Přejít na obsah

ALU KOLA 18"


Hanss

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny, mám takovej dotázek. Uvažuju o 18" alu na Superba a potřebuju vědět jaký největší se tam vejdou??? Mám na mysli šířku ráfku při ET 35! Mam vyhlídnutý 18" ET 35 ráfek 8,5 a nevím jestli nebude nějakej problém. Jo a jaký gumy?? 225/40/18 nebo 235/40/18????? Moc díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozměr pneu 225/40/18 a kola 18x8 je jistota že to tam vleze.U některých širších ráfků už se musí dělat úprava blatníků.Samozřejmě pokud bys sehnal menší ET než 35 tak není problém.

Jinak kukni na www.elektrony.cz a tam je docela slušný výběr kol.A u všech je uvedeno jestli je třeba úprava nebo není nutný zásah do auta + doporučený rozměr pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dotázek - když tam dám ty disky 18" ET35 8,5" a na ně gumy 225/45/18 tak by to mělo snad jít ne? viděl jsem je včera na Passatu B6 a vypadalo to dobře. Prostě tam nechci mít ty gumy ještě tenčí - tvrdší a vrtá mi to hlavou... dik za rady :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dotázek - když tam dám ty disky 18" ET35 8,5" a na ně gumy 225/45/18 tak by to mělo snad jít ne? viděl jsem je včera na Passatu B6 a vypadalo to dobře. Prostě tam nechci mít ty gumy ještě tenčí - tvrdší a vrtá mi to hlavou... dik za rady :palec2:

Jasně že to půjde.Bude to vypadat sportovně.Nevím jaký je správný výraz,ale u nás tomu kluci říkají hřiby.Takže guma by měla být lehce schovaná za ráfkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo já myslel jestli se to tam vejde....páč mi každej tvrdí, že když 18" tak gumy 225/40/18 což na 8,5" širokym ráfku bude podle mého názoru šlupička a když sem viděl na tom Passatu ty 18" a gumy 225/45/18 tak to vypadalo fakt pěkně a ty gumy vypadaly dobře :) Mám strach jestli se to tam vejde.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký gumy můžu kvůli tomu techničáku?? Nikdy sem to neřešil.... Pomalu začínám přemýšlet že tam necham 17" origo a bude klid :feve:

jeden ze standardních rozměrů pro 18´´¨kola je 225/40/18.Ale jinak stejně to neznamená že automaticky to budeš mít v techničáku.Musíš stím na STK,tam ti dají po prohlídce štempl a pak jdeš na úřad a tam se ti to snad podaří nechat zapsat do techničáku.Po martiriu,které jsem zažil já,bych už příště nic podobného neřešil.Policajti ti dají pokoj pokud kola nelezou ven a jednou za dva roky při stk bych tam hodil zimní ráfky a prošel technickou.

Toliko můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden ze standardních rozměrů pro 18´´¨kola je 225/40/18.Ale jinak stejně to neznamená že automaticky to budeš mít v techničáku.Musíš stím na STK,tam ti dají po prohlídce štempl a pak jdeš na úřad a tam se ti to snad podaří nechat zapsat do techničáku.Po martiriu,které jsem zažil já,bych už příště nic podobného neřešil.Policajti ti dají pokoj pokud kola nelezou ven a jednou za dva roky při stk bych tam hodil zimní ráfky a prošel technickou.

Toliko můj názor

Jo a až to do tebe někdo štouchne, tak mu zacvakáš jeho opravu, to bych si nelajsnul ...ke kolum potřebuješ typový list nebo minimálně TUV protokol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám typový list B)

Mám taky typový list.S tou opravou máš samozřejmě pravdu,jen jsem chtěl dodat že na úřadě jsou magoři,kteří stím nemají zkušenosti a dělají problémy.A že ne každý se k typovému listu dorve.Automaticky to prodejci nedávají.Myslím tím internetoví.S klasickýma nemám ani zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty sou taky mooc pekny :D mne se ty orig z Mercedesu a Audin libi nejvice....Ty MB sou hodne podobny Solidum :)

Tak to máme stejnej vkus :palec2: Mě se právě Solidy taky moc líbí a proto hledám co nejpodobnější design, ale leštěnky :) Jsem zvědavej na ty tvoje.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...