Přejít na obsah

Xenony - přechod z halogenů


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak mám po nedávné instalaci xenonů (origo). Za týden pozorování musím říci, že jsem docela zklamaný. Sliboval jsem si od toho daleko víc. Mám dokonce pocit, že jsem s těmi halogeny viděl líp. Světlo xenonů je sice přijemnější, ale viditelnost se mi větší být nezdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není někde chyba, xenony svítí o dost víc do šířky a osvětlují místa, která zůstávají halogenům tabu, třeba je ti nepříjemný přechod mezi světlem a tmou, tento přechod je u xenonů výrazný u halogenů je přechod jakoby do postupné tmy.

Osobně mám xenony a neměnil bych. Máš je dobře seřízené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam i ja svou troskou do rozpravy...

Octavia I: Rozdil mezi halogenem H4 a xenonem je obrovsky. To je bez debat.

Fabia: Rozdil mezi halogenem H7 a xenonem je mnohem mene dramaticky nez u OI, nicmene plati, ze xenon je lepsi - zadne rusive a bludne paprsky jako u paraboly H7, prijemnejsi barva svetla a i pres velmi dobry vykon H7 svetel co se tyka sirky osvetleneho prostoru je xenon proste jeste dal...

Octavia II: Plati zhruba totez co u Fabie.

Pravdou ovsem zustava, ze mi vadi ta ostra hrana prechodu ze svetla do tmy u cockovych xenonu.

Roomster: Sice nema xenony k dizpozici, ale paradoxne musim rict, ze ucinnost bihalogenovych cockovych svetlometu H7 (natacecich i nenatacecich) me silne zklamala (treba s Fabii se to neda rovnat), zakladni H4 jsem jeste nemel moznost vyzkouset.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roomster: Sice nema xenony k dizpozici, ale paradoxne musim rict, ze ucinnost bihalogenovych cockovych svetlometu H7 (natacecich i nenatacecich) me silne zklamala (treba s Fabii se to neda rovnat), zakladni H4 jsem jeste nemel moznost vyzkouset.

:huh::(:o:disgust:

to bych nečekal

Editováno: , autor: JaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem přešel z halogenu na xenony a jsem maximálně spokojen...neměnil bych zpět :) Vidím v tom samé plus..větší učinnost, auto je lépe vidět a podle mě i xenonové světlo co se týče designu nejlepe vypadá ;) Ale je to jen muj názor -_-

2aka:Asi to bude opravdu to seřízení..rozdíl mezi maximální a minimální polohou je opravdu velký...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2aka:Asi to bude opravdu to seřízení..rozdíl mezi maximální a minimální polohou je opravdu velký...

Nerozumím pojmu maximální x minimální poloha....regloskop zná polohu jen jednu.... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2aka:Asi to bude opravdu to seřízení..rozdíl mezi maximální a minimální polohou je opravdu velký...

Nerozumím pojmu maximální x minimální poloha....regloskop zná polohu jen jednu.... :unsure:

Myslel jsem tím když se seřizuji vlastní světla pomocí " štelovacích šroubu"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám po nedávné instalaci xenonů (origo). Za týden pozorování musím říci, že jsem docela zklamaný. Sliboval jsem si od toho daleko víc. Mám dokonce pocit, že jsem s těmi halogeny viděl líp. Světlo xenonů je sice přijemnější, ale viditelnost se mi větší být nezdá.

Taky cumim jako puk, to jsi snad 1. clovek, od koho toto slysim! :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take jsem prestavel a jsem velmi spokojen (pouzil jsem origo vcetne aut. naklapeni) :D Nicmene, kdyz jsem se jednou pustil do prestaveb, osadil jsem manzelce sadu HID-H7 do parabol u LR Freelandera, rozdil ve svitivosti proti Octavi je znatelny ...

Jak jsi resil prepinani na dalkove? Nepozorujes pokles napeti pri prepnuti na dalkove?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli ti dálkové svítí za xenony na zem a ne do větví stromů na veverky  :D

ja dalkovejma svitim do xichtu pilotum letadel, tuhle jeden B747 priletel z 10 tisic metru a probliknul me taky.... haha :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja dalkovejma svitim do xichtu pilotum letadel, tuhle jeden B747 priletel z 10 tisic metru a probliknul me taky.... haha :D

... jsem ti chtěl uštědřit nějakou jízlivou poznámku, ale zrovna mě nic nenapadá, asi nemám svůj den...:w00t1:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja dalkovejma svitim do xichtu pilotum letadel, tuhle jeden B747 priletel z 10 tisic metru a probliknul me taky.... haha :D

... jsem ti chtěl uštědřit nějakou jízlivou poznámku, ale zrovna mě nic nenapadá, asi nemám svůj den...:w00t1:

i muži mají své dny lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...