Přejít na obsah

konec 1,9TDI


TomasB

Doporučené příspěvky

A další pán na holení.

O tom, že koncepčně zastaralý, těžký a hlučný vznětový motor 1.9TDI s rozvodem OHC se mluví už více než pět let. Po návratu ze slepé uličky se systémem Pumpe-Düse i Common-Rail bylo vše nasměrováno ve prospěch celohliníkového motoru 2.0TDI s rozvodem DOHC. Je to tak těžké pochopit technickou evoluci ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A další pán na holení.

O tom, že koncepčně zastaralý, těžký a hlučný vznětový motor 1.9TDI s rozvodem OHC se mluví už více než pět let. Po návratu ze slepé uličky se systémem Pumpe-Düse i Common-Rail bylo vše nasměrováno ve prospěch celohliníkového motoru 2.0TDI s rozvodem DOHC. Je to tak těžké pochopit technickou evoluci ?

Mam pocit, ze pro VW je nejvyssi cas, ze v tomhle ponekud zaspali dobu. Takze uz aby to bylo :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A další pán na holení.

O tom, že koncepčně zastaralý, těžký a hlučný vznětový motor 1.9TDI s rozvodem OHC se mluví už více než pět let. Po návratu ze slepé uličky se systémem Pumpe-Düse i Common-Rail bylo vše nasměrováno ve prospěch celohliníkového motoru 2.0TDI s rozvodem DOHC. Je to tak těžké pochopit technickou evoluci ?

obávám se, že jsem nějak nepochopil, co jsi chtěl přesně říct :huh:

To že bude TDI končit, to vím dlouho, ale překvapilo mně, že budou místo toho valit 1,6 TDI CR, což si myslím je trošku škoda, protože ta 1,6 přecejen není to co 1,9.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj, ale co krouťák? By se hovno stalo, kdyby zachovali ten 1,9 jako objem.

Místo 1.9 máš dvoulitr, to je málo ? Nebo je úplně nornální vyrábět v rámci jednoho koncernu dva vznětový motory o obsahu 1.9 a 2.0 litru, pouze s poněkud rozdílnou konstrukcí ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj, ale co krouťák? By se hovno stalo, kdyby zachovali ten 1,9 jako objem.

Místo 1.9 máš dvoulitr, to je málo ? Nebo je úplně nornální vyrábět v rámci jednoho koncernu dva vznětový motory o obsahu 1.9 a 2.0 litru, pouze s poněkud rozdílnou konstrukcí ???

no, tak to uznávám, že 1,9 a 2,0 je tak nějak dost podobné. Možná je to spíš tím, jak ten dvoulitr žeroucí olej vnímám. Jede to moc pěkně, ale co jsem tak zatím tady četl, tak spíš mám ten dojem, že chlastá olej, víc žere než 1,9 (to je logické) a jak to bude s výdrží a spolehlivostí, to ukáže až čas. Mně docela vyděsila u toho 2,0 spotřeba, když jsem s tím pár km pojezdil a na PC bylo 17/100. Je pravda, že jsem mu trošku dával do kožichu, ale s 1,9 takovou spotřebu nemám ani těsně po nastartování, ať dělám, co dělám. Jasně, dá se s tím jezdit i za 5, ale prostě mi tenhle motor nějak na sto procent nesedí. Ale asi jsem divnej, protože se mi nejvíc zamlouvá stará 66 nebo 81. 1,9 PD mi taky moc pod nos nejde, ale zas lepší jak ten 2,0. Na druhou stranu si to 1,6 nějak neumím představit, tak jak si neumím představit jezdit s 1,4. Takže stejně nakonec skončím chtě nechtě asi u toho 2,0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozhodně nejsem odborník na motory, ale když srovnám svoji 1,9TDI 81KW s kamarádovou 1,6 HDI 81KW v 307 SW tak mi ten francouzskej motor s menším objemem příjde skoro živější. Myslím, že snížení obsahu nebude vůbec na úkor ničeho a ještě ušetříme na povinným ručení lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozhodně nejsem odborník na motory, ale když srovnám svoji 1,9TDI 81KW s kamarádovou 1,6 HDI 81KW v 307 SW tak mi ten francouzskej motor s menším objemem příjde skoro živější. Myslím, že snížení obsahu nebude vůbec na úkor ničeho a ještě ušetříme na povinným ručení  lol

Presne na to jsem chtel poukazat, povinne ruco! ;)

A toto na ukor mensi platby povinneho ruceni nezni zase tak spatne ne???

"1,6 TDI CR, který bude ve vrcholné verzi nabízet výkon až 92 kW (125 k)" :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak...ja sem rad ze vw jde konecne tudy ;)

koupim si novou fabuli pak s 1.6 tdi a octu s 2,0 a sem vysmatej ;)

teda az tam tu sestnactku zascnou davat :D

jj fabka s timto motorem bude asi voda ziva, co? Kua Vitto, ty mas ale penez kdyz planujest takoveto koupe, SKODA ze jsem se lepe neucil... :D:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak...ja sem rad ze vw jde konecne tudy ;)

koupim si novou fabuli pak s 1.6 tdi a octu s 2,0 a sem vysmatej ;)

teda az tam tu sestnactku zascnou davat :D

jj fabka s timto motorem bude asi voda ziva, co? Kua Vitto, ty mas ale penez kdyz planujest takoveto koupe, SKODA ze jsem se lepe neucil... :D:(

Hele, staci byt el presidento a rozesilat samolepky :smich::smich:

Editováno: , autor: Grygy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak...ja sem rad ze vw jde konecne tudy ;)

koupim si novou fabuli pak s 1.6 tdi a octu s 2,0 a sem vysmatej ;)

teda az tam tu sestnactku zascnou davat :D

jj fabka s timto motorem bude asi voda ziva, co? Kua Vitto, ty mas ale penez kdyz planujest takoveto koupe, SKODA ze jsem se lepe neucil... :D:(

Hele, staci byt el presidento a rozesilat samolepky :smich::smich:

no samo ;)

hosi kdo zaspal a nezalozil nejaky klub tak je v riti no...my z toho zijem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...