Leden 18, 200916 r Octavia (nová najeto 300km) a už když jsem odjel ze salonu (+20° a venku -15° dojel do garáže po 70kilometrech ) koukam a mam zamlžené světla přesně dole jako kolega co tu psal prvni dotaz. Pokazde to v garazi vyschne po par hodinach, ale jakmile vyjedu ven (tak se to zase takto zamlzi) Vzal jsem i fen a foukal pres diru dalkove (poloteplym vzduchem) a nepomohlo. Mám počkat až na leto (kdy bude etra horko a možná se to vše odpaří? Nebo to mám nafotit a reklamovat (auto je stare 8dní) a kde jsem to koupil je 70kilometru od domova. Bude problem to reklamovat třeba až za rok? že se na to budou divat už jinak a reklamace bude horsi? Moc diky za odpoved (trosku me to sere ) nove auto a kazdodenní mlzeni urcite parabole ci to mu plastu neprospeje a myslim ze to pak bude zevnitr "mit povlak" Hned to CHOD REKLAMOVAT!!!!!
Leden 18, 200916 r Hned to CHOD REKLAMOVAT!!!!! Je jedno kde se to reklamuje? (autorizovany servis? ci prodejce) nebo je nejlepsi primo tam, kde jsem to koupil?
Leden 18, 200916 r Je jedno kde se to reklamuje? (autorizovany servis? ci prodejce) nebo je nejlepsi primo tam, kde jsem to koupil? Najblizsi predajca SKODA AUTO. Uplatni si tam ZARUKU na tvoje NOVE auto aj ked tam NEBOLO KUPOVANE!!!! Vsetky naklady na opravu (vadne diely+cena prace) im uhradi Vyrobca auta t.j.SKODA AUTO.
Leden 18, 200916 r Najblizsi predajca SKODA AUTO. Uplatni si tam ZARUKU na tvoje NOVE auto aj ked tam NEBOLO KUPOVANE!!!! Vsetky naklady na opravu (vadne diely+cena prace) im uhradi Vyrobca auta t.j.SKODA AUTO. Ted jsem se vratil z projizdky (11minut a uz bylo zamlzene takto (viz foto) Upraveno Leden 18, 200916 r od Res5ekt
Leden 18, 200916 r Ted jsem se vratil z projizdky (11minut a uz bylo zamlzene takto (viz foto) Na co cakas??? Az ked ty padne zaruka !!!! Potom vymenu a opravu si zaplatis SAM. :palec2:
Leden 18, 200916 r Na co cakas??? Az ked ty padne zaruka !!!! Potom vymenu a opravu si zaplatis SAM. :palec2: A meni cely svetlomet? (tzv. se vším? a nebo tam davaji z původního jednotku xenon a žárovky? nebo jak Vam to vyresili . (zaruku ma jeste 2roky (auto je stare 8dní) A na co cekam (tak cekam ze by se to trebas v lete vyparilo a uz byl klid. Heslo co si neudelas sam ... proto se vyhybam servisu jak jen to jde (po zkusenostech) je ale divne že to proste vznikne az pri jizde a az se sviti uvnitr.
Leden 18, 200916 r je tu niekde téma buď vymenili celé svetlo, alebo tam menili nejaké tesnenie neviem teraz hladaj
Leden 19, 200916 r Ted jsem se vratil z projizdky (11minut a uz bylo zamlzene takto (viz foto) Tak jsem to dneska nafotil a poslal svemu prodejci co mi prodal vůz!§ A TOTO JE ODPOVED email kopie: k zamlžení světlometů dochází kondenzací vlhkosti, zamlžení je stav ,kdy ještě nedochází ke tvorbě viditelných kapek. Tento jev je z hlediska konstrukce světlometu a fyzikálních zákonitostí zcela přirozený a přípustný. V tělese světlometu jsou zabudovány odvětrácí otvory, které slouží k přirozenému odvětrávání během provozu i klidu vozidla. Rychlost a doba odmlžení je vždy závislá na momentálním atmosférickém tlaku, teplotě a vlhkosti vzduchu okolního prostředí. Nejedná se tedy o vadu výrobku. Ze snímků světlometů není zřejmá tvorba kapek. Je možné, že zvýšená kondenzace vlhkosti je způsobená neprůchodností odvětrávacích otvorů, popřípadě nesprávnou polohou krytů či objímek. Proto doporučujeme kontrolu světlometů autorizovaným servisem , který vyloučí tyto " závady " . S pozdravem Doma jsem to fenoval 10minut kazdy svetlomet pred dalkovy vstup (gumova krytka) dále jsem to nechal přes noc oddělané ty krytky a stejně to nepomohlo. A tot mi poslal jejich technik. Co ještě proto můžu udělat?
Leden 20, 200916 r Tak jsem to dneska nafotil a poslal svemu prodejci co mi prodal vůz!§ A TOTO JE ODPOVED email kopie: k zamlžení světlometů dochází kondenzací vlhkosti, zamlžení je stav ,kdy ještě nedochází ke tvorbě viditelných kapek. Tento jev je z hlediska konstrukce světlometu a fyzikálních zákonitostí zcela přirozený a přípustný. V tělese světlometu jsou zabudovány odvětrácí otvory, které slouží k přirozenému odvětrávání během provozu i klidu vozidla. Rychlost a doba odmlžení je vždy závislá na momentálním atmosférickém tlaku, teplotě a vlhkosti vzduchu okolního prostředí. Nejedná se tedy o vadu výrobku. Ze snímků světlometů není zřejmá tvorba kapek. Je možné, že zvýšená kondenzace vlhkosti je způsobená neprůchodností odvětrávacích otvorů, popřípadě nesprávnou polohou krytů či objímek. Proto doporučujeme kontrolu světlometů autorizovaným servisem , který vyloučí tyto " závady " . S pozdravem Doma jsem to fenoval 10minut kazdy svetlomet pred dalkovy vstup (gumova krytka) dále jsem to nechal přes noc oddělané ty krytky a stejně to nepomohlo. A tot mi poslal jejich technik. Co ještě proto můžu udělat? Za celý den nikdo ? na vyjadření servisu nereaguje ?
Leden 20, 200916 r :palec2: Chod to OKAMZITE REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!!!! To je dobra Pi.....na co napisal ten Technik zo servisu ze to tak ma bit :smich: A prave svetlo sa tiez rosi???? Chod tam ked to svetlo budes mat zarosene a REKLAMUJ!!!! Ukaz mu prave predne svetlo a lave predne svetlo.
Leden 20, 200916 r :palec2: Chod to OKAMZITE REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!!!! To je dobra Pi.....na co napisal ten Technik zo servisu ze to tak ma bit :smich: A prave svetlo sa tiez rosi???? Chod tam ked to svetlo budes mat zarosene a REKLAMUJ!!!! Ukaz mu prave predne svetlo a lave predne svetlo. Obě naprosto souměrně a stejně se rosí. Někdo zase radí (počkat že to u nových aut občas dělá než se to vyrovná ) tak nevím
Leden 20, 200916 r Na KECI toho super technika co ti poslal e-mail kasli. lol Poloz mu otazku preco sa nerosia svetla na OCTAVII 1??? :p A na OCTAVII 2 uz ANO??? Vyrobna vada- REKLAMACIA!!!!
Leden 20, 200916 r Já bych zkusil ty světla venku, když jsou světla zahřátá a zamlžená otevřít a vyvětrat . To by mohlo zabrat. A taky zkusit vyčistit ty větrací komůrky. Upraveno Leden 20, 200916 r od zabiak
Leden 20, 200916 r Na KECI toho super technika co ti poslal e-mail kasli. lol Poloz mu otazku preco sa nerosia svetla na OCTAVII 1??? :p A na OCTAVII 2 uz ANO??? Vyrobna vada- REKLAMACIA!!!! Je to lama proste kdyby napsal!§ ze je potreba zkontrolovat tesneni a vetraci kanalky "tak to beru" ale napsat hned v uvodu ze je to prirozeny jev a muze se to dit (klidne porad a neni to vada) me proste dostatl Radeji sem nechal schladit hlawu jinak bych mu odpovedel zdali to "mysli vazne " =prodat auto to Vam "lizou prde. " ale jakmile se neco deje , pak se pozna pristup servisu. Podle me to dela "spatne tesneni skla" kdyz se to deje jen pri jizde, jakmile je auto v klidu tak to pomalu se odmlzuje. Otazka zdali to jeste par tydnu zkusit zdali to casem nejak vymizi , nez nechat hned drbat do svetel (jak uz tu nekdo psal u xenonu pak mate rozdrbane serizeni apod..) Skoda ze neni leto bych to nechal dopoledne na polednim slunku a to dokaze divi :-)
Leden 20, 200916 r Já bych zkusil ty světla venku, když jsou světla zahřátá a zamlžená otevřít a vyvětrat . To by mohlo zabrat.A taky zkusit vyčistit ty větrací komůrky. nemate foto kde jsou? otvurky? Svetla jsem nechal v garazi (vyhrivane) celou noc oddelane krytky gumove od H7 a take jsem tam poustel 10minut do kazdeho fenem "stredne teply vzduch" stejne nepomohlo)
Leden 20, 200916 r Je to lama proste kdyby napsal!§ ze je potreba zkontrolovat tesneni a vetraci kanalky "tak to beru" ale napsat hned v uvodu ze je to prirozeny jev a muze se to dit (klidne porad a neni to vada) me proste dostatl Radeji sem nechal schladit hlawu jinak bych mu odpovedel zdali to "mysli vazne " =prodat auto to Vam "lizou prde. " ale jakmile se neco deje , pak se pozna pristup servisu. Podle me to dela "spatne tesneni skla" kdyz se to deje jen pri jizde, jakmile je auto v klidu tak to pomalu se odmlzuje. Otazka zdali to jeste par tydnu zkusit zdali to casem nejak vymizi , nez nechat hned drbat do svetel (jak uz tu nekdo psal u xenonu pak mate rozdrbane serizeni apod..) Skoda ze neni leto bych to nechal dopoledne na polednim slunku a to dokaze divi :-) REKLAMACIA!!! POVODNE VON Z AUTA A FUNGEL NOVE NA AUTO!!!!! :p A nic ine bi som nerobil !!!!! :palec2:
Leden 20, 200916 r v navode k Octavii FL sa pise, ze je mozne rosenie svetlometu a ze to je normalny - docasny stav, nie je nutna navsteva servisu...
Leden 20, 200916 r v navode k Octavii FL sa pise, ze je mozne rosenie svetlometu a ze to je normalny - docasny stav, nie je nutna navsteva servisu... strana 50 manual k Octavi II (i bez faceliftu) je napsane ze opravdu dole muze dojit k roseni !§ to je zabavné dobrý fígl na uživatele, koho by napadlo hledat rosení světel v návodě. viz foto v příloze ps: Dikas za tip (už sem klidnější a určitě počkám na léto, kdy to slunko vypálí :-)ú
Leden 20, 200916 r strana 50 manual k Octavi II (i bez faceliftu) je napsane ze opravdu dole muze dojit k roseni !§ to je zabavné dobrý fígl na uživatele, koho by napadlo hledat rosení světel v návodě. viz foto v příloze ps: Dikas za tip (už sem klidnější a určitě počkám na léto, kdy to slunko vypálí :-)ú Tímto rosení můžem uzavřít (a nakonec jsme panu technikovi křivdili, nakonec ta jeho odpověď je defakto "správná" tímto se mu omluvuji Pokud nejsou ve světlech (kapky vody apod.. ale jen "mlha " tak to asi je v pořádku, holt je zima a garáž a vyjetí ven změny teplot mohou na to mít vliv. Holt je to v návodě a tím pádem se na to záruka holt nevztahuje. Je to divné ale je to tak. Kdyby tam byly kapky vody jak technik psal v odpovedi na moji reklamaci , tak by to slo na výměnu. Takto to dál už asi řešit nebudu. Je pravda že Octavie byla na parkovišti od 9/2008 až do 1/2009 a holt tam asi zalezla "vlhkost" a jak sem ji koupil tak se to snad pomalu vypaří.Holt to nebude na 14dni ale na měsíce. Víc se zatím tím stresovat nebudu, napíšu jak to dopadlo na jaře až bude slunko mít sílu :-) To víc mě stresuje motor 2.0 TDi 103kw (hodně ho tady na webu haníte (vstrikovace, a hlawa...) Ale dikas za rady kluci ps: už mám najeto 448 km :-) ještě 1000km a dám první ostrou jízdu KICK Down
Leden 20, 200916 r presne to som myslel no jo nemas jenom tak "profík" v nicku :-) zkusenost se pozna
Březen 23, 200916 r Tak se my taky začlo mlžit světlo u O1. Zajel jsem do garáže otevřel a nechal přes noc vyvětrat a už se nemlží.
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.