Přejít na obsah

AIDS


Romariooo

Doporučené příspěvky

kluci nechci toto téma nijak zlehčovat, je to vážná věc....

... ale nemáte strach z mravenců?

video: mraveniště

+ citace z http://www.national-geographic.cz/priroda-...a/vetrelci-120/

Jiným významným vetřelcem je argentinský mravenec Linepithema humile. Pochází z argentinských pamp a je dnes rozšířen takřka po celém světě. V jižních oblastech žije v přírodě, více na sever pak ve sklenících. Současné studie ukázaly, že kolonie tohoto mravence, importovaného před 80 lety do Evropy, tvoří v jižní části tohoto kontinentu největší známou mravenčí superkolonii. Táhne se v délce 6 000 kilometrů od atlantského pobřeží Španělska po severní Itálii. Tyto miliardy mravenců roztroušených v milionech hnízd představují největší známé uskupení kooperujících organismů vůbec. Jednotliví mravenci této superkolonie totiž nejenže na sebe neútočí, ale navzájem spolupracují, i když pocházejí z hnízd vzdálených tisíce kilometrů. Přitom mravenci téhož druhu ve své pravlasti Argentině jsou přísně teritoriální a hájí své území před mravenci téhož druhu z hnízda vzdáleného jen několik set metrů.

sorry za OT, ale musel jsem :help:

Editováno: , autor: theFrigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako ženáče tě to přeci nemůže trápit :p

nejohroženější jsou fetky a 4%ní. Holt když už, tak musíš trošku taky koukat s kým do toho jdeš. Ale bez tý posraný gumy bych do toho asi jen tak s někým nešel. A taky není jen ADIDAS, ale i jiné nepříjemnosti, a těch bych se bál víc, protože šance je odlapit je mnohem větší. No a asi by jsi to doma těžko vysvětloval, že to na tebe naskákalo tak nějak samo na ulici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se lekl, kdyz jsem videl toto nove tema, ze nekdo uz nam chce sdelit, ze byl na krvi.... no nic, nastesti ne ;)

Ja se toho tak nejak nemam proc bat... Mam doma zenu, ktera ma doma muze a rozbor na HIV ji nyni v tehotenstvi delali, takze vim, ze i ja jsem citej ;)

Ja nevim Romane, ty asi nemas moc cisty svedomi, co? Sama kamaradka, kolegyne a pak se moc stresujes :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci nechci toto téma nijak zlehčovat, je to vážná věc....

... ale nemáte strach z mravenců?

video: mraveniště

+ citace z http://www.national-geographic.cz/priroda-...a/vetrelci-120/

Jiným významným vetřelcem je argentinský mravenec Linepithema humile. Pochází z argentinských pamp a je dnes rozšířen takřka po celém světě. V jižních oblastech žije v přírodě, více na sever pak ve sklenících. Současné studie ukázaly, že kolonie tohoto mravence, importovaného před 80 lety do Evropy, tvoří v jižní části tohoto kontinentu největší známou mravenčí superkolonii. Táhne se v délce 6 000 kilometrů od atlantského pobřeží Španělska po severní Itálii. Tyto miliardy mravenců roztroušených v milionech hnízd představují největší známé uskupení kooperujících organismů vůbec. Jednotliví mravenci této superkolonie totiž nejenže na sebe neútočí, ale navzájem spolupracují, i když pocházejí z hnízd vzdálených tisíce kilometrů. Přitom mravenci téhož druhu ve své pravlasti Argentině jsou přísně teritoriální a hájí své území před mravenci téhož druhu z hnízda vzdáleného jen několik set metrů.

sorry za OT, ale musel jsem :help:

no jo, Lafarex. Dělal jsem v tom Výzkumném ústavu organických synthéz 8 let, tak to znám. Dodnes se tam vyrábí methopren, který se pak mísí s moukou, žloutky vajíček, medem. Obsah methoprenu je cca 0,5%. A ty kurvy faraoni jsou pěkně vybíraví, musí to mít přesně dané složení, jinak to nechtějí žrát. To se strašně dlouho zkoušelo správně namixovat, aby jim to chutnalo. Dělal jsem přímo v laborce s Dr.Pokorným, který nad Lafarexem strávil značnou část života. Do důchodu odcházel až téměř v 80ti letech čiperný jak veverka. Pár let jsme sdíleli jednu laborku. Lafarexu i methoprenu jsme měl v laborce i kanclu tři prdele. A hubí to nejen mravence faraony, ale i třeba švábi zmizí. To vím od pamětníků, když se začal methopren ve VUOSu dělat, tak dříve přítomní švábi vymizeli. Myslím, že dodnes na technologii methoprenu někdo dělá, protože se navyšovala značně produkce a dělat to ve velkým je nesmírně náročné, je to hodně náročná syntéza o mnoho stupních a tak celkový výtěžek poměrně nízký. Navíc má methopren 2 isomery a funguje jen jeden z nich. Prostě žádná prdel. Někdy kolem roku 2000 si methopren začali žádat i z Ameriky, snad to tehdá chtěli přidávat do psího žrádla a taky přidávat dobytku, aby se redukovaly blechy a hmyz, který zejména u krav způsobuje snižování hospodářských výnosů. Jak to ale dopadlo nevím. Každopádně o methopren měli zájem ve velkém. A pardubický VUOS je myslím jediný, kdo methopren umí dělat ve větším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nakonec se tam dělal i intermediát jednoho z prvních preparátů proti AIDS. Na to si pamatuju, jak v roce někdy 1994 nebo 95 jel Toman do Moskvy a přivezl odtud supertajný projent CPA(cyklopropylacetylen). Tenhle projekt měl největší utajení jaké pamatuji. Pak se toho tam dělalo ročně několik desítek tun. Dneska už je to ale překonané. Defacto ten finální preparát jen oddaloval smrt a mělo to dost vedlejších účinků. Jo, v pardubickém VUOS se dělala řada zajímavých látek. Taky jsem pracoval na celé řadě zajímavých projektů, ať už to byly farmaceutické meziprodukty nebo speciality pro NATO a řada jiných vychytávek. Velmi často věci s razítkem CONFIDENTAL. Dodneška se tam vyrábí řada speciálních chemikálií, jejihž technologie výroby jsem vyvíjel.

Ty vole, to mě Frigo zase přivedl do nostalgie :) Docela příjemný pocit, že i po letech se někde dělá něco, co jsem "přivedl na svět". Jsme těm našim produktům říkali "děti". Prostě jsme každej měli své "děti". Vypiplané od rešerše, přes laboratorní pokusy, optimalizaci syntézy až po vytvoření výrobní dokumentace a náběh výroby na provoze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...