí kousek tak 5000 Kč), má VGA rozlišení, snímací úhel asi 80° a MJPEG kodek, takže žádná sláva, ale pokud jsem to dobře pochopil, tak je budou mít na oblečení a budou snímat hlavně co se děje před nimi když budou z auta venku, moc si neumím představit, jak by nahrávaly kvalitně, kdyby je měli na oblečení a chtěli by záznam dění před autem. :) Na to ale mají kamery už teď, alespoň pražská PMJ a dálniční také...

Ten článek jsem nějak ale moc nepochopil, kamery v autech mají už teď, alespoň tam, kde jsou třeba... Myslím, že uplatnění těchto kamerek je hlavně na uniformách právě kvůli možnosti zachycení nabídnutí úplatku atd... ale do auta bych to neviděl, ale možná je to nějaký malý černý zázrak, technologie se zdokonaluje... :) Ale myslím že na použití "onboard" to není vhodná kamerka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl by někdo někam uploadnout originální ukázku videa z té kamery s výklopným displejem (.avi)?? Ty ukázky na youtube mě spíš odradily, takže cena 4.333,- uvedená na onboard.cz se mi zdá vysoká. Jinak web onboard.cz se jeví taky značně podezřele :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální video klidně postnu, jen je problém ten, že je dost velké. Ale hodím ho třeba na nějaký rapidshare hned, jak se k tomu dostanu. :) Ale na internetu se dá najít i pár videí přímo v .avi co vyleze z kamery. I videa z "pravé" kamery na youtube, pokud se dají do 720p rozlišení vypadají dobře, originál je pak ale ještě o trochu lepší. :)

Na youtube je plno videí - bohužel se některá prezentují jako videa z této kamery, ale jsou přitom jen z kopie této kamerky, což se nedá naprosto srovnat... Například videa, která jsou u verze s přisvícením na serveru onboard.cz - nejen, že jsou obě "kradená", ale takové video nočního záznamu by mě spíše odradilo, než si získalo. Jedná se o video z prapůvodní verze softwaru... Ony celkově ty stránky se jen zabývají přeprodejem zboží ze zahraničí, obrázky jsou stažené a videa jsou taky cizí... Zaujala mě na stránkách možnost, že někdy zboží nechávají zaslat přímo ze zahraničí k zákazníkovi... takže já jím zaplatím nějakou částku, oni to objednají v zahraničí, nechají to poslat na mou adresu a návod mi pošlou e-mailem... A to se vyplatí! :D

Já se tímto sice neživím, jen mě to baví, ale i tak kameru objednám, zaplatím ze svého, otestuji, co nefunguje vyreklamuji a až pak případně nabídnu dál... jako plně funkční, "pravou" a ihned k odběru. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, pokud se ti chce a něco máš, klidně to někam hoď (nemám přehled jaká je max. velikost souboru na jakých službách, většinou mi stačily 2GB na uloz.to). Pokud se ti nechce, aspoň hoď odkazy na ty 720p .avi ;)

Na onboard.cz jsem koukal na tuhle stránku s odkazem na recenzi a v té jsou ty videa. Jinak u nich samozřejmě nic kupovat nehodlám i když ta věcička vypadá dobře, ale je zcela mimo cenovou relaci, kterou bych si do toho představoval investovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, že by se mi nechtělo, ale znáš to - kovářova kobyla chodí bosa a já zrovna nemám ani jednu kamerku, abych natočil nějaké testovací video s poslední verzí firmwaru. Kauza "pirát na D1" zvýšila zájem, tak nemám ani kousek. :)

Co jsem tu tak narychlo našel videa - k reprezentaci kvality bych je asi nepoužil, ale je vidět rozdíl mezi "pravou" a "levou", poznejte která je která. :) Oboje je z Ruska, oboje ze zimy, tak jsou si videa podobná. Mimochodem díky Rusky je ověřena odolnost kamerky až do -35 stupňů v autě. :D

Jinak bych řekl, že tady se šetřit nevyplatí. Pokud někdo chce levnou, tak si koupí přímo nějakou, o které ví, že natáčí nekvalitně, ale počítá s tím, ale pokud někdo chce ušetřit, koupí nějakou "určitě HD" a pak se nestačí divit. Viz tato videa, obě se samozřejmě dají přepnout do 720p... a jaký je rozdíl... Mimochodem na tom jednom videu je nehoda, takže kamerka se možná hodila. :) Dodatek - jak na to teď koukám, tak ten jeden má špinavé sklo a kamerku umístěnou, že má na skle odlesky, takže to je třeba si odmyslet. No, natočil bych to lépe... :D

http://www.youtube.c...player_embedded

Video už je starší, od té doby vyšel novější FW který zas o něco vylepšuje kvalitu. Není to však pravidlo, vyšla nová verze zde uváděné kamerky s displejem a ta má ještě novější verzi FW a kvalitu o dost horší... :)

PS: Kamerku mohu sehnat levněji, ale za pár korun to také není... pokud člověk tedy chce opravdu kvalitu, jakou má mít...

Dodatek: Dnes jsem narazil na věc, se kterou si kamerka neporadí... a to jsou HID xenony... je pravda, že toto byl opravdu šajn, sám jsem pár set metrů skoro neviděl... :) Ani jsem se na něj nesnažil blikat, stejně myslím, že tam nikdo nebyl... byl jsem rád, že nemám vypálené oči... :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to tě asi nepotěším, pod 2000 Kč se nedostanu. A v téhle kvalitě asi nikdo, jelikož nákupní cena je ještě o dost vyšší. :( Mohl bych být zmetek, říct ti, že mám super HD kamerku, prodám ti ji jen za 1700 Kč. Ale byl by to fake, kvalita bídná, rozlišení interpolované... a ty by sis buď vsugeroval, jak jsi super koupil a byl šťastný, nebo se proklínal, jak jsi vyhodil 1700 Kč za něco nepoužitelného, každopádně prodejce by byl v pohodě, jelikož kamera opravdu vydává videa v rozlišení 1280 x 720 jak se deklaruje. Bohužel jeho kvalita je tragická... Ale tohle já nedělám, co nabídnu za tím si stojím, že je kvalitní.

Tohle je už prostě drahá věc, já to vím, člověk musí vědět, jestli se mu to vyplatí, nebo ne. Na aukru je myslím plno kamerek které se dají dát do auta, mají sice rapidně méně funkcí a horší kvalitu, ale chtějí za ně snad 300 Kč, tak to někomu může stačit...

Já miluji techniku, takže naopak teď budu testovat novou možnost kamerky do auta, která už zvládá Full HD video s 60 FPS a to už je mazec. :D Ta ale ani v nákupní ceně nejde pod 4000 Kč. Tak snad se najde podobný nadšenec do této techniky jako já, nebo si ji prostě nechám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám rád techniku :) , ale zůstanu u objednané osvědčené HD 30 fps a časem uvidíme, jak se tato nová věcička bude při tvých testech chovat. Je fakt, že čím víc FPS, tím líp - natáčíme za rychlého pohybu a třeba záznam RZ protijedoucího vozu může být problém.

Nemáš foto, jak bude tato nová kamera vypadat a jestli půjde taky instalovat tak naležato k zrcátku jako HD kamera, o které je tento thread?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím o ní moc věcí nevím, jen že to bude modernizovaná verze kamery F900HD, což je výborná kamerka... uvidí se časem, riziko beru na sebe, nakoupím, vyzkouším a pak se uvidí jestli to má vůbec smysl. :) Na druhou stranu velikost videí bude asi dost drastická - Full HD a 60 FPS... uvidíme. :)

Mezi častými kamerkami je také jedna, která stojí jen o trochu víc, než zde zmíněná, nemá displej, ale má GPS a také natáčí HD video. Ale při rozlišení 1280 x 720 bodů má jen 5 FPS, což už se mi zdá fatálně málo, proto jsem se na ni vkašlal. :)

Příslušenství nové kamery je velká neznámá, držák ale vypadá, že má o kloub víc, tedy že kamera půjde dát horizontálně i vertikálně (kamerka má natáčecí hlavu)...

Když jsme u uchycení zde uváděné kamery - dnes budu ověřovat asi zatím nejlepší způsob - Joby GorillaPod - kamerka má stativový závit, "stativ" se omotá kolem nohy zrcátka a kamera se jen nacvakává, nemusí se šroubovat... Zatím asi nejvíc bez zásahu do auta, příjemné na sundavání kamery a zabírá nejméně místa... uvidíme. :) Pokud to tak půjde, tak doufám, že nová kamerka bude mít taky stativový závit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní dobře, kdyby to drželo, bylo by to perfektní. Zdá se, že minimální poloměr ohnuté nožky GorillaPodu je docela malý a půjde pěkně obtočit. Zde na fotografovani.cz je pěkná recenze, kde je z fotek vidět vlastnosti a ohebnost tohoto stativu. No a díky jeho rychloupínací hlavě by sundávání kamerky bylo rychlé.

Editováno: , autor: Pontiac_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem to na nějakém videu uchycené k noze zrcátka, drželo to opravdu hodně a kamerka se jen nasazovala, ten protikus v ní byl přišroubovaný napevno, to se mi líbilo, kolega kamerku má, tak si to dnes asi zajde koupit, tak to nafotím. Ale bude to v Mazdě CX-7, ale to bude asi všude podobné. :)

Jinak z jiného fóra - toto je také možnost uchycení a i napájení - http://img24.imagesh...i/35599447.jpg/ http://img577.images...i/60044950.jpg/ http://img406.images...i/67028981.jpg/ http://img841.imageshack.us/i/24531206.jpg/ (od uživatele Zett z autorevue)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tím se vracíme k druhé důležité věci a sice napájení, optimálně spínané klíčkem, bez toho nám kamerka nepojede ;) .

Ty obrázky se týkají asi jiné kamery, že? Jinak má tam ve střeše dost místa. To by mě zajímalo, kolik ho tam má Octavia. Zjistím, až to tam otevřu, protože se chystám na totéž - všiml jsem si, že podsvícení tlačítek pro šíbr se zapne při otočení klíčku, takže tam bude aspoň jeden vodič, který je napojený na spínací skříňku. Až to bude otevřené, tak ho najdu jednoduše voltmetrem. No a pak tam pravděpodobně taky připájím adaptér ke kameře. Ten budu muset rozebrat, protože zapalovačový konektor nebude třeba a je zbytečně velký.

Víme, kolik kamerka žere wattů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty obrázky se týkají této "naší" kamery, má jen nahoře přilepeny dva pásky suchého zipu, takže se jen přilepí na držák a pak se zas lehce sundá, zdá se mi to jako dobré řešení, dnešní suché zipy mají nosnost úžasnou, mělo by to jít bez problému. Ta elektřina je natažená z osvětlení interiéru, prý je tam napětí, které se vypíná po zamknutí. Aby se neničil originální zdroj do autozásuvky, tak je použitá stará redukce zapalovač-usb a ten využit jen pro převod z 12V na 5V a z něj kabel do kamerky. Kamerka má konektor myslím jaké staré Nokie, takže to také není problém sehnat. :)

Na watty se mi nepodařilo přijít. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečti na zdroji kamerky proud, z toho příkon spočítáme.

Pokud by se to vešlo do 1W, pak by stačil tento DC/DC měnič, má fajn rozpětí provozních teplot od -40°C do +85°C, do auta jako dělané a velice malé. Problém vidím jen v tom, že vstupní napětí má 10,8-13,2V (+- 10%) a při běhu alternátoru je na svorkách baterie přes 14V. Otázkou je, jestli je to i ve vnitřní síti.

Našel jsem i specifikace 2W měniče, pracovní teploty stejné. Ale jinak moc výběr není, měniče o větším výkonu snad nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď žádnou kamerku nemám, tak nemůžu nic vyčíst, ale... dle zkušeností je to tak, že k napájení se dá použít stejný proud, jaký jde do USB. Kamerka se při připojení na USB nabíjí, ale pro náš účel je třeba ji mít připojenou přes napájecí konektor, protože když je připojena přes USB, tak nenehrává a nespíná se tedy nahrávání při zapnutí elektriky. Ale nabíjení a napájení půjde jak z USB, tak z napájecího kontektoru. Takže 5V (+- 0,2) a 500 mA (+- 100).

Nejjednoduší, ale neříkám že nejlevnější a nejméně náročné na prostor, je "vykuchat" adaptér do autozapalovače z 12V na USB a použít ho pro převod na napětí do kamerky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johny_R: ADR-3000 už jsem také zkoumal, ale jak říká samurai, trochu moc peněz za špatný obraz.

Hero už je zajímavější, škoda že i na stránkách výrobce se tak skrblí s obrázky.

Zatím mi stále vychází nejlíp ta Čína.

Samurai: je funkce přemazávání nejstarších záznamů bez problémová? Měl bys fotku té úpravy připevnění kamery k noze zrcátka? To by mě velice zajímalo.

Tú GoPro kameru som zvažoval na helikoptéru, ale napokon som kúpil najlacnejšiu a najmenšiu FullHD kameru od Sony (HDR-CX115) a mám super obraz, zoom, má to displej a kopec funkcií a zase o toľko drahšie to nebolo. Ale samozrejme do auta to nie je.

Prikladám jeden snímok z videa. Ak lietam s 10 Mpix zrkadlovkou, tak sú fotky zase kdesi inde.

EDIT: Nejako to ten snímok zmenšilo.

post-407-0-78362600-1295518919_thumb.jpg

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presunul som sa sen z diskusie o kamerách vo FII sekcii. Tak som napokon vybral kameru CarCamOne HD. Páči sa mi, že má HD záznam (síce len 720p), záznam sa dokola prepisuje, ide zvoliť na aké úseky sa delí, v balení je aj adaprér do auta, ktorý dokonca detekuje nárast napätia v palubnej sieti, čo znamená naštartovaný motor. Zariadenie je pomerne malé, zaznamenáva do H264, má malý displej, ktorý pomôže pri smerovaní alebo prvotnom prezretí záznamu v aute (ale zbytočne nezväčšuje rozmery) a optika sa dá polohovať. Cena je o čosi vyššia (130€), ale zase snáď si nemci kvalitu ustrážia. Navyše ponúkajú aj vymeniteľnú optiku, rybie oko by som ale nechcel. Vidno tam síce viacej, ale na druhej strane sa detaily stratia. Čo som pozeral videá 720p s rybím okom, tak už v protismere na dvojprúdovej ulici v meste nevidno evidenčné čísla prechádzajúcich áut. Množstvo detailov mi príde skoro identické ako u kamerky 720x480 so štandardným objektívom.

Samotná kamera je identická ako FlyCamOne HD, odlišné je len dodávané príslušenstvo a farba obalu kamery. FlyCamOne HD sa síce vyrába aj v 1080p prevedení, ale 260€ sa mi zdá už veľa.

A ešte nejaké fotky:

CarCamOne HD

95437_w01_CarCam.jpg

CarCamOneHD_2.jpg

Pre predstavu, aké je to maličké je tu FlyCamOne HD v ruke

fcohd-6.jpg

A ešte video:

Dnes večer si po kamerku idem, tak s ňou budem zajtra experimentovať. Tak pokiaľ bude chcieť niekto skúsenosti, fotky alebo video, tak rád poslúžim. Plánujem kameru po odskúšaní rozobrať a oddeliť optiku. Takže za sklom nebude temer nič, len samotný objektív.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohľadom meniča 12->5V by som nepoužíval 7805, nakoľko ten celý rozdiel napätí premení na teplo. Uprednostnil by som hotový adaptér Belkin Micro, ktorý má aj istenie a temer vôbec sa nehreje ani po dlhšej jazde. Je malý a ide ho ukryť temer kamkoľvek, samozrejme ak by to bolo stále veľké, nie je problém platvové telo odstrániť a použiť iba vnútornosti. Cena je 6-7€. Na dealextreme som videl aj napodobeniny a cena bola len o 1€ nižšia, to sa myslím nevyplatí.

post-407-0-82238600-1295521002_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak držím palce a jsem zvědavý na testy! Jak koukám na uchycení, tak je asi jediná rozumná možnost ji rozebrat a optiku si dát extra, jinak zabere půl okna. :) Cena odpovídá kvalitě, takže bych řekl, že nebude problém. :)

Jinak já mívám kamery se stejnými parametry (přepis, automatické zapnutí, detekce pohybu, adaptér do auta, displej) a s rozumnějším adaptérem (bez krouceného kabelu) za nižší cenu, než stojí tato, ale mají široký úhel záběru, takže to by pro tebe stejně nebylo. :) A pak ještě s "neširokým" úhlem záběru, s vlastnostmi jako předchozí, ale s Full HD záznamem zas o trochu dráž, takže také nic. :D

Tak jsem zvědavý na zkušenosti a záběry, jsem rád, že pořád existuje někdo, kdo je ochoten si trochu připlatit za kvalitu a ne šetřit a pak se vztekat. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doklikal jsem se na netu k:

http://www.dealextre...d-2-5-lcd-47859

simpaticky je, ze se da umistit "nalezato" nezabere pak pulku okna

pisou, ze je full hd, ale videa co tu maji mi pripada vsechny stejne blby, i to 1920*1080 :(

z DX uz jsem par veci kupoval, kvalita "cina" :) krabice jak kdyz se valela nekde na desti, jinak spokojenost

nemate nekdo konkretni zkusenost?

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...