Přejít na obsah

Taxíkáři


TomasB

Doporučené příspěvky

Teď zase bylo v telce o pražských loupežnících. Ono nejenom že natahujou všemožně, ale ono jim i 28,-/km je málo a chtěj jezdit za kilo. Že prej by prodělávali. Tak to mi pak ať, kur*a, někdo vysvětlí, že třeba ve Waršavě jsem teď jezdíl taxíkem za 12-14,-Kč/km v přepočtu. A za tyhle prachy se v pohodě svezete novým medvědem. A to je Waršava v počtu obyvatel 2x jak Praha. A navíc jsem jako cizinec nezaznamenal, že by se mně snažili natáhnout, třeba že by se mnou přejížděli do kolečka a pod. Tak to tam při vyšších cenách PHM než v Praze asi ti taxíkáři dělají zadarmo a ještě to dotují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to spočtu:

8hod práce, řekněme 6hod ježdění X 50km/h = 300km/den

když vemu, že si chce rozumně vydělat a budu počítat 50tis./měs, tak by měl mít od kilometru na mzdu cca 50.000:20=2.500,-/den

2.500,-:300=8,30 Kč/km jako odměna za práci

300kmx20dníx12měs=72tkm ročně, provoz 5 let = 360tkm nájezd za 5 let

když budu počítat, že do auta a jeho údržby nacpe 1.500.000,-Kč, tak pak 1500000:360000=4,20 Kč/km

8,30+4,20=12,50Kč/km

palivo 30Kč x 8 l/100 =240 Kč/100km, tj 2,40 za km

12,50 + 2,40 = 14,90Kč/km.

Takže podle mně je odpovídající cena tak 15,-Kč/km, která by měla zajistit za 6 hodin vožení zákazníků 50km/h rychlostí cca 50.000,-/měsíčně a pokrýt náklady na provoz. To naprosto odpovídá tomu, že ve Waršavě jezdí za tyhle prachy. Kolik si pak vydělá pražský taxikář? A pořád je mu to málo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je HOOODNE videt, ze toto neni tva silna stranka... :palec2:

Nechci se jich zastavat, naopak, znam je dost dobre a vim co je to za lidi, ale neni to nenazranost, u vetsiny je to zavislost, nejen na skvarkach, ale predevsim na automatech. A vis co ty bedny stoji???

Btw ty jsi si taky hledal praci, aby jsi mel co nejvice, ne? Kazdy se nejak zivit musi a to ze se lidi nechaji ojebat drozkarem, to je blbost tech lidi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych videl problem spise v tom ze polaci jsou obchodnici kazdym coulem kdezto cesi jsou v obchode s 90 % uplne marni, a funguji na pricnipu naucenych poucek atd...tzn zadny obchodni talent...a uz jen kvuli tomu je ten rozdil.

Jinak si myslim ze rozdil bude i v tom ze polaci jsou daleko pokrokovejsi v mysleni a maji silneji zakorenene vyuzivani sluzeb , v pohode jdou v 11 o poledni pauze do baru na namesti, daji si kafco prectou noviny i kdyz teoreticky to stoji nejake prachy....prihlouply cech vyleze z plastikove budky nejake nadnarodni spolecnosti, a hura na parek nekde do nejlevnejsi budky aby co mozna nejvice usetril, pak domu pokud mozno na kole, vlakem ect. nejlevnejsi zpusob, pokud neco kuti tak prvni napad samodomo...atd atd....a pak vsichni nadavame jak se nemame spatne ale pokud nedame sami vydelat dalsim tak asi tezko da nekdo poradne vydelat nam...a tendle americky zpusob vyuzivaji polaci daleko vice nez my..proto jezdi vice taxikem, nez cesi a taxik nemusi delat takove kejkle ...atd atd...na todle tema by se dalo povidat dlouho a napsat mnoho knih, protoze ceské podnikatelské potazmo socialni prostredi stoji za to H...a clovek se stydi za to ze je cech...jeste ze jim nejsem...uffff

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je HOOODNE videt, ze toto neni tva silna stranka... :palec2:

Nechci se jich zastavat, naopak, znam je dost dobre a vim co je to za lidi, ale neni to nenazranost, u vetsiny je to zavislost, nejen na skvarkach, ale predevsim na automatech. A vis co ty bedny stoji???

Btw ty jsi si taky hledal praci, aby jsi mel co nejvice, ne? Kazdy se nejak zivit musi a to ze se lidi nechaji ojebat drozkarem, to je blbost tech lidi...

aha, takže proto, že někdo hraje na automatech, tak to znamená, že musí jezdit za kilo na km??? Trošku popřemýšlej nad tím, co jsi napsal. Ano, uznávám, že podniká a chce za svou samostatnost nějakej rozumnej peníz aby zrovna nestrádal. Myslím, že těch 50 je přiměřené a v průmyslu si na tyhle prachy šáhne jen expert v oboru nebo manažer. Z nějakých statistik jsem před nedávnem vytáhl, že nad 35tis bere jen cca 5% produktivní populace. Čím je taxikář tak vyjímečný? Co tak speciálního dělá? Jak je možné, že jinde jsou taxikáři schopni jezdit za těch mnou kalkulovaných 15,- jezdit?

Ségra má soukromé kadeřnictví, jede sama na sebe, myslíš že si vydělá alespoň těch 50? Ani hovno, ani se tomu neblíží! A nese srovnatelné riziko jako ten taxikář.

Se zeptej Sejidy, jestli by s jednou sanitkou za 8 hodin práce vydělával měsíčně statisíce, taky podniká.

Ano, každý chce co nejvíc vydělávat, jak jsi napsal, já taky a nezastírám, že se mi to celkem daří, ale taky jsem pro to musel něco udělat v minulosti a denně musím dělat. Nezastírám, že si vydělám více než těch 50, ale taky v podstatě moje pracovní doba je pořád. A taky toho musím umět drobek víc než ten taxikář.

A když odbočím, myslím si, že jeden z důvodů, proč jezděj u nás lidi nalitý je ten, že je taxík drahej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavý je, že v podobné ekonomice to funguje a odpovídá tomu, k čemu jsem se přibližným výpočtem dostal.

O bože ekonomiku dělají lidé a když jsou lidé úplně opační tak to asi nepujde ...a v tom bude zakopany pes.... :angry:

no tak počty jsou jen jedny a ceny máme srovnatelný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavý je, že v podobné ekonomice to funguje a odpovídá tomu, k čemu jsem se přibližným výpočtem dostal.

O bože ekonomiku dělají lidé a když jsou lidé úplně opační tak to asi nepujde ...a v tom bude zakopany pes.... :angry:

no tak počty jsou jen jedny a ceny máme srovnatelný

tak mozna Varšava a Praha si mužou podat ruce co do cen a atd.......cenova hladina v polsku je asi o 20 % vseobecne nizsi ..vychazim z potravin, a spotrebniho zbozi ....jinak ek. situace v polsku je klasicky priklad rozevrenych nuzek...malé mnozstvi extremne bohatych a velké mnozství extreme chudych...takze neco co bude za chvili u nas...stredni trida neni skoro a nebo jen velmi malo....a absolutni pocty jako prumernou mzdu neber vazne....tech skoro 21 k co mame u nas nema vice nez 60 % lidi, takze je to totalne zkresleno vysokyma prijmama lidi kteri vydelavaji vetsi sumy....

kazdopadne hlavni bude to ze polak je nekde jinde nez cech v obchodnim mysleni a proto se nam jejich sluzby libi vice nez nase. -))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...