Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

Zkušenost mám tak nějak polovičatou - třeba tato kamera z DealExtreme je opravdu pravá, není to nějaký fake. Ale - co mě od nákupu zde odradilo, a nejsem myslím sám, je to, že i když si člověk připlatí za EMS, tak čeká tak měsíc a půl a déle, protože změnili poštu z HK post na China post a je to tragédie. Krabice když už přijdou, tak přijdou celkem otlučené, což se mi u elektroniky již párkrát nevyplatilo, ty otřesy tomu moc dobře nedělají a kdoví, kde to v jakých podmínkách leží...

A v neposlední řadě mají neaktuální software, já raději odebírám přímo do výrobce a nechávám zboží zaslat DHL a stav je rozhodně lepší a software aktuálnější.

Ale kamerka je to dobrá, ačkoli ještě se starší verzí softwaru. Pokud ti nebude vadit si chvíli počkat, doufat že nebude zboží DOA (Dead On Arrival), doufat že se balík nepomlátí cestou a že bude vše fungovat (čip, optika, nabíjení atd...) tak je to asi dobrá volba koupě. Občas mají i padělky, ale tohle je originální kamerka. Tedy alespoň pár bylo. :D Pokud bys ji chtěl rychleji, nebo neriskovat poškození, nebo nefunkčnost a nejaktuálnější SW, tak mohu zařídit... :)

PS: Jinak ta kamerka - v poslední verzi SW snad nejlepší kvalita záznamu co jsem zatím viděl, nejlépe však bez "rybího oka", které kvalitu degraduje. "Širokoúhlá" verze kamerky v nejvyšším rozlišení stejně nenatáčí širokoúhle a jen to kazí obraz. Čočka se dá vyměnit, dá se pak dokoupit kvalitní širokoúhlá i k základní verzi kamerky. Záznam je opravdu kvalitní, bohužel si za to nechá výrobce zaplatit a lidé neradi investují více do kvality a raději méně do šuntu...

EDIT: Ještě na porovnání bych řekl, že tato kamerka (1080p) a zde zmiňovaná s výklopným displejem (720p) jsou si celkem rovny, ačkoli rozlišení je rozdílné. Tato kamera má lepší kvalitu za tmy bez přisvícení (které nemá), za dne jsou obě hodně kvalitní. Kamerka s výklopným displejem a 720p má však víc možností nenápadného uchycení v autě... A je o něco málo levnější. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

porat se rozmyslim co koupit a hlavne jestli vubec neco kupovat

auto parkuje venku na ulici, kdyz bych to musel pokazdy sundavat, tak az bude potreba tak ji zapomenu nandat :(

nejradeji bych ji umistil pod stropnici, nad zrcatkem je pomerne siroka,

bud ji celou jak je narvat mezi stropnici a strechu, jen udelat dopredu diru na objektiv, pokud se nevejde tak ji rozebrat, dat cip dal od zaznamu (ted je vyklopny, bude tam nejaky vodic), to se ji asi nebude moc libit, kuli ruseni :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je klasický problém a je to jak říkám - aby kamerka viděla, musí být vidět. Jinak to nejde. Antiradar mám třeba daný tak, že není skoro vidět, jenže ten nepotřebuje být ve stírané ploše skla, to kamerka ano. Téměř k "dokonalosti" se dá dostat při použití kamerky s výklopným displejem dolů a využití kovové konstrukce ve tvaru L ke sklu a dvěma kusy suchého zipu - jeden na kamerce a druhý na konstrukci. Pak kamerku stačí jen nalepit a zapojit kabel... Já parkuji v bezpečí, takže kamerku nechávám, ale když parkuji někde venku, tak kamerka musí pryč, jsme přece v Čechách... :(

Oddělit optiku je taky možnost, ale musí být umístěna ve stírané ploše, tedy asi na zadní straně zpětného zrcátka... pak by to mohlo být ok, otázkou je provedení, rušení atd...

Trochu větší výhodu v umístění má tedy kamerka s výklopným displejem dolů (720p), druhá kamerka (1080p) je zas uzpůsobená k tomu, aby ji člověk vzal do ruky a natáčel s ní jako s normální kamerou. Každá má nějaké pro a proti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým nákupom z Číny plne súhlasím, krabice otlčené a trvá to dosť dlho.

Moje skúsenosti s CarCamOne HD sú nasledujúce. Podarilo sa mi ju zohnať za jeden deň. Do kamery som vložil 32 GB SDHC kartu a začal testovať. Plastový povrch kamerky pôsobí kvalitne a pevne. Potešila ma veľkosť, prirovnal by som ju k dvom zápalkovým krabičkám postaveným na seba na výšku.

Prvé dojmy boli zmiešané, lebo obraz bol neostrý. Stačilo uvolniť 4 skrutky a odobrať kryt otočnej hlavy a obraz zaostriť. Po zaostrení som s výsledným obrazom veľmi spokojný (od plastovej optiky s priemerom 3 mm asi viač čakať nemožno). V porovnaní s kamerou 640x480 je to významný posun vpred.

U tejto HD kamerky (720p) ide evidenčné čísla prečítať na autách, ktoré sú predomnou (alebo v susednom jazdnom pruhu) asi do vzdialenosti 6-8m. Ak sa snímané vozidlo pohybuje voči kamere rýchlejšie (v protismere alebo stojí na kraji), tak je evidenčné číslo rozmazané (to isté ale platí aj pre bežné foťáky a kamery, fyziku človek neoklame). Video je inak veľmi pekné, kompresia je pomerne nízka, vyváženie bielej je tiež prijateľné. Obraz je plynulý, ale pri odbočovaní na menšej križovatke do pravého uhla je obraz trochu trhaný. Celkovo ide krásne identifikovať všetky vozidlá a dokonca aj oblečenie ľudí naokolo. Ak je auto bezprostredne pred kamerou, tak ide perfektne prečítať aj menšie nápisy (napr. označenie modelu) a odhaliť drobné detaily. U chodcov na prechode pred autom ide krásne identifikovať aj tváre.

S ubúdajúcim svetlom pribúda v obraze zrnitosť a farebný šum. Od tak malého snímača ani nič iné nemožno čakať. Najväčším problémom za tmy je ostrý prechod svetla a tieňa, takže jasne osvetlené evidenčné čísla prednými svetlami nejde prečítať a autá prichádzajúce v protismere nemožno identifikovať. (ale to je problém aj očami). V meste vidieť cestu, vodorovné značenie, semafóry, dopravné značky, ostatné autá a pod.

Medzi jediné negatívum optiky radím mierne nerovonomernú ostrosť, to sa ale prejavuje len u fotografií (5 Mpix). Video je automaticky delené na 15 minútové úseky (cca 872 MB). Na 32 GB kartu sa zmestí asi 8 hodín a 45 minút. Ohľadom nastavení, ide nastaviť sekvenčné fotografovanie (1 záber každé 3 sek., 5 sek., ...), ale tento režim nejde automaticky spúšťať. Automaticky sa spúšťa natáčanie videa (podľa mňa užitočnejšie). Fotka každé 3 sekundy je síce detailnejšia, ale zachytáva málo samotného diania na ceste.

Otočná hlava je dobrá správa, lebo je možné predĺžiť kábel a zapúzdrenú optiku umiestiť za zrkadlo a zvyšok niekam ukryť. Vzhľadom na veľkosť kamery a možnosť natrvalo prevrátiť obraz nie je ale vylúčená montáž na sklo za zrkalom hore nohami. Nacvakávací držiak na konci "husieho krku" sa skladá z dvoch častí skrutkami, tak je možné ho rozdeliť a časť s úchytom prilepiť obojstrannou páskou na sklo za spätným zrkadlom. V polohe hore nohami prívodný kábel povedie hore pod stropný tapacírung (takže točená časť kábla by už nebola potrebná). V prípadne potreby sa kamera z prilepeného držiaka kedykoľvek vycvakne a káblik sa odpojí.

V mojom prípade ešte musím na spodnú stranu otočnej hlavy s optikou nalepiť malú tmavú clonku, lebo čelné sklo je šikmé a za dňa sa zvykne odrážať na vnútornej strane čelného skla vrch prístrojovky s vetracou mriežkou.

A ešte prikladám nejaké fotky, ktoré sú vyextrahované priamo z videa. Sú ešte zo včera, dnes sa mi podarilo obraz ešte trochu lepšie zaostriť a lepšie vidno aj do diaľky. Prvá fotka je podvečer a druhá už za tmy. Slnko v týchto dňoch akosi zohnať neviem.

post-407-0-26702600-1295986534_thumb.jpg

post-407-0-72698900-1295986609_thumb.jpg

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je moc hezká recenze! Je super, že jen nechválíš a bereš to objektivně.

Tyhle kamerky mají prostě malé optiky, malé čipy a malé všechno, nedá se očekávat neočekávatelné, zvláště v noci. To někteří nechápou a chtějí obraz jako ve dne a nejlépe čitelné i RZ protijedoucích vozidel...

Fotky vypadají hezky, ono to pak ve videu vypadá ještě lépe. :) Včera jsem taky jel a měl jsem kameru, tak sem hodím noční fotku zas z jiné. Je to tak nějak všude stejné, tady to navíc kazí to, že Fabie před kamerou měla uvolněné osvětlení RZ, takže to také nepomůže. :) Lepší fotku nemám, protože jsem jel jen pár kilometrů a potkal jsem jen toto auto na světlech. :) Byla tma a deštivo, je vidět právě ten přechod mezi světlem a stínem... A pak ještě fotka za hodně šera (dle času se to dá poznat, ačkoli se to z fotky tak nezdá) a to už vylézá na povrch šum, zrnitost a přechody...

PS: Kdybych věděl, že z videa vytáhnu fotky a budu je někde ukazovat, tak se budu víc snažit, třeba setřu okno. :D A nebo počkám na nějaké stojící auto, tato obě jedou, nebo právě vyjíždějí...

post-868-0-62899300-1295991275_thumb.jpg

post-868-0-16791800-1295991362_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za pochvalu. Ja nie som predajca, tak nepotrebujem niečo vychvaľovať do neba. A okrem toho ja si zvyknem na plnú hubu povedať, čo si o niečom/niekom myslím.

To mi je jasné, že taký obraz tá kamerka mať nebude ako HD kamera Sony s poriadnou optikou a nočným videním. A ako píšeš, niektorí ľudia to nepochopia. Takím treba povedať, že nech sa pozrú, čo vidia oni vlastnými očami a potom nech z toho tak polovicu uberú a bude to to, čo uvidí kamera.

Áno, na videu to vyzerá ešte lepšie. Holt tam má človek podstatne viac informácií.

Neviem, odkiaľ si, ale ja z východu Slovenska, takže u nás je tma o 10 minút skôr, ako v Bratislave. Tak u nás môže byť tma o cca 20 minút skôr, ako povedzme v Prahe. Ale máš pravdu, kamery a foťáky stmievanie tak dobre nezobrazia, snímaná scéna sa s ubúdajúcim svetlom zdá stále rovnaká, len pribúda šum. Takže stmievanie začne byť vidieť najprv podľa toho, ako vidno svetelný kužeľ na autách pred sebou alebo na ceste. Keď ale ISO dosiahne maximum, tak sa už obraz začne stmavovať aj na displeji.

Ale ak porovnám tie moje a tvoje zábery, tak u teba jednoznačne obraz degraduje široký objektív. A teraz nemyslím to súdkovité skreslenie, ale v obraze je napchatých viac vecí a tým zákonite je všetko menšie a teda aj horšie zreteľné. Na druhej strane máš lepší prehľad o dianí pred autom a na semafóry vidno aj keď stojíš na križovatke ako prvý. Ale myslím, že je lepšie zvoliť radšej klasický a nie široký objektív. A ešte sa mi na CarCamOne nepáči ten zubatý font. Chcelo by to taký pekný font ako máš ty ale ideálne bez toho nepriehľadného pruhu v pozadí.

Ja som za tmy jazdil dlhšie ako ty, takže som otestoval všetky možné situácie, vrátane mokrej cesty mimo mesta. Keď som čakal pred obchodom na maželku, tak som sa hral aj so svetlami a ak som mal zapnuté tlmené, tak boli značky prepálené a nečitateľné. Ak som mal ale len parkovačky, tak sa čísla dali čítať perfektne. Z môjho pohľadu nemá veľký význam sa tým zaoberať, ale na vylepšenie obrazu by sa dalo použiť riešenie z IP kamier pre kamerové systémy, ktoré majú pred snímačom ešte infra clonku a tá sa podľa množstva svetla zasúva alebo odsúva spred snímača. Ale bolo by taktiež zaujímavé zohnať fóliu prepúšťajúcu iba infračervené žiarenie a do prednej masky osadiť infrareflektor. Toto by zabezpečilo dobré osvetlenie reflexných povrchov ako značky, evidenčné čísla a pod. Ale cez deň by to netočilo také krásne zábery plné farieb ako teraz.

Každopádne moje požiadavky CarCamOne HD spĺňa, takže si ju objednávam aj do druhého auta. Stačí upraviť držiak a napájač a je to! Hoci ešte zaexperimentujem s tým, aký dlhý predlžovací kábel optika znesie. Ak by zvládla také 2m, tak by som zvážil aj trvalé oddelenie optiky od tela s displejom.

P.S.: Ja som na očistenie okna použil ostrekovač a stierače :)

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to okno se nezdálo tak špinavé, ale jak tak koukám, tak by ostřik neuškodil. :D

S tím úhlem snímání je to kontraproduktivní - kvalita je menší, záběr větší. Pokud se stane nějaká situace, že mě někdo sejme když pojede na červenou, tak je mi jedno, jestli tam bude vidět RZ, ale hlavně, že on tam bude vidět i ze strany a zároveň bude vidět že jsem jel na zelenou, v tom má široký úhel výhodu.

Na druhou stranu když budu chtít opravdu kvalitní video, aby značky byly čitelné ve všech pruzích, tak ocením neširokoúhlý objektiv.

U téhle je obraz "nejčistší" uprostřed, čím více se "deformuje" rybím okem, tak kvalita ubývá. Ale jak jsem psal, zas obsáhne hodně událostí, někdy třeba i těch důležitých. :)

Každopádně teď budu experimentovat s kamerou 1080p a jen s úhlem snímání asi 90°. Tam je kvalita videa úžasná, ještě uvidím, co praktičnost...

Jsem z Prahy, jak jsem psal, první fotka je ze stmívání, druhá je už z tmy. Mezitím jsem také čekal na přítelkyni, tak jsem také experimentoval. :) Stál jsem za tmy za nějakým Focusem a když jsem měl sepnuté potkávací, tak vše okolo bylo tmavé, ale značka čitelná byla (mám ale jen Fabii a ta má nízko světla, svítily pod značku...), když jsem vypnul světla, tak se celý obraz rozsvítil, bylo vidět okolí, ale značka bych řekl byla vidět méně, ta se totiž naopak trochu ztmavila a přibyl šum...

Každopádně bych řekl, že tvá natáčí moc hezky, tu jsem v ruce ještě neměl. Širokoúhlý objektiv toho zachytí více, ale méně kvalitně, to je prostě fakt. Až budu mít nějaké výsledky z té 1080p tak sem zase postnu nějaké ukázkové fotky. Ta není širokoúhlá, takže kvalita by měla být super...

Stačí se podívat na velikost kamerky - jak je asi velký čip, velikost optiky je taky minimální... tak kvalita nemůže být jak píšeš jako z klasické kamery s pořádnou optikou a nočním viděním. Zas jsou tyto kamerky lehké, malé, natáčí do smyčky atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ja som zvažoval, že či chcem vidieť semafóry alebo nie. Ale ak prichádzam do križovatky, tak semafór zvyčajne vidno až do momentu, kým som ako druhé auto za čiarou. Ak som prvý, tak semafór už nevidno. To by sa dalo vyriešiť posunutím objektívu o čosi vyššie, ale už by nebolo vidieť to, čo sa teje bezprostredne pred mojou kapotou. Ale treba to brať aj z toho pohľadu, že ja mám dosť vysoké auto, takže možno v tej Fabii by bol objektív tak či tak trochu menej do zeme a na semafór by bolo už vidieť tak či tak. Keď ku križovatke so zelenou prichádzam, tak je semafór vidieť. A keby sa prihodila sitácia, že stojím ako prvý a semafór nevidno, tak predsa vidno dianie na križovatke a zvyčajne sa tak dá vidieť, odkiaľ išli autá predtým a ako dlho. Ešte mi napadlo riešenie, že by sa kamera namierila ešte nižšie, aby bolo vidieť viac kapoty. Pokiaľ na nej nie je sneh, tak na nej vidieť odraz semafórov a navyše sa stratí z obrazu obloha, takže bude expozícia áut a cesty lepšia.

Som zvedavý na tú 1080p kameru. FlyCamOne HD existuje aj v 1080p rozlíšení, ale CarCamOne HD (odlišuje sa len čiernou farbou a príslušenstvom do auta) sa ešte nevyrába. Ale ak porovnám cenu za 720p (130€) a 1080p (260€), tak mi vychádza ten príplatok privysoký. A potom aj samotný prínos 1080p je malý. Ak porovnáme šírku záberu v bodoch, tak klasická tzv. PAL kamera má zvyčajne 640 bodov. 720p má už 1280 bodov, čo je o 100% viac oproti 640. Ale 1080p s 1920 bodmi prináša oproti 720p na šírku už len 50% naviac. Takže zase nejaký závratný nárast kvality neočakávam. Teoreticky by mohol byť obraz z 1080p + široká optika rovnako detailný ako 720p + štandardne široká optika. Ale obávam sa, že v praxi je použitá rovnaká optika a rovnaký (typicky 5 Mpix) snímač. Tak sa obávam že nárast kvality aj napriek vyššiemu rozlíšeniu bude sotva viditeľný. A ak sa nemýlim a použijú tú istú optiku a rovnaký snímač, tak by to znamenalo, že tá 1080p kamera bude využívať len väší výrez zo stredu snímača než 720p kamera. Takže detaily budú rovnaké len sa na snímok zmestí viac objektov. Proste ako keby bol objektív o niečo širší.

A ďalšou prekážkou je dátová náročnosť. Tých cez 8 hodín záznamu mi príde rozumných na 32 GB karte. Ale 1080p má 2,25x viac bodov než 720p, tak počítam, že záznam bude 1,5-2,0 krát objemnejší, takže sa doba záznamu scvrkne tak na nejakých 4-5 hodín. ALe neskúmal som, či sa niekde udáva datový tok u 1080p kamier.

Ja mám s prednými svetlami trochu problém, keďže mám veľký predok a svetlá sú umiestnené vysoko. A sú to xenóny, takže prechod svetla a tieňa je veľmi ostrý. U mňa sa teda osvetľuje presne časť auta so zadnou značkou a značka je tak už prepálená. Ale chystíám sa ešte kameru otestovať aj vo Fabii. Ale musím počkať na suché cesty. Teraz nech slúži Audi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, ačkoli to není k tématu - chválím tvůj vozový park. :D

Datové náročnosti se také obávám, to co z toho poleze už bude rozměrově náročné a také, i když se to v dnešní době už moc nezdá, tak ne každý počítač zvládá přehrávat 1080p. A to všechno chci vyzkoušet tím, že ji koupím. :)

K optice a snímači - oboje bude jiné. A navíc optika bude výměnná. Takže pokud by někdo chtěl větší snímaný úhel, tak stačí koupit nějaký kvalitní objektiv a je to. Ale čip i optika jsou od jiné firmy a i jiné velikosti (alespoň tedy optika), takže do toho vkládám celkem naděje. Ale jelikož cena bude nejméně 4000 Kč tak pochybuji, že to bude mít nějaký extra úspěch, přece jenom je to "zbytečnost" do které většina lidí chce investovat co nejméně. :) Kvalita co jsem zatím viděl je perfektní. Přes den je kvalita výborná i u 720p, ale 1080p verze se více chytá i v noci, i když nemá diody na přisvícení... Asi větší čip, nebo jiná "logika"... No uvidíme - uvidíte. :)

Ze zkušeností jsem zjistil, že je lepší snímat co nejvíc kapoty, třeba i palubní desku, ale jak je tam obloha, tak dělá s expozicí divy a to většinou negativně. Je třeba kameru dát tak, aby snímala ještě třeba semafory, ale ne moc zbytečné oblohy, pak jsou výsledky mnohem lepší.

Prostě někdo upřednostňuje široký úhel a vidět toho co nejvíce, i když třeba méně kvalitně a někdo zas kvalitu záznamu. Vždy to bude něco za něco... Ale uvidíme co dovede ta nová s vyšším rozlišením a případně i jiným objektivem. Ale už z konstrukce je to tak, že rozlišení je vždy stejné a pokud se do něj v případě širokého úhlu snímání dostane víc informací, tak ty musí být deformovány a kvalita se ztrácí...

Děkuji ti za přínosnou diskuzi. :) Budu se těšit na další zkušenosti, já se zas podělím se svými, až nějaké novější budou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak testuju HD kamerku od samuraie, chodí to dobře, jak jsem očekával.

No a teď zbývá ještě lepší upevnění. Zatím funguje na dodané přísavce. Drží dobře, to se jí musí nechat. Ale rameno má pitomou konstrukci. Nelze se s kamerou dostat blíže ke sklu, značně "odstává". A povedlo se mi možná nalézt řešení.

Drift držák s přísavkou

Drift-drzak-s-prisavkou.jpg

Nepovedlo se mi to najít na Youtube, ale z obrázků je docela patrné, že po přisátí se půjde s ramenem dostat přes přísavku a hlava na konci je rotovatelná v rozmení 180°. Pokud mě má technická představivost nemate, měl bych se se sympaticky krátkým ramenem dostat blízko ke sklu a díky otočné hlavě kameru správně nasměrovat.

Lépe je to vidět z druhého obrázku:

p_2_big.jpg

Opravdu, pokud to vyjde, bude hodně nahoře, přesně za zrcátkem a celé je to demontovatelné. Dimenzováno na kamery 140g, do čehož se v pohodě vejdem, a na daleko větší zrychlení, než se nám povede v autě vyvolat (krom nárazu). Stativový závit má. Co nemá, je rychloupínací hlava. Kombinaci tak dobrého držáku a rychloupínací hlavy se mi zatím najít nepodařilo. No a samozřejmě cosi stojí.

No, je to další možnost, jak kameru fixovat na žádaném místě. Vzhledem k tomu, jak drží tovární držák, celkem nemám nic proti tomu svěřit atmosférickému tlaku tuto práci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tuhle. Super kvalita zaznamu, nocni videni, zvuk. Mam ji na zpetnym zrcatku z druhy strany prichycenou gumickou. V aute neni vubec videt, jen kousek vycniva z boku. Kabel dost dlouhej, vystaci vedenim nad stropnici od zpet, zrcatka az k pravymu sloupku, pak pod sloupkem az pod pristroj. desku a pak do zapalovace. Casem az bude cas, tak ji dam napevno na vypinac vedle vypinace na ASR. Asi koupim vypinac s kontrolkou treba na ohrivani zadniho okna. Mam 16GB kartu a na ni se vejde asi 3 hodiny. Minuta ma asi 80-90MB i se zvukem. Je to takovy valecek o prumeru asi 5cm a delce asi 12cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen pro ty , kdo ma ji zajem koupit, myslim ze je zbytecne obchazet Cinu a brat to pres lidi na aukru. Daji se mnohem levneji poridit na ebayi, siroky vyber uz snad od 50dolcu.

kontretne ten model od alesxx je mozna toto, neresil jsem jestli je to nejlevnejsi nabidka...

http://cgi.ebay.com/True-HD-720p-Vehicle-Car-Camera-DVR-Dashboard-Recorder-/220738015681?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item336502d1c1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase až také super to nie je. V prvom rade taká malinká optika nemôže mať super obraz ako podstatne väčšia a kvaliotnejšia optika bežnej HD kamery. Potom to rybie oko všetko deformuje, detaily sú malinké a polovičku záberu tvorí obloha, takže objekty na zemi, ktoré sú zaujímavejšie ako vtáci na oblohe sú značne podexponované. A ak by bolo nebo jasnejšie, bolo by to ešte horšie ako na priložených videách. A nočný záber tam nie je žiadny. Obávam sa, že sa to prisvetlenie bude za tmy odrážať v skle a taktiež nebude mať veľký dosah. Ak by som chcel aj nočné videnie, tak si dám niekoľko infra diód niekam do prednej masky (alebo rovno nejaký infra reflektor a napojím ho na tlmené svetlá). Bude to bližšie k autu predomnou a ešte sa to ani nebude nikde odrážať. Navyše všetky kamery sú citlivé na infra lúše, stačí sa pozrieť cez foťák alebo kameru na bežný diaľkový ovládač počas slačenia tlačidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasne, s plnohodnotnou HD kamerou se to srovnavat neda. Vzdyt cena je taky uplne jinde. Ale pro tyhle ucely to staci. Nocni videni neni na osvetleni vetsi vzdalenosti, ale spolehlive osvetli treba interier auta. Ven neni treba osvetlovat, na snimani staci bohate svetlo od svetlometu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou podexpozicí to je problém. Teď si hraju s kamerou od samuraie, mám ji natočenou trochu dolů tak, že země tvoří cca 60 - 70% procent záběru, ale někdy je nebe jasné a krajina tmavá (při západu slunce) a pak se krajina dost podexponuje, protože expozici to počítá z celého záběru.

Bylo by fajn, kdyby další generace kamer měly nastavení - na kontrolním displeji by se objevila horizontální čára a v několika krocích by se dala posunovat nahoru a dolů a tím by se určil poloha obzoru. Kamera by pak počítala expozici pouze z té části pod čarou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak mas nahravanie na sdhc tak tam supnes 16gb alebo rovno 32GB SDHC a aj pri class4 by malo fullHD s 60fps stihat zapisovat a prepisovat.

ja by som skor trval na zobrazeni casu, gps pozicie a rychlosti priamo vo videu.

rovnako citlivost pri co najmenej luxoch a vyvazenie bielej rovnako ako aj vysporiadanie sa so svetlami protiiducich aut v noci su pre mna klucove.

nechcem kameru na slnecne predpoludnie ale na nocne uprsane od dazda sa lesknuce a svetlo lamp odrazajuce zabery znacky auta s reflexnou upravou.

A s takym zaberom ma problem aj moj fotak v rezime video.

takze je nieco aj pre mna?

cenu neriesim, ale klasika diamant sa s umiestnenim a designom vyhral. z auta nechcem a nebudm brat nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napájení není problém, stačí koupit jedno MA7805 a 5V je hned. Nic víc než tuto součástku za 20Kč a 3 pájené spoje nepotřebuješ. :palec2:

http://sf.zcu.cz/rocnik04/cislo03/cislo3.967/w_zdroj.html

Nic ve zlým ,ale je to až na pováženou očesaný. Minimálně doporučuji zapojit takto!Ty kondy tam nejsou pro srandu králíkům!!! A na výstup klidně ještě elyt 10mikro

post-14586-0-44770900-1297929260_thumb.g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlým ,ale je to až na pováženou očesaný. Minimálně doporučuji zapojit takto!Ty kondy tam nejsou pro srandu králíkům!!! A na výstup klidně ještě elyt 10mikro

Vidím ze schématu, že na výstupu už máš 100nF. Jaký význam má přihodit dalších 10uF (tedy 10 000 nF)? Resp. pokud ho tam dám, tak můžu vynechat těch 100nF, to v součtu nebude rozeznatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta keramika( 100n) je tam kvůli tomu,aby ten stabilizátor nekmital a ten elyt na dodatečné vyhlazení.Je to naprosto běžná praxe.Ale i když tam ten elyt nedáte,tak bude s největší pravděpodobností v tékameře na vstupu napájení.

V každým případě těch 100n až 330n doporučuji tam dát!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, dobrá rada nad zlato.

Mimochodem, všiml jsem si, že MA7805 snese vstupní napětí max 35V, takže dostatečná rezerva. Dává přitom 4,8 - 5,2 V. Nicméně na datasheetu jsem nějak nebyl schopen najít, jaký max. proud tento obvod při 5V na výstupu dá - chtěl jsem si spočítat jeho výstupní výkon. Máš tušení, jak to zjistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stručně! V pouzdru TO220 udrží 1A ( 7805,7809,7810,7812,7815,7824) vstupní napětí do35V

TO220 udrží 2A ( 78S05-78S24) tady je vstupní napětí do 40V

a pak jsou TO92 a ty jsou do 0,5A

Pak ještě pouzdra TO3 produkce Tesla - MA7805,7812,7824 to bylo taky do 1A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...