Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdrtavim vas hosi potrebujem pomoct no pomoct skor poradit mam urobenu cele predstavbu u supa mam tam predstavbu od vyrobcu HERTZ len mam problem u subiku ktori mam od firmy JBL vobedc mi ho nepocut dnu ako nahle otvorim kufor tak to dudni jak dive a teraz idem robit novu hudbu a cchem vediet ci do subika je lepsie dat subik hranaty alebo trubisovi co bi ste mi poradili dakujem alebo ak bi ste tu mali niketo predstavbu u subiku bol by somr ad kebye mi poslete nejake foto daj¨kujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, je vidět, že si chceš jít za svým, i když evidentně s Hi-Fi začínáš a pokud po tom půjdeš, budeš můj člověk.

Nějakou inspiraci tu má Miroslav Janda http://forum.skodahome.cz/topic/94763-trochu-autohifi-instalace/, nebo já v sekci Autohifii.

Nebo já. Na tvaru subwooferu absolutně vůbec nezáleží, jde o to, aby byl splněn objem uzvučnice předepsaný výrobcem. Jsou buď uzavřenky nebo bassreflexové bedny. Abych to celé rozebral do detailu, napsal bych Ti tu román na dvě strany.

JBL je opravdu dobrá značka basy (mimochodem zrovna se po nějaké sháním).

Předpokládám, že Tvůj problém bude hlavně v pevné příčce za sedačkama. Především, pokud chceš, aby Ti nebasoval jen kufr a šlo něco i do kabiny, musíš tomu dát prostor, aby Ti reprodukce někudy do té kabiny šla a to je v případě Supa pouze jediná možnost a to skivak. V mém případě je vak na lyže demontován a opěrka dole.

V poslední řadě také záleží i na tom, čím je sub krmenej a jaká je instalace, což je opět na román.

Zkus to vyfotit a napiš typ toho subu a šoupni to sem

Pokud bys chtěl studovat dále, tak třeba i tady:

http://www.autohificlub.cz/forum

Všechno je to nejen o penězích (i když se dá udělat pořádná muzika i za málo peněz), ale hlavně o čase a věnování se tomu

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pekna pracicka u teba luzne zasa ja som to tiez tak nejak robil lenze dvere mam neviem ci to vies ale u nas sa to vola lepenka to sa nahreje a ked to strvde tak je to jako asvalt tak asik 3 mm hrube a tim sem tesnil dvere akoze nic mi nevrzga ani nebucha krasne ticho je vsetko len ten subik a ted ssem se tu doctel od tebe ze dat dolu na to lize prec a dal sem k temu subik tak dadhera a tak teraz proto idem robit novu hudbu na nove pretoze je mi to uz slabe a cchem vediet ze mam zostavu vysok a streou od firmy HERTZ a iba zadok mam na zosilovaci a predok normalne od radia a cchem vediet ci lepsie je dokupit este jeden zosilovac a dat celu zostavu Hertz na jeden zosilovac a jeden zosik na subik to bude asik lepsie ze jo a cchel bi som poradit nejakey dobri zosilovac ku tej zostave ak vies o niecom a ja mam JBL subik davam aj foto a aj ho predavam za 100e

 foto dam az na druhy tyzden zapojenia ale mam to presne tak ako aj ty hore pouchytavane po oknom presne to iste 

post-86134-0-06111500-1391272270_thumb.j

post-86134-0-97528000-1391272273_thumb.j

Editováno: , autor: vonsakjakub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S tím repro: To bych udělal spíš opačně: předek na zesík a zadek na radio. Nebo koupit tam dát 4kanál a zesilovat všechno, to je nejlepší. A úplně TOP - 5kanál a mít všechno na jeden zesík.

Co se týká toho pískání:

1.Pravděpodobně máš SINCH z radia do zesilovače vedený blízko napájecích kabelů, prostě to "vazbí". Běžná chybka, která se stává. Ideální vedení SINCH kabelu je úplně samostatně mimo ostatní kabelové svazky

 

2.špatně ukostřený zesilovač. Je samozřejmě dobré netahat minus od zesíku z kostry vozidla, ale přímo od baterky. Dále se doporučuje ukostřit šasí zesilovače a řádně ukostřit i radio. Pokud by to nepomohlo, tak ještě spojit šasí radia se šasím zesilovače

 

3.špatný usměrňovací můstek na altíku (nepravděpodobné, ale možné)

 

4.nakvalitní SINCH kabely

 

Nejpravděpodobnější je bod 2 a 4.

ještě si můžeš koupit odrušovací člen na napájení zesilovače:

http://www.e-xenony.cz/odrusovaci-filtry/filtr-napajeni-40a/

 

Já je ale neuznávám, jakmile je totiž instalace HiFi čistá, není odrušování potřeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozno budu tie kostry pretoze kabely mam kazdy jeden osobitne davany inaksou cestou nieje ani jeden pri sebe kabel a kable mam original na hudbu tak si myslimze asik s tou kostrou nieco bude pretpze mam kostru davanu iba od auta a nie od baterky a ani nemam tak si myslim ze v tom bude chyba skusim to a dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...