Přejít na obsah

Přesnost tachometru


jirkaK

Doporučené příspěvky

Dneska jsem jel ve svý OII poprve s navigací a měřil jsem přesnost tachometru. Naprosto jsem byl mimo z výsledku. Při nižších rychlostech tak do 140 km byla odchylka max 5% a od 150 nahoru šel tachometr naprosto přesně. Jinými slovy, když jsem udržoval rychlost na 200 podle tacho, navigace psala přesně 200 !!! Nevidět to, nevěřím. Mám novou

přístrojovku RS a ta původní určitě ukazovala blbě. Aspon když jsem to srovnával podle těch světelných radarů ve městech. Tahle je přesná jak Omegy.

Pokud tohle nebo podobný téma někde v sekci OII už je, tak to prosím přesunte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri 60-ke je skutočná rýchlosť 56. Pri 100-vke 95 a pri 150-ke je to 142. Ale mení sa to pneumatiky od pneumatík a určite sa to časom zmení. Pritom keď som meral nové Audi A4 a aj nový Passat (ten aktuálny), tak odchýlka bola temer v celom spektre -1 km/h. Takže dá sa to aj presne, ak sa chce. Napríklad BMWčka majú v celom rozsahu -3 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri 60-ke je skutočná rýchlosť 56. Pri 100-vke 95 a pri 150-ke je to 142. Ale mení sa to pneumatiky od pneumatík a určite sa to časom zmení. Pritom keď som meral nové Audi A4 a aj nový Passat (ten aktuálny), tak odchýlka bola temer v celom spektre -1 km/h. Takže dá sa to aj presne, ak sa chce. Napríklad BMWča majú v celom rozsahu -3 km/h.

tak já mám navíc funglovky kola, takže je to ted asi přesnější. Ale stejně si myslím, že ke změně k lepšímu došlo po výměně přístrojů za RS. Krom toho přece je na maxidotu i korekce rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

by me zajimalo jak se da na Maxi-Dotu nastavit presnost tachomeru, jako ta odhylka? Tuto featuru neznam... :kol-26:

A jak se ta funkce jmenuje? A kde v menu se nachazi, pac ja tam hledal a nic takove tam nemam... :o

Myslím, že "zimní kola" nebo tak nějak

Ji fce zimní kola tam je, ale tou se nenastavuje odchylka tachometru ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

by me zajimalo jak se da na Maxi-Dotu nastavit presnost tachomeru, jako ta odhylka? Tuto featuru neznam... :kol-26:

A jak se ta funkce jmenuje? A kde v menu se nachazi, pac ja tam hledal a nic takove tam nemam... :o

Myslím, že "zimní kola" nebo tak nějak

Ji fce zimní kola tam je, ale tou se nenastavuje odchylka tachometru ne?

no v podstatě ano. Jen jsou k tomu pouze ty dvě možnosti : 10 km dopředu a 10 km dozadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To je pěkná blbost... Ta funkce jen upozorňuje na to, že máte zimní gumy při nastavené rychlosti. A tato rychlost se nastavuje právě +/- 10kmh. Obdobně jako funkce signalizace překročení nastavené rychlosti. Odchylka tacho je záměrná a je cca +5%, resp. dnes spíš konstatní +5kmh. Proč by tam taková funkce byla, když máš předepsaný rozměr pneu a zimní i letní mají dnes velmi podobný profil, resp. celkový průměr pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...