Přejít na obsah

Pokles otáček při zrychlení


mavako

Doporučené příspěvky

Ahoj, při zrychlování mi občas na chvíli poklesnou otáčky (1.4TSI 110kW). Někdy je pokles výraznější, někdy menší. Na videu je to spíše ten menší propad - Pokles otáček při zrychlování 1,4TSI 110kW

Dělalo mi to už dříve, ale přestalo to. Nyní to pozoruji znova, tak mě zajímá, zda je to běžná vlastnost motoru nebo kde hledat příčinu?

Pokud by pomohl záznam nějakých hodnot z diagnostiky, tak mohu dodat, ale nenapadá co smysluplného zaznamenat.

Editováno: , autor: mavako
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi tohle dělaly zanesené sací kanály a ventily karbonem. Auto v tahu v určitých otáčkách citelně cuklo, na diagnostice byl znát výrazný pokles tlaku turba. Po vyčištění se to úplně ztratilo. Rovnou jsem tehdá nechal vyčistit i vstřikovače, kdy jeden z nich byl na 50% průtoku. Auto citelně ožilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na autě mám najeto 75000 km.... Mohlo by na to pomoci vyčištění "bez rozebírání" - dekarbonizace vodíkem nebo třeba chemickou sadou od BG? Nebo je potřeba rozebrat a ručně vyčistit, takže do servisu? Nějaké doporučení na způsobilý servis na Moravě (jsem z Rožnov p. R.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...