Děkuju za odpověď, kabely skouknu, regulátor by měl být údajně v pořádku, ono to "sepnutí" je normálně vidět na budíkách i na světlech, rozsvítí se o mnohem víc, ale potom už to zůstává v pohodě seplé po celou dobu jízdy, to mě na tom právě trošku zaráží.Jinak spíná přesně asi v 2900 otáčkách.
Skusim se na to o víkendu podivat a dam vědět.
Dík.
Ahoj, mam takový problém, mém Fabii 1,4 16V 55Kw AUA a když nastartuju motor tak mi sepne alternátor až v 3000 otáčkách, pak už zůstane seplý i když mi to třeba při rozjezdu spadne na 500 otáček.Už jsem se s tím jednou setkal u Leona taky mu to dělalo, alt jsem měl u jednoho pána na opravu a je prý v pořádku.Nemáte s tím někdo skušenost?
Děkuji.
Ahoj, mam Fabii taky a taky mi to dělalo a dělá to vyschlá planetová převodovka starteru, stačí rozebrat, vyčistit a namazat pořádně nějakou kvalitní vazelínou a bude klid.Ale ten starter se nevyndavá úplně nejlíp.