Ahoj všem,
v posledním měsíci se setkávám (dříve nepravidelně, teď pořád) se zvláštním chodem spojkového pedálu.
Shodou okolností to začalo, když jsem si koupil nové boty - proto jsem to připisoval jim. Pocitově to bylo, jako kdyby se pedál při uvolňování "přilepil" k botě a pak trošku poskočil (já to připisoval tomu, že podrážky dnešních bot jsou stále horší a horší). Včera jsem ale řídil ve starých botách a dělá to i tam.
Zkoušel jsem spojku vícekrát prošlápnout, do nějaké chvíle jde normálně a pak je ke konci volnější, kdy jakoby poskočí ke mně nakonec, to klepne do boty, z toho ten pocit "lepení". Cítím to klepnutí i v plynovém nebo brzdovém pedálu, pokud na něm zrovna mám nohu a pouštím spojku (tyto dva pedály to nedělají, pouze to v nich zarezonuje).
Dělá to za studena i za tepla. Vypnutý i zapnutý motor.
Setkal se s tím někdo? Kde bych měl hledat závadu? Chtěl bych to zkusit odvzdušnit, je to složité? Případně nestačilo by něco dotáhnout?
Fabia I 1.0 MPI