Přejít na obsah

Landscape, portréty, makra, atd.:


superfatty

Doporučené příspěvky

Jen: ano téměř vše je foceno tím novým seťákem DA18-55 II. Jen to zatmění měsíce a vlaštovky na cihlové zdi jsou s novinkou DA 55-300.

Pentaxí seťáky, hlavně ty nové verze z tohoto roku jsou v poměru cena kvalita asi to nej na trhu.

Info: http://www.vkfoto.cz/engine/zbozi.html?id=21717

http://www.vkfoto.cz/engine/zbozi.html?id=21720

Edit: fotím většinou do JEPEGu, edituju v Zoneru Photo Studio 9.0.

Postup:

Nejdřív: upravit - změna rozměrů (přitom nechávám metodu Supersampling, doostření jen 2%)

Potom ještě: upravit - vylepšit obraz - doostřit (odstranit Gaussovské rozmazání, ne plošné!)

Touto úpravou se zvýší ostrost ztracená při zmenšování. Když se fotí do RAWu, tak tam je možností více (šum, EV, přepaly...)

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to peterer: vidim ze jsi odnekud ze severni moravy, chodis fotit jen tak nebo jezdis i po nejakych akcich, napr.motokros a tak(se muzem nekdy domluvit). Ja jsem ted koupil zrcadlovku, tak pomalu zacinam.Zkusim sem hodit nejake foto, snad se bude libit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakie: je to Pentax K20D, důležitější je objektiv a na ten jsem asi měl štěstí (trefit dobrý kus je někdy loterie).

Ale když se podíváš na fotky, tak bylo dobré světlo a to udělalo vše za mě.

Třeba ty kapky viz. předchozí fotky: po ránu se rozpouštěla námraza na balíku se senem a já chodil okolo a hledal jen kdy se slunce bude nejlíp třpitit v kapkách. Na tomto foto nic moc...

Ale jinak děkuji za chválu -_-

Ty kapky jsou krásné a výborná kompozice. Klobouk dolů. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen: ano téměř vše je foceno tím novým seťákem DA18-55 II.

No koukám, nechceš vyzkoušet něco kvalitního, třeba takovej 17-70 od Sigmy, popřípadě něco se stálou světlostí objektivu. Všichni teď sice berou Tamrony, ale Sigma mě přesvěčila daleko víc, zvlášť s novou precizní sérií HSM (HyperSonicMotor)

Edit: fotím většinou do JEPEGu, edituju v Zoneru Photo Studio 9.0.

Postup:

Nejdřív: upravit - změna rozměrů (přitom nechávám metodu Supersampling, doostření jen 2%)

Potom ještě: upravit - vylepšit obraz - doostřit (odstranit Gaussovské rozmazání, ne plošné!)

Touto úpravou se zvýší ostrost ztracená při zmenšování. Když se fotí do RAWu, tak tam je možností více (šum, EV, přepaly...)

Umít Pentax i režim současného ukládání ve formátu RAW i JPEG ?

Editováno: , autor: Spidi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Par neupravenych, jen zmensenych, z Kokorina...

Jo, trochu sem si hral, je to ISO800 :) EDIT: tak nevim, asi sem byl moc unavenej z vejslapu, ale pry je vse na ISO400, rika Zoner. Musim mrknout do fotaku, esli sem blbej ja, Zoner nebo fotak, ale vidim to tak, ze asi ja :)

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Spidi: kamos pouziva Tamrony a fotky z toho stojej dost za prd, nebrat :)

Ono jak kterej, dyž mrkneš na fóra profi-fotografů, tak tam už mají mockrát vyzkoušený, co je O.K. a co je shit, takže jak říká můj kolega, něco je Tamron a něco semron. Ale v poslední době mě fakt oslovuje ta Sigma a Tokina, tak si představuju objektiv s velkým O ;)

Editováno: , autor: Spidi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste to tu rozjeli... :palec2:

Spidi: s tím Pentaxem můžu fotit současně Jepeg a RAW (možno zvolit PEF nebo DNG, nazvali to RAW+), pro RAW má samostatné tlačítko na aktivaci na těle.

Dej sem prosím něco s tím 200-500.

Ta Sigma 17-70 není o moc lepší jak ten nový seťák, mám to vyzkoušeno a dávat za ni 7.500,- jsem nechtěl, když ten seťák vyšel na 1.100,- spolu s tělem.

Časem chci mít hlavně pevné skla, je to o něčem jiném...zoom z nás dělá někdy nepřemýšlející balíky a není ostrý v celém rozsahu (pak člověk stejně volí nejostřejší ohnisko).

Jako první bude DA 40/2.8, ostrá placička: http://www.vkfoto.cz/engine/zbozi.html?id=21550

Potom nový DA15/4, nějaké makro, asi 105/2.8 Sigma nebo Pentax, no a tele ještě nevím jestli nechám DA55-300/4.0-5.8, nebo nový DA60-250/4 SDM či pevnou DA300/4 SDM.

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen: chodím fotit jen tak, někdy sám, někdy se psem a někdy se ženou, ale to pak slýchám "tobě to zas trvá, co tam furt fotíš..."

Na akce jezdívám málo, tradičně Ecce Homo, jak ME tak historické. Často něco plánuju, ale často z toho taky sejde, čas je švině...

Jsem od Bruntálu, ty od Nového Jičína, to jsme se mohli domluvit na Dny NATO v Mošnově: http://www.dny-nato.cz/ taky jsem tam nakonec nejel.

Fotky sem určitě hoď.

Ten Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF-ED VR hodnotí na Photozone.de velmi dobře: http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-...-report?start=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kryssar: Kokořín, no tam jsem nebyl a proto sem cpěte fotky ať zíráme...

To je někdy teď? Přítule? Již vše OK? ...

S tím 70 - 400 mm F4 - 5,6 G SSM ještě počkej až budou nějaké fotky a zkušenosti uživatelů, racenze jsou někdy placená reklama, ale to jistě víš -_-

Má docela velký rozsah, většinou to pak na těch 400 nebývá nic moc.

Zkus sehnat tento legendární objektiv od MINOLTY 70-210/4 BEERCAN, je to špička a za dobrý peníz: http://www.fotobazar.cz/inzerat/69295/prod...0-210-4-beercan

Citace:

legendární teleobjektiv od minolty, precizní kovové tělo, optika ve spolupráci s Leicou, konstantní světelnost a skvělé barvy, kontrast i bokeh činí tento objektiv tím nejlepším, co lze v dané cenové kategorii sehnat. Přepočet na APSC 105-315 při cloně f4!

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spidi: čím to podpíráš? Jaký stativ a hlava?

Clona 18 už je docela dost. Jak se moc cloní tak ostrost jde rapidně dolů (na tu vzdálenost hloubka ostrosti nehraje roli). A taky čas se prodlužuje a měsíc mezítím trochu popoleze po obloze a mázne se. Nebo to bylo ve dne a potřeboval jsi to ztmavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...