Přejít na obsah

Tak kdo jste dneska klouzal?


Luke288

Doporučené příspěvky

tak to jsi asi do něčeho v tom sněhu narazil ne? protože jinak nevim, co jinýho by se v převodovce a diferenciálu dělo tak zásadně jinýho a škodlivýho než za běžnýho provozu.

jinak já včera vzal na parkoviste tatovo quatro, samozrejme s vypnutym ESP, to je žrádlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zabiak- nedejbože, kdyby tam byl nějakej kus betonu :)

No tak to by byl nářez :smich: .To bych si snad sám rozbil hubu.

Nejvíc mě serou kamionáci mají letní gumy a zablokují vždy nějaký kopec. Auto když má zimní gumy tak projede skoro všude i neprotaženou silnicí většinou to posere nějakej kamion.

:blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem Prahy a Plzně se to pohybuje maximalně do -5, jinak jsem si dnes nedaleko Mělníka užil krasné prázdné zasněžené parkoviště, ESP se mohlo zbláznit, alespoň pak člověk ví co dělat na silnici, těch pár minut na parkovišti je k nezaplacení. Bohužel letos mám na silnici pech na hovada, ale s tím se nedá nic dělat, nejdříve již dříve popisovaný Touareg a včera při čestě z Mělníka, jeden vůl za druhým. Nejprve Impreza WRX STi (vysněné auto), v autě 6!!! lidí a na silnici navátej snih a ten idiot předjížděl proti kamionu.. Nechápu jak může takhle někdo hazardovat s životy ostatních. :angry: Jistě se necítíl podle toho jak se to auto vlnilo! Následoval kluk s čerstve získaným řidičkem, Audi TT, snowboard na střeše, to samé, na té samé silnici, jen ten to neustál a když se chystal předjíždět a vyhodil blinkr, přidal plyn jeho TT opustilo silnici a v pěkném driftu putoval do pole, měl štěstí že tam nebyl příkop. B) Když se z toho vyhrabal, tak jel jak svatej!! No jo, člověk si to musí zkusit a pak možná pochopí že lidi maj důvod k tomu, že jedou pomalu.

Mas na to koukam docela stesti, ale pokud nikoho nevemou s sebou, tak je asi jedine dobre, kdyz se to naucej. Holt komu neni rady, ten na to musi prijit sam, kdyz prezije a ostatni kolem taky. Blby je, ze vetsinou to nekdo koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsi asi do něčeho v tom sněhu narazil ne? protože jinak nevim, co jinýho by se v převodovce a diferenciálu dělo tak zásadně jinýho a škodlivýho než za běžnýho provozu.

jinak já včera vzal na parkoviste tatovo quatro, samozrejme s vypnutym ESP, to je žrádlo

nenajel jsem na nic, ale jak jsem tam trdloval smykama a jedno kolo se občas prohráblo až na asfalt, kde se prudce přibrzdilo, tak to ten čep nevydržel a bylo to. Když se převodovka (resp. to, co z ní zůstalo) rozebrala, bylo to jasně vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja mám ku kamiónom dosť blízko, tak tie gumy upresním. Samozrejme, že zimné gumy sa vyrábajú aj pre kamióny, ale majú tak špecifické zloženie, že sú vhodné len do mrazu prípadne na sneh. Užívajú sa len v severských krajinách. V našich končinách by skončili veľmi rýchlo (tipujem tak mesiac - niečo alo zimné na osobáku v horúcom lete). A ak by nebodaj ten kamión musel niekam viac na juh, tak ani toľko. A samozrejme tie gumy na kamión stoja toľko ako osobné auto. To je značná položka.

A samozrejme je jasné, že vodiči nadávajú na cestárov. Bežný kamión je totiž tak záludná vec, že ak nasneží, tak nie je problém zapadnúť ani na rovinke na 2 cm snehu. Tak je samozrejmé, že na ujazdenom snehu a v kopcoch to nemá najmenšie šance. Jediná pomoc je dať na poháňanú nápravu reťaze. Ale jedna náprava proti ďalším štyrom a proti 40 tonám je stále málo.

A ďalším faktom je, že v doprave sa nezarábajú milióny, takže menšie firmy sú vlastne rady, že žijú. To je bohužiaľ krutá realita. Nehovoriac o tom, že dobrí vodiči odchádzajú do zahraničia, a noví dobrí vodiči sa už tak neprofilujú, nakoľko im chýba prax. Už ani na vojnu nechodia jazdiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...