Přejít na obsah

Opět new car


TomasB

Doporučené příspěvky

Neni, to by nikam nedojely. Ale neco je tam urcite o zdrzovani provozu.

Ja mam dojem,ze nakladni vozidla nesmi predjizdet na dalnicich... :palec2::prc:

Já si taky myslím, že to maj nějak zakázaný, ale nevím to jistě. Každopádně tím vytváří rizikové situace a pěkně mně serou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, to by nikam nedojely. Ale neco je tam urcite o zdrzovani provozu.

Ja mam dojem,ze nakladni vozidla nesmi predjizdet na dalnicich... :palec2::prc:

Já si taky myslím, že to maj nějak zakázaný, ale nevím to jistě. Každopádně tím vytváří rizikové situace a pěkně mně serou.

No kdyz jedes 170km/h, vytvaris vuci ostatnim ucastnikum taky rizikovou situaci, taxte si kvit lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, to by nikam nedojely. Ale neco je tam urcite o zdrzovani provozu.

Ja mam dojem,ze nakladni vozidla nesmi predjizdet na dalnicich... :palec2::prc:

Já si taky myslím, že to maj nějak zakázaný, ale nevím to jistě. Každopádně tím vytváří rizikové situace a pěkně mně serou.

No kdyz jedes 170km/h, vytvaris vuci ostatnim ucastnikum taky rizikovou situaci, taxte si kvit lol

ne,ne, pěkně si jednu většinou v levým, protože mně stejně málokdo předjede, a když se za mnou nějaká ta OOOO nebo Pašík a podobně blíží tak uhnu. ;)

A ti jedou většinou podle mně tak 200 a více. Jinak je celkově ta trasa v pohodě. Sice od dálnice na Pardubice je těch asi 20km rozbombardovaných na sračky, ale minimální provoz oproti tomu, co je od HK na Jičín nebo Jaroměř. Tady má i smysl předjíždět, oproti těm dvěma zmíněným, kdy si předjížděním ani trochu nepomůžeš, mimo to, že si zvedneš spotřebu.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, to by nikam nedojely. Ale neco je tam urcite o zdrzovani provozu.

Ja mam dojem,ze nakladni vozidla nesmi predjizdet na dalnicich... :palec2::prc:

Já si taky myslím, že to maj nějak zakázaný, ale nevím to jistě. Každopádně tím vytváří rizikové situace a pěkně mně serou.

No kdyz jedes 170km/h, vytvaris vuci ostatnim ucastnikum taky rizikovou situaci, taxte si kvit lol

:smich::smich::smich:

Ale predjizdet na dalnici od 3.5 tun asi nesmi.. -_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do prodeje to šlo v 9/2006, takže novinka. Mimo jiných metod to používá iontovou chromatografii, a výsledky ti jdou přes modem kamkoliv, třeba na druhej konec světa, kde pak máš on-line výsledky aktuálních měření a můžeš se kochat kontinuálními křivkami koncentrací různých látek v tamnějším vzduchu :D

Tak to neuplatnim.

Ten prenos dat je nyni jiz bezny. To u nas i dodavatele pouzivaji nejen pro sosani dat, ale i pro komunikaci s prevodnikem a zadavani treba novych korekcnich rovnic pro provozni kalibraci podle vysledku laborky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si ztezuj na vek.

Dnes jsem mel exkurzi z USA, samo, ze meli prekladatelku :) a nekolikrat byla otazka, od kdy jsem tu zamestnan :D Vetsina mela pozdejsi rok narozeni.

:smich::smich::smich:lol:palec2:

Mimochodem, víš že ve slavnejch USA maj jen 2 tejdny dovolený? A teprve po 20ti letech u jednoho zaměstnavatele máš nárok na 4 tejdny!!! Nechápu, jak tam vegetujou. A co tam šel jeden bejvalej kolega ze Spofy pracovat do Kalifornie na centrálu firmy, tak prej všici dělaj minimálně 10 hod. denně! To ho pěkně sralo, protože mu bylo blbý odejít dřív :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, to by nikam nedojely. Ale neco je tam urcite o zdrzovani provozu.

Ja mam dojem,ze nakladni vozidla nesmi predjizdet na dalnicich... :palec2::prc:

Já si taky myslím, že to maj nějak zakázaný, ale nevím to jistě. Každopádně tím vytváří rizikové situace a pěkně mně serou.

To máte blbý dojem, když jedete po dálnici, tak jsou jen určité úseky, kde nesmí vozidla nad 3,5t předjíždět, jinak mohou zcela normálně předjíždět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, to by nikam nedojely. Ale neco je tam urcite o zdrzovani provozu.

Ja mam dojem,ze nakladni vozidla nesmi predjizdet na dalnicich... :palec2::prc:

Já si taky myslím, že to maj nějak zakázaný, ale nevím to jistě. Každopádně tím vytváří rizikové situace a pěkně mně serou.

To máte blbý dojem, když jedete po dálnici, tak jsou jen určité úseky, kde nesmí vozidla nad 3,5t předjíždět, jinak mohou zcela normálně předjíždět

tak to bohužel, no alespoň v tom máme jasno :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem si tu práci a našel jsem Vám to.

Tak že, Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích v platném znění od 1.7.2006 nám v §12 odst.2 jeho oslední čaást říká následující, cituji:

" pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování."

Dále nám to ještě upravuje odst.4 §12 který říká následující, cituji:

"(4) Na pozemní komunikaci o třech nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 užít k jízdě výhradně dvou jízdních pruhů nejbližších k pravému okraji vozovky; v ostatních jízdních pruzích smí jet jen tehdy, jestliže je to nutné k objíždění, otáčení nebo odbočování."

Provoz na dálnici je dále upřesněn v §35 a zde se v odst.4 říká, cituji :

"(4) Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy."

Toť vše, dále je jasné, že jízda může být upravena dopravními značkami, což se také na D1 děje.

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže přecejenom vlastně "nesměj" předjíždět, ale v tom odstavci co jsi uvedl je to napsáno tak, že si to stejně každej může vysvětlit po svém. :disgust:

Předjíždět někoho kdo jede 90 může být pro někoho dostatečné rychlostí 90,5km/h :disgust: A je to na zastřelení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže přecejenom vlastně "nesměj" předjíždět, ale v tom odstavci co jsi uvedl je to napsáno tak, že si to stejně každej může vysvětlit po svém. :disgust:

Předjíždět někoho kdo jede 90 může být pro někoho dostatečné rychlostí 90,5km/h :disgust: A je to na zastřelení.

Nedělej z toho guláš, nikde není psáno, že nesmí předjíždět.

Co si jak vyložíš a za čím co hledáš je volovina. prostě mohou využít levý jízdní pruh k objíždění, předjíždění atd. Když tam pojede stará svině 70km/h, tak ho taky budeš chtít s tím kamionem předjet, vžij se na druhou stranu do pozice těch chlapů. Hele já ty kamióny také nemusím, ale všeho s mírou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...