Přejít na obsah

Jaka kola?


Norbi_CZ

Doporučené příspěvky

Cau lidi. Mam octavku r.v.99. Chci na ni lepsi kola. A nechci skodovacky litaky 15ky, ty mi prijdou strasne maly na takove auto. Znamy mi nabizi 17ky, ktere se mi celkem libi, ale jiny znamy rika, ze mi to dodrbe auto. Co myslite vy? Diky za reakce.

Co rikate na tyhle koleska ? Delalo by to v aute neplechu ? http://www.aukro.cz/item188337217_17ky_mak...uti_215_45.html

Editováno: , autor: Norbi_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau lidi. Mam octavku r.v.99. Chci na ni lepsi kola. A nechci skodovacky litaky 15ky, ty mi prijdou strasne maly na takove auto. Znamy mi nabizi 17ky, ktere se mi celkem libi, ale jiny znamy rika, ze mi to dodrbe auto. Co myslite vy? Diky za reakce.

Co rikate na tyhle koleska ? Delalo by to v aute neplechu ? http://www.aukro.cz/item188337217_17ky_mak...uti_215_45.html

Ten rozměr je na Oktu naprosto v pohodě.

K těm kolům by bylo dobré vědět ET,které prodejce neuvádí.Vhodné by bylo 35 nebo 38.

Ten co Ti říká,že Ti to dodrbe auto má nazuto co?Zřejmě nemluví z vlastní zkušenosti.17"palcová kola tu má řada lidí,někteří 18".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejni 17" na 1.6 moc ? :unsure:

To se ptám já :-)

Dotaz zněl směrem k dodrbání podvozku a na to jaksi nemá motorizace vliv.

Neodpovídám na základě nějakých teorií,ale ze vlastních zkušeností ,zima 205/50R17,léto 225/40R18.

Samozřejmě,bude to tvrdší,ale takové drama jak někteří píší to není.Co se oprav týká nic mimořádného.

V úvahu připadá zvýšení valivého odporo při použití pneu 225/45R17.

Pokud použiješ 205/50/R17 je šíře pneu shodná se standardním rozměrem 205/55R16,ještě můžeš zvolit kompromis 215/45R17,samozřejmě šíře pneu se odvíjí od šíře ráfku.takže asi tak.

4Planeta:pokud napíšeš,že 17" je moc,bylo by dobré napsat taky proč :palec2:

btw podívej se k sousedům do Fabie,i se slabšími motoririzacemi 17" kola používají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz zněl směrem k dodrbání podvozku a na to jaksi nemá motorizace vliv.

Neodpovídám na základě nějakých teorií,ale ze vlastních zkušeností ,zima 205/50R17,léto 225/40R18.

Samozřejmě,bude to tvrdší,ale takové drama jak někteří píší to není.Co se oprav týká nic mimořádného.

V úvahu připadá zvýšení valivého odporo při použití pneu 225/45R17.

Pokud použiješ 205/50/R17 je šíře pneu shodná se standardním rozměrem 205/55R16,ještě můžeš zvolit kompromis 215/45R17,samozřejmě šíře pneu se odvíjí od šíře ráfku.takže asi tak.

4Planeta:pokud napíšeš,že 17" je moc,bylo by dobré napsat taky proč :palec2:

btw podívej se k sousedům do Fabie,i se slabšími motoririzacemi 17" kola používají.

Přesně tak :palec2: V tom odkazu maj ty kola těch 215/45R17 jak píše mikl :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si ze 1.6 je uz na 17" slaba - precejen to neni zadna stihacka a uz tak "vlacna" jizda by na 17" byla jeste horsi - jinymi slovy auto by vypadalo pekne ale jelo by "ztezka" - samo nemluvim ze zadnych svych zkusenosti jako mikl.Ovsem 1.6 jsem se 17" jeste opravdu nevidel a Fabku uz vubec ne.Nechci se hadat samozrejme, jen muj nazor je ze na 1.6 max 16"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si ze 1.6 je uz na 17" slaba - precejen to neni zadna stihacka a uz tak "vlacna" jizda by na 17" byla jeste horsi - jinymi slovy auto by vypadalo pekne ale jelo by "ztezka" - samo nemluvim ze zadnych svych zkusenosti jako mikl.Ovsem 1.6 jsem se 17" jeste opravdu nevidel a Fabku uz vubec ne.Nechci se hadat samozrejme, jen muj nazor je ze na 1.6 max 16"

Podľa mňa daj 17" ky. Ak dáš pneu 205/50/17, nebude to ani tvrdé, ver mi. Mám ich na aute, som max. spokojný. V zime zas jazdím origi 15" alu, rozmer 195/60/15. Tiež nemám stíhačku a pri zrýchlovaní nič nepoznáš, rozmerovo sa Ti to vyrovná....

PneuContinental002.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau lidi. Mam octavku r.v.99. Chci na ni lepsi kola. A nechci skodovacky litaky 15ky, ty mi prijdou strasne maly na takove auto. Znamy mi nabizi 17ky, ktere se mi celkem libi, ale jiny znamy rika, ze mi to dodrbe auto. Co myslite vy? Diky za reakce.

Já jsem zastáncem 16" kol, ale pokud se ti líbí 17", tak si je tam klidně dej.

Proč preferuji 16"? Podívej se na stav našich silnic a bude ti to jasné. Ovšem pokud bydlíš a hlavně jezdíš trasy s poněkud kvalitními silnicemi, pak 17" bude určo v pohodě. Další věc co mluví ve prospěch 16" je samosebou cena a v neposlední řadě bych alespoň okrajově vzal v potaz to, že pokud nedej bože budeš mít defekt, tak na s jednou 15" (rezerva) se ti s 16" koly pojede lépe než se 17", ale tohle je jen velmi okrajové. Nakonec a´t tady napíšeme jakákoliv moudra, stejně si tam dáš to, co se bude nejvíce líbit tobě.

Určitě se tady koukni do sekce Exteriér - Miss ALU? , třeba tam ještě najdeš něco, co by tě posunulo v tvém rozhodování ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak slabá? Jakej je rozdíl mezi 205/55R16 a 205/50/17 ?

Žádnej stejná šíře stejnej valivej odpor takže na motoru nezáleží. Akorát to bude tvrdší.

A stou 15" rezervou je to takyjedno ta bude akorát méně široká. Jinak obvod máš furt stejnej.

Myslim si ze 1.6 je uz na 17" slaba - precejen to neni zadna stihacka a uz tak "vlacna" jizda by na 17" byla jeste horsi - jinymi slovy auto by vypadalo pekne ale jelo by "ztezka" - samo nemluvim ze zadnych svych zkusenosti jako mikl.Ovsem 1.6 jsem se 17" jeste opravdu nevidel a Fabku uz vubec ne.Nechci se hadat samozrejme, jen muj nazor je ze na 1.6 max 16"
Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak slabá? Jakej je rozdíl mezi 205/55R16 a 205/50/17 ?

Žádnej stejná šíře stejnej valivej odpor takže na motoru nezáleží. Akorát to bude tvrdší.

A stou 15" rezervou je to takyjedno ta bude akorát méně široká. Jinak obvod máš furt stejnej.

...a to stačí len priložiť kolesá k sebe...

Myslim si ze 1.6 je uz na 17" slaba - precejen to neni zadna stihacka a uz tak "vlacna" jizda by na 17" byla jeste horsi - jinymi slovy auto by vypadalo pekne ale jelo by "ztezka" - samo nemluvim ze zadnych svych zkusenosti jako mikl.Ovsem 1.6 jsem se 17" jeste opravdu nevidel a Fabku uz vubec ne.Nechci se hadat samozrejme, jen muj nazor je ze na 1.6 max 16"

Editováno: , autor: topi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okej, díky za reakce... Jeste by me zajimal vas tip, kolik se da ujet km na pneu s avizovanou hloubkou dezenu 5 mm?

To bude různé podle značky,ale všeobecnš se dá říct,že ještě určitě není out.Nové mají +- nějakou desetinu 8mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okej, díky za reakce... Jeste by me zajimal vas tip, kolik se da ujet km na pneu s avizovanou hloubkou dezenu 5 mm?

Zalezi kolik najezdis a jakym stylem..Jinak myslim,ze tak sezonu,mozna sezonu a pul odjedes..Taky zalzi na smesi gumy a jeji tvrdosti..

Jinak ja bych se 17" nebal...Ja mel na Fabce 1,4MPI 205/45/16" a bylo to v pohode...Na zrychleni nepoznas nic..Ja bych dal asi 205/50/17" ve tvem pripade..A s tou tuhosti taky..Spousta lidi rika,ze "ucitis kazdy kaminek" a neni to pravda..Je to samozrejme malicko tuzsi,nez 15",ale fakt jen malicko a tak prijemne.. : ) A hlavne uvidis,jak se zmeni jizdni vlastnosti.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...