Přejít na obsah

Svítí kontrolka závada motoru


sysa

Doporučené příspěvky

Ahoj, pročítal jsem tu několik témat, ale nenašel jsem nic co by se podobalo mojí závadě.

 

Cca před 1,5 měsícem se mi u oktávky ukázala závada na systému výfukových plynů. Svítila cca 2 dny. Auto se chová pořád stejně a pak prostě zhlasla.

Po 14 dnech (600km) se rozsvítila znovu, svítila 4 dny. Auto zase bez jediné změny na chování, ale vzal jsem je do servisu a tam mi řekli, že mám vadný EGR, závadu smazali s tím že na opravu nemají hned čas.

Opět auto jezdilo cca 2 týdny a po nich se kontrolka opět rozsvítila. Bylo to po cestě dlouhé cca 120km. 2 dny jsem s tím jezdil a zhasla.

Tuto sobotu opět po dalších 14 dnech a cca 700km se zase rozsvítila a zase po 110km dlouhé cestě. 

A jako na potvoru dnes, když jsem dojel domů tak po těch něco víc než 100km cesty zase zhasla.

Auto půl dne stálo před chvíli jsem s ním jen popojel a ta kontrolka svítí zase.

 

Otázkou je. Může se takhle blbě chovat EGR ?? Většina lidí píše, že se jim rozsvítí i žhavení a auto jde do nouzáku. Nic takového se, ale u mého neděje jedinej projev závady je jen ta kontrolka.

 

Moc děkuju za rady.

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...