Přejít na obsah

Pískání zadní brzdy, výměna závadu nevyřešila


Potkan8

Doporučené příspěvky

Ahoj, řeším problém s pískající brzdou na zadní nápravě. Občas to píská při brzdění (a ne málo), občas se to ozývá při jízdě, nejvíce pak při průjezdu pravotočivou zatáčkou. Dělá to už tak dva měsíce a zhoršuje se to. Nepomohlo vyměnit kotouče a destičky ani uchycení třmenu. Při přitažení ruční brzdy za jízdy pískání zmizí. Když dojíždím a zatáhnu ruční brzdu a nechám to brzdit jenom přes ni, při zastavení se od problémové strany ozve takové kovové lupnutí. Po čem jít? Napadá mě už jenom akorát buďto přidřený pístek nebo nějaký problém s ruční brzdou. Repas třmenu se prý dělá dost špatně, tak nevím, jestli rovnou nevzít celý nový třmen. Páka ruční brzdy jde už dost nahoru a ne úplně zlehka, tak přemýšlím, jestli si nenechám také vyměnit lanko. Zase si ale říkám, proč se to ozývá více při průjezdu pravotočivou zatáčkou. Zní to jak rezavé zahradní kolečko. Problém je na spolujezdcově straně. Žádné kolo se více nezahřívá a ani to nevypadá, že by se nějaká destička sjížděla víc. Aktuálně přemýšlím nad tím, že to hodím do servisu a nechal bych si rovnou vyměnit brzdovou kapalinu (pokud vím, tak se minimálně posledních 10 let neměnila), ale trochu se obávám, aby mě servis nenatáhl a nepovyměňoval tam zbytečně xy různých věcí. To pískání je už fakt velmi otravné a zní to, jak kdyby se to auto mělo každou chvíli rozpadnout. Když jsem měnil uchycení třmenu, tak jsem samozřejmě zkontroloval přítomnost nečistot a ohnutí krycího plechu, vše v pořádku. Destičky jsem prolil čističem brzd a bez efektu.

Díky za rady

 

Jedná se o O2FL kombi, CFHC, 2011

Editováno: , autor: Potkan8
Doplněny údaje
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...