Přejít na obsah

konto ve Švýcarsku


TomasB

Doporučené příspěvky

chces provadet nekalou cinnost u nas v CR ...? :smich:

proč? Třeba jen hledám nějakou, která mně nebude ojebávat na poplatcích a která mi umožní provádět určité transakce za výhodnějších podmínek. Rozhodně za tím nehledej kovbojku.

Jinak jsem se někde dočetl, že pro cizince je to nějak malinko jinak, že pro občany EU jsou tam nějaké restrikce ve formě jakýchsi blokací určité části peněz jako tax, ale moc jsem to nepochopil. Je to prej podle nějaké mezistátní dohody. A je to ještě nějak rozděleno podle toho jestli chceš anonymní účet nebo na jméno. V případě anonymního je ta blokace tuším až 35%. Ale nevím, jestli to bylo myšleno jako procenta z příchozích plateb nebo procenta z výnosů z finančních nástrojů.

Prostě mně zajímá, jestli ve Švajcu mužu pořídit něco, kde můžu mít prachy, manipulovat s nima přes internet, vybírat kdekoliv na světě a banka si nebude účtovat poplatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chces provadet nekalou cinnost u nas v CR ...?  :smich:

proč? Třeba jen hledám nějakou, která mně nebude ojebávat na poplatcích a která mi umožní provádět určité transakce za výhodnějších podmínek. Rozhodně za tím nehledej kovbojku.

Jinak jsem se někde dočetl, že pro cizince je to nějak malinko jinak, že pro občany EU jsou tam nějaké restrikce ve formě jakýchsi blokací určité části peněz jako tax, ale moc jsem to nepochopil. Je to prej podle nějaké mezistátní dohody. A je to ještě nějak rozděleno podle toho jestli chceš anonymní účet nebo na jméno. V případě anonymního je ta blokace tuším až 35%. Ale nevím, jestli to bylo myšleno jako procenta z příchozích plateb nebo procenta z výnosů z finančních nástrojů.

Prostě mně zajímá, jestli ve Švajcu mužu pořídit něco, kde můžu mít prachy, manipulovat s nima přes internet, vybírat kdekoliv na světě a banka si nebude účtovat poplatky.

V normalnich zemich to jde urcite, ve Svajcu to teda mozna pujde taky, i kdyz to je taky peknej koucourkov. Nech si urcite poradit. My takhle ovladali nekolit let konto v Portugalsku, protoze se to proste vyplatilo. Nekdo znalej urcite bude vedet jak na to, ostatne takovej Tosovsky taky umi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máte s tím někdo zkušenosti? Máte někdo konto ve Švýcarsku? Co to obnáší? Jaké se k tomu vážou poplatky zejména s výběrem a ukládáním v CZ?

Samozřejmně je to možné, ale jelikož CZK není běžně obchodovatelná neboli není obvyklá k úhradám a platbám, pak je tam určitě úprava směnného kurzu, dále pak je potřeba mít na účtě určitý obnos (depozit) v jedné z těchto měn, buď CHF , USD nebo EUR. Jak vidíš není zde ani libra.

Dále mají tyto banky obdobné požadavky, vyjímky dostávájí klienti s většími než obvyklými vklady.

Co se týká poplatků, tak tam nejsem moc doma, ale vím, že poplatek za vedení účtu tam je, nicméně je titěrný oproti ČR.

Tohle nám tvrdili na školení v práci, více si už nepamatuji, je to cca 1/2 roku zpětně

Jinak nevím, nemám tam účet :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máte s tím někdo zkušenosti? Máte někdo konto ve Švýcarsku? Co to obnáší? Jaké se k tomu vážou poplatky zejména s výběrem a ukládáním v CZ?

Samozřejmně je to možné, ale jelikož CZK není běžně obchodovatelná neboli není obvyklá k úhradám a platbám, pak je tam určitě úprava směnného kurzu, dále pak je potřeba mít na účtě určitý obnos (depozit) v jedné z těchto měn, buď CHF , USD nebo EUR. Jak vidíš není zde ani libra.

Dále mají tyto banky obdobné požadavky, vyjímky dostávájí klienti s většími než obvyklými vklady.

Co se týká poplatků, tak tam nejsem moc doma, ale vím, že poplatek za vedení účtu tam je, nicméně je titěrný oproti ČR.

Tohle nám tvrdili na školení v práci, více si už nepamatuji, je to cca 1/2 roku zpětně

Jinak nevím, nemám tam účet :(

Tak právě o něm uvažuji z důvody držení většího množství CHF a při tom bych zároveň střepal i nesmyslné poplatky našich bank. Vybírat pak z bankomatu můžu v národní měně, nebo to samé při platbách kartou a tam je kurz mnohem lepší než ve směnárně.

Palo, jestli jsi prošel školeníma jako páníček z hranice, tak tak bys mi mohl trošku osvětlit jak je to s tou blokací určitého procenta na kontě kvůli nějaké dohodě Švýcarska s ostatními zeměmi EU ohledně daní. To jsem nějak nepochopil jak to myslej. A toto si myslím, že jste určitě na tom školení probírali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se tam za zhruba měsíc chystám na tejden, tak bych si to tam mohl rovnou založit. Průběžně se budu ve Švýcarsku vyskytovat několikkrát do roka pracovně, takže bych mohl některý záležitosti vyřizovat při těchhle příležitostech. Se mi to začíná jevit jako docela zajímavá varianta. Jen bych měl rád jasno v těch detailech okolo zdanění, poplatků a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máte s tím někdo zkušenosti? Máte někdo konto ve Švýcarsku? Co to obnáší? Jaké se k tomu vážou poplatky zejména s výběrem a ukládáním v CZ?

Samozřejmně je to možné, ale jelikož CZK není běžně obchodovatelná neboli není obvyklá k úhradám a platbám, pak je tam určitě úprava směnného kurzu, dále pak je potřeba mít na účtě určitý obnos (depozit) v jedné z těchto měn, buď CHF , USD nebo EUR. Jak vidíš není zde ani libra.

Dále mají tyto banky obdobné požadavky, vyjímky dostávájí klienti s většími než obvyklými vklady.

Co se týká poplatků, tak tam nejsem moc doma, ale vím, že poplatek za vedení účtu tam je, nicméně je titěrný oproti ČR.

Tohle nám tvrdili na školení v práci, více si už nepamatuji, je to cca 1/2 roku zpětně

Jinak nevím, nemám tam účet :(

Tak právě o něm uvažuji z důvody držení většího množství CHF a při tom bych zároveň střepal i nesmyslné poplatky našich bank. Vybírat pak z bankomatu můžu v národní měně, nebo to samé při platbách kartou a tam je kurz mnohem lepší než ve směnárně.

Palo, jestli jsi prošel školeníma jako páníček z hranice, tak tak bys mi mohl trošku osvětlit jak je to s tou blokací určitého procenta na kontě kvůli nějaké dohodě Švýcarska s ostatními zeměmi EU ohledně daní. To jsem nějak nepochopil jak to myslej. A toto si myslím, že jste určitě na tom školení probírali.

To co ty máš na mysli, se podle mne týká jen právnických osob. Pokud tam budeš jako osoba fyzická, tak problém nebude. Nejlépe ti odpovědí v konkrétní bance. Nemysli si, že nás české ouřady informují o tom, jak to chodí někde ve světě. My musíme znát především naše zákony. A konec konců, jak jsem již nedávno předeslal, končím ve státní správě.

Jelikož určitě vládneš dobře angličtinou nebo němčinou, stačí jim zaslat info email a oni ti odpoví zcela jasně ;)

-

Jinak to kde budeš platit, vybírat z bankomatu, jakou měnu a podobné voloviny je určitě netrápí, tím se zabývají jen negramoti v čechách

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...