Přejít na obsah

Jenda Mechanik

Uživatel
  • Počet příspěvků

    5
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem Jenda Mechanik

  1. Dobrý den! prosím o pomoc. Mám Fabii I motor 1.2 HTP 12V 47kW AZQ. Auto mi jezdilo, bez potíží jsem najezdil 253000 km. Především jsem si dal záležet a měnil jsem pravidelně olej 2 x ročně, takže tak na 9000 km. Ráno jsem ujel 90 km a večer jsem přišel,nastartoval a vyjel. Ujel jsem tak 1 km a auto mi pod plynem chcíplo. Při sešláplém plynu a výkonu najednou dojelo a nic ( nic se předtím neprojevovalo). Jedinná věc co byla, je, že se před chcípnutím rozsvítila kontrolka chlazení ( auto ale bylo studené), hladina sice nadoraz,ale byla), kontrolka blikala a pípala. pak pohasla a auto chcíplo. Bohužel už nešlo nastartovat. Startér točí s motorem v pohodě, nikde nic nerachtá, neřinčí. Prostě normálně točí a nic. Diagnostika mi hlásila a stále hlasí vadnou jednotku škrticí klapky,ale to je nesmysl, protože jsem koupil novou a nic. Kabeláž od škrticí klapky do svorkovnice ŘJ v pohodě. Při startu se klapka ani nepohne, jen mi přijde, že chvilku lehoučce zabzučí, auto nehází jiskru a svíčky jsou suché, takže evidentně je to celý řetěz škrticí klapka, komplet zapalovaní na svíčky a vstřiky. Potenciometr plynu je dobrý a teče do něj co má (5V). Není možné, že se ta jednotka zablokovala? Třeba se zhoupla ta hladina v nádržce. Divný je, že to bylo bez varování a pak už vůbec nic,ani neškytla. Mám podezření, na vadnou jednotku. Nemá s tim už někdo zkušenost? Kdyby něco, tak přidám mail Brejlovec.ctyrka@seznam.cz Díky.
  2. Díky vyzkouším. Tabulku jsem našel a dám jí sem jako přílohu, třeba to někomu jinému usnadní hledání. Jinak pro svou informaci, to sčítání se provádí výběrem funkcí, které ŘJ podporuje pro danné vozidlo a ty se pak sečtou? Např A,B,C,D,E,F z toho uvažované vozidlo podporuje A,C,D takže A+C+D = výsledný kod ACD neberu zřetel na počet míst. k_dov_n_.pdf
  3. Super díky. Takže ten VAG co to špatně nakodoval, tak ta samá sestava musí být schopna to vrátit zpět (nevim zda to má Registrovaé/Neregistrované ).
  4. Vrtal.... a bohužel nevim ten původní kod, abych si ho mohl opravit.
  5. Zdravím přátelé! Potřeboval bych radu. Mám Fabii Classic 1,2 HTP 12V 47kW r.v. 2004 a nedavno mi začala svítit kontrolka polohy opěradla ( nemám montovanou elektriku ), která svítí pořád ( po otečení klíčku za nějakou dobu vždy zhasne, což by mělo být normální ). Napíchnul jsem VAG, abych si prošel závady a našel jsem tam chybu hlavního relé J271 a pod tím hned defekt pojistky vyhřívání zrcátek, které mám manuální bez veškeré elektriky a navíc pojistka S196 ( pojistkový slot 38 ) nemá vyvložkovaný slot ( neni tažená elktrika). poslední defekt je, že centrál mi chodí normálně,ale páté dveře jsou bez reakce ( spínač je v pořádku ). Chci se zeptat, zda je možné v řidicí jednotce tyto funkce povolit či zakázat kódováním? V příloze posílám výtah závad. Auto jezdí normálně dál.chyba.TXT Díky za pomoc a rady.
×
×
  • Vytvořit nový...