-
Počet příspěvků
421 -
Registrace
-
Poslední návštěva
-
Dny vítězství
4
Oznámení S.Lopik
-
Tak to netuším.
-
Starší Kodiaqy druhé generace uměly jen uložený parkovací manévr a neumožňovaly parkování na dálku mobilem - viz ceníky. Pokud auto má Asistovanou jízdu 2.0+, tak umí jen parkovací manévr Pokud auto má Asistovanou jízdu 2.5+, tak umí i parkování mobilem
-
jj. dovolím si nakopírovat odpověď Škodovky na můj dotaz ohledně zaříznutí portálu škoda-connect: Společnost Škoda Auto se po pečlivém zvážení rozhodla ukončit provoz portálu Škoda Connect. Toto rozhodnutí nebylo snadné a zvažovali jsme všechny dostupné možnosti. Důvody ukončení portálu Škoda Connect: • Vývoj technologií: Technologie se neustále vyvíjí a my chceme našim zákazníkům nabídnout ty nejlepší a nejmodernější služby. Zaměřujeme se proto na vývoj nových digitálních řešení, která budou lépe vyhovovat Vašim potřebám. • Nízká míra využití: Bohužel portál Škoda Connect nevyužívalo tolik uživatelů, kolik jsme očekávali. Chápeme, že toto rozhodnutí může pro Vás znamenat jisté komplikace. Proto se Vám za případné nepříjemnosti omlouváme. Dále děkujeme za zájem o funkci Export jízdních dat v aplikaci MyŠkoda. Přestože tato funkce není v současné době dostupná z důvodu nízkého využívání v minulosti, chápeme, že je pro Vás tato funkce důležitá. Aktivně zkoumáme možnosti jejího zavedení v budoucnu. Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a pomáhá nám zlepšovat naše služby. Pokud se nám podaří tuto funkci implementovat, podrobnosti najdete v poznámkách k vydání nových verzí aplikace MyŠkoda v příslušném obchodě s aplikacemi. Po přečtení jsem si říkal, že na té infolince asi hulí "hustej matroš" a dost mne nadzvedla že židle - mají to naprogramované, funguje to, tak kdyby to nechali dále běžet, tak by to asi nějaké extra náklady negenerovalo. Na druhou stranu dokážu pochopit, že většina lidí chce dnes mít na všechno "apku" v mobilu bez ohledu na to, jak nekomfortní to je a nějaký přístup přes web, nedejbože nějaká práce s csv je jim ukradnutá. Stejné to je se zasíláním cílů do navigace - v dobe funkčnosti connect portálu sedím u počítače, před odchodem z kanclu si pošlu do navigace cíl, pohodlně na klávesnici počítače a velkém monitoru. Nyní vezmu mobil a ťukám to na displayi. Taky to jde, ale proboha proč tak nekomfortně... Bohužel můžeme tak maximálně nadávat zde na fóru a to je tak vše, co s tím můžeme dělat 😁
-
Restart infoteinmentu do továrního nastavení a nové přihlášení uživatelským účtem jsem udělal jako první věc, ale nepomohlo. Podle mne není poloha bederní opěrky uložena v paměti sedačky uživatele - dá se to vyzkoušet tak, že si změním ručně nastavení sedačky a polohy bederní opěrky a pak si vyvolám z paměti přednastavemou pozici - nastaví se sedačka a poloha vnějších zrcátek, ale bederní opěrka ne. V servise to konzultovali se Škodovkou, oni sami se s tím ještě nesetkali. Osobně si myslím, že je to nějaká SW chyba - pokud by se bederní opěrka upouštěla, tak by to mohla být nějaké netěsnost. Při této chybě se musí vzduch naopak dofouknout, takže něco aktivuje kompresor v sedačce. Zajímavé je, že někdy je dofouklá jen trochu a nekdy na maximum. No jsem zvědavý, co to nakonec bude. 🤔
-
Zatím nijak. Při první návštěvě servisu dle vyjádření technika restartovali řídící jednotky sedadel, bez efektu. Při druhé návštěvě servisu updatovali software v nějakých jiných jednotkách, bohužel problém stále neodstraněn. Jsou dny, kdy nastavení polohy bederní opěrky drží a jsou dny, kdy se nafoukne i během několikaminutového zamknutí vozidla.
-
S.Lopik začal sledovat Virtual Cockpit - Zobrazení jízdních dat od startu , Kniha jazd , Remote park asist - parkování na dálku a 3 ostatní
-
Kdysi to šlo stáhnout ve formátu CSV z portálu Škoda Connect. Ten ale Škodovka v rámci zkvalitňování služeb zařízla a ponechala jen mobilní aplikaci. Takže jediná možnost je to opsat z displaye mobilu.
-
V aplikaci MySkoda na hlavní stránce je položka parkování na dálku. Před prvním použitím je potřeba spárovat auto s telefonem (pokud není aplikace spárována, tak po kliknutí by se měl půstit průvodce, který tě provede procesem párování). Poté to probíhá tak, že jedeš v autě a necháš jej vyhledávat parkovací místa. Když jej najde, tak můžeš zvolit, jestli zaparkuje auto automaticky (sedíš v něm), anebo chceš parkovat pomocí mobilu (stojíš vedle auta).
-
Ano, já to v autě mám a funguje.
-
lakrij: zajímavé. Já objednával taky v prosinci 2024, dodání v březnu 2025 a akustická skla nemám. Takže to vypadá, že akustická skla jsou jako výhra v loterii - někdo je dostane a nekdo ne 😁 Předpokládám, že rozdíl mezi akustickým a neakustickým sklem poznáme podle tvaru horní hrany skla - neakustické je zabroušené do oblouku, akustické má v horní hraně skla "žlábek" - jsou to dvě skla zabroušená do oblouku a slepená k sobě - mezi nimi je tedy na omak ten žlábek cítit.
-
Hláška, "Jsou k dispozici nastavení uživatele. Chcete je převzít?" mi vyskakuje taky. Ale pozice bederní opěrky se neukládá do paměti sedadla (a tím ani do profilu uživatele) - dá se to vyzkoušet tak, že si "rozhodím" nastavení sedačky a pak si nastavení obnovím z paměti - vše se nastaví dle uložených poloh mimo polohy bederní opěrky.
-
Nemyslel jsem to tak, že by to někdo řešil doma. Řeším to se servisem v rámci záruky. Bavil jsem se s přejímacím technikem a říkal, že se s tím ještě nesetkali. Bohužel po provedené opravě v rámci záruky se problém neodstranil, tak mne zajímalo, jestli někdo neměl stejný problém a co ho případně způsobovalo.
-
Ahoj, chci se dotázat, jestli někdo nemá stejný problém, jako já, a zdali ho nevyřešil. Mám výbavu exclusive section a kožené sedačky s masážní funkcí. Bederní opěrka není u těchto sedaček řešena mechanicky, ale pneumaticky (nafukuje se). Bohužel si "nepamatuje" svou pozici - když přidu k autu, odemknu a sednu si, tak je opěrka nafouklá a musí se tlačítkem upustit do pozice, kterou jsem tam měl nastavenu když jsem z auta vystupoval. Dělá to jak u sedadla řidiče, tak u spolujezdce. Auto bylo v servisu na záruční opravu, kroutili hlavami, vyresetovali řídící jednotky sedaček, ale bohužel to nepomohlo. Pokud se někdo s takovým chováním sedaček setkal a vyřešil to, tak prosím o zprávu - že bych v servise poradil, jakým směrem se při řešení problému vydat... 😊
-
Ahoj, gambaboi to popsal, doplním pro názornost obrázky. Videa jsou na Flash disku, proklikám se k nim přes média - buďto procházením adresářové struktury (kliknu na USB a pak se doklikám do adresáře, kde mám videa uloženy) anebo přes odkaz videa (zobrazí všechna videa, která jsou na flash disku bez ohledu na to, kde jsou fyzicky na disku uložena) Pak kliknu na video a spustí se a nakonec kliknu na "přehrává se" aby se video zobrazilo v plné velikosti Pro výběr dalšího videa klinu na média a dostanu se zpět na výběr.
-
Video normálně jde přehrát. Jaký formát to přehrávané video má? Videoformáty umí MPEG1, MPEG2, MPEG4 (H.264, AVC), MPEG-H (H.265, HEVC), WMV9. Neumí přehrát z nových formátů AV-1 , z historických DivX, XVID U zvukové stopy videa neumí dekódovat AC3 ((Dolby Digital) anbeo DTS, jinak přehraje skoro vše (mp2, mp3, wma, aac, OGG, FLAC, ALAC, PCM, WAV, Monkey Audio, OPUS) Pro zjistění parametrů videosouboru je super prográmek MediaInfo (https://mediaarea.net/en/MediaInfo), anebo v menu přehrávače (u VLC v menu nástroje - informace o kodeku.
-
Stisknout pravou šipku na pravé části volantu (viz obrázek) a tvolit si zobrazení jízdních dat. Jednotlivé stisky mění pořadí zobrazení (mapa, jízdní data, jízdní asistenti). Když jsou na středové části virtuálního kokpitu zobrazeny jízdní data, tak otáčením válečku si zvolím požadovaný údaj palubního počítače (od startu, od načerpání, dlouhodobá). Ten je pak zobrazený jak na střední části virtuálního kokpitu, tak rovněž v levém "budíku". Pak si můžu opět zvolit stiskem pravého tlačítka zobrazení mapy anbeo jízdních asistentů.