Přejít na obsah

205/45R16


Mischo77

Doporučené příspěvky

Bude to vypadat blbě, bude Ti proměřovat tachec, můžeš mít problém na STK. Pokud chceš nižší pneu, jdi do 17" (225/45 R17, 215/45 R17, 205/50 R17) jinak jak píše lukyssek-205/55 R16.

Teď se na besídce ukázal nějaký maník s koly tuším 195/45 R15 vpředu a 195/50 R15 vzadu a byla to vzhledově tragédie... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to vypadat tak jak to vypadat má, to znamená nízkoprofilová pneu. Nevím jestli je dobrý to dávat, vzhledem ke stavu českých a slovenských silnic - riskuješ větší poškození alu-kola a nebo i nápravy, nicméně s tím proměřováním se zcela nemohu ztotožnit, jelikož každé auto proměřuje cca o 10%. Jestli to mně na mých R16 205/55 při 50km/h ukazuje 55, tak tobě to ukáže tak 58km/h, alespoň tak nějak mi to vychází.

Na tohle se podívej a snad ti to pomůže: http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=technik

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Na následujících fotkách názorně vidíš,jak je vnější průměr kola menší oproti alternativním rozměrům pro Octavii.Ty jsou naopak plus minus pár milimetrů stejné.

Když si půjčíš kola z Fabie uvidíš jestli se Ti to bude líbit.

post-655-1176702107_thumb.jpg

post-655-1176702116_thumb.jpg

post-655-1176702123_thumb.jpg

post-655-1176702131_thumb.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze... vravite ze to bude vizerat blbo ?! porovnajme si to ak doteraz som tam mal 195/65R15 plechace

a davam tam

DOTZ IMOLA

průměr/šířka: R16/6.5

počet děr: 5, ET: 40

a pneumatiky

Matador MP42-ELITE 2

rozměry: 205/45 R16

rychlost: V (240 kmh-1)

nosnost: 83 (488 kg)

Bolo by dobre vidiet nejake foto... ci to je fakt katastrofa..

tacho mi nevadi ze bude odchylka....ani STK nevadi

len ten vyzor bude aky??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Nevím proč se tady takto vyjadřujete? Bude to vypadat jak to v tom rozměru má. Prostě ta pneu bude nižší, ale stejně široká, co se Vám nelíbí se třeba naopak mně líbí a jak víš co se líbí jemu? To jako by někdo psal, že tvoje barva je blbá a moje je super. To přece nejde. On se defakto ptá na rozdíl profilového čísla 55 a 45

Vysvětlení co ty čísla na pneu znamenají: 205/55 R16

205 = šířka pneu v milimetrech

55 = profilové číslo = poměr výška/šířka pneumatiky v %

R = konstrukce pneumatiky (R=radiální)

16 = průměr ráfku v palcích

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze... vravite ze to bude vizerat blbo ?! porovnajme si to ak doteraz som tam mal 195/65R15 plechace

a davam tam

DOTZ IMOLA

průměr/šířka: R16/6.5

počet děr: 5, ET: 40

a pneumatiky

Matador MP42-ELITE 2

rozměry: 205/45 R16

rychlost: V (240 kmh-1)

nosnost: 83 (488 kg)

Bolo by dobre vidiet nejake foto... ci to je fakt katastrofa..

tacho mi nevadi ze bude odchylka....ani STK nevadi

len ten vyzor bude aky??

Já osobně ti vůbec nepovím jak to vypadat bude, protože nemám fotografie těchto rozměrů k posouzení. Jediné co mne teď fakt napadá je, aby jsi zajel do pneu servisu a aby ti ukázali pneu v rozměru 16 205/55 a 16 205/45, sám se podívej co se ti bude více líbit, třeba si to jen opři o okolo svého auta a hned budeš vědět co se ti líbí a co ne :palec2:

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Nevím proč se tady takto vyjadřujete? Bude to vypadat jak to v tom rozměru má. Prostě ta pneu bude nižší, ale stejně široká, co se Vám nelíbí se třeba naopak mně líbí a jak víš co se líbí jemu? To jako by někdo psal, že tvoje barva je blbá a moje je super. To přece nejde. On se defakto ptá na rozdíl profilového čísla 55 a 45

Vysvětlení co ty čísla na pneu znamenají: 205/55 R16

205 = šířka pneu v milimetrech

55 = profilové číslo = poměr výška/šířka pneumatiky v %

R = konstrukce pneumatiky (R=radiální)

16 = průměr ráfku v palcích

Nebudu mluvit za ostatní,ale já odpovídám přesně na otázku a ta zněla"Nebude to vypadat blbo?"

Já podle nejlepšího vědomí i svědomí říkám že ANO.4 chybějící centi je prostě moc.

Tím co říkám projevuji svůj názor a NIKOMU ho nenutím.

Na značení kol se neptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Nevím proč se tady takto vyjadřujete? Bude to vypadat jak to v tom rozměru má. Prostě ta pneu bude nižší, ale stejně široká, co se Vám nelíbí se třeba naopak mně líbí a jak víš co se líbí jemu? To jako by někdo psal, že tvoje barva je blbá a moje je super. To přece nejde. On se defakto ptá na rozdíl profilového čísla 55 a 45

Vysvětlení co ty čísla na pneu znamenají: 205/55 R16

205 = šířka pneu v milimetrech

55 = profilové číslo = poměr výška/šířka pneumatiky v %

R = konstrukce pneumatiky (R=radiální)

16 = průměr ráfku v palcích

Nebudu mluvit za ostatní,ale já odpovídám přesně na otázku a ta zněla"Nebude to vypadat blbo?"

Já podle nejlepšího vědomí i svědomí říkám že ANO.4 chybějící centi je prostě moc.

Tím co říkám projevuji svůj názor a NIKOMU ho nenutím.

Na značení kol se neptal.

Tak podle mne to bude vypadat pěkně, no.

A teď to porovnej s tím, že mně se vůbec nelíbí ty zadní světla co máš ty na své Octě a líbí se mi jiné.Ale tobě se líbí, proto je tam máš.

Možná, že jsem ti teď konečně vysvětlil o co mně jde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Nevím proč se tady takto vyjadřujete? Bude to vypadat jak to v tom rozměru má. Prostě ta pneu bude nižší, ale stejně široká, co se Vám nelíbí se třeba naopak mně líbí a jak víš co se líbí jemu? To jako by někdo psal, že tvoje barva je blbá a moje je super. To přece nejde. On se defakto ptá na rozdíl profilového čísla 55 a 45

Vysvětlení co ty čísla na pneu znamenají: 205/55 R16

205 = šířka pneu v milimetrech

55 = profilové číslo = poměr výška/šířka pneumatiky v %

R = konstrukce pneumatiky (R=radiální)

16 = průměr ráfku v palcích

Nebudu mluvit za ostatní,ale já odpovídám přesně na otázku a ta zněla"Nebude to vypadat blbo?"

Já podle nejlepšího vědomí i svědomí říkám že ANO.4 chybějící centi je prostě moc.

Tím co říkám projevuji svůj názor a NIKOMU ho nenutím.

Na značení kol se neptal.

Tak podle mne to bude vypadat pěkně, no.

A teď to porovnej s tím, že mně se vůbec nelíbí ty zadní světla co máš ty na své Octě a líbí se mi jiné.Ale tobě se líbí, proto je tam máš.

Možná, že jsem ti teď konečně vysvětlil o co mně jde ;)

Když už sem motáš moje světla,tak přesně o to jde.Někomu se nelíbí,někomu ano.

To samý chtěl asi slyšet Mischo77.To znamená názory na uvedený rozměr.

Opakuji ještě jednou pro Tebe-napsal jsem svůj názor. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už sem motáš moje světla,tak přesně o to jde.Někomu se nelíbí,někomu ano.

To samý chtěl asi slyšet Mischo77.To znamená názory na uvedený rozměr.

Opakuji ještě jednou pro Tebe-napsal jsem svůj názor. ;)

Tak potom tam ty uvozovky asi psal jen pro srandu,že? A nebo neumím česky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Na následujících fotkách názorně vidíš,jak je vnější průměr kola menší oproti alternativním rozměrům pro Octavii.Ty jsou naopak plus minus pár milimetrů stejné.

Když si půjčíš kola z Fabie uvidíš jestli se Ti to bude líbit.

MNOoo mam doma aj fabiu 167/70R14 a radsej to ani neskusam davat na octavku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lukyssek a Frank,bude to vypadat blbě,kolo bude mrňavý o cca 4 cm menší průměr než jakékoliv kolo,které na Oktu patří ať už 15,16,17,18 palců.

Na následujících fotkách názorně vidíš,jak je vnější průměr kola menší oproti alternativním rozměrům pro Octavii.Ty jsou naopak plus minus pár milimetrů stejné.

Když si půjčíš kola z Fabie uvidíš jestli se Ti to bude líbit.

MNOoo mam doma aj fabiu 167/70R14 a radsej to ani neskusam davat na octavku :D

Jo,přesně to se snažím celou dobu vysvětlit.Kolo 16" s láštěm 205/45/16 hezký bude,ale určitě ne na Oktě.Vnější průměr bude stejný jako je ta 14"co máš doma.Prostě na Oktu malý kola.

post-655-1176739418_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...