Přejít na obsah

je to na p.ču


TomasB

Doporučené příspěvky

ahoj a díky.

Dneska jsme prodělali další vyšetření a už to do sebe celkem zapadá. Ve středu jdeme opět na vyšetření a předběžně na pátek je plánovaná operace. Prej to chtějí udělat co nejdříve. Pokud se v tu středu potvrdí to co vyzkoumali dneska, tak mu provedou řez v podbřišku, rozříznou močový měchýř a v tom řezu ho přišijí ke kůžu té jizvy v podbřišku. Jinými slovy mu vyvedou močový měchýř ven z břicha. Je to z důvodu uvolnění tlaku v něm. Moč pak bude volně vytékat na tom podbřišku do pleny. Tím by měly ty natlakované ledviny mít konečně klid a měly by splasknout. Takhle to bude mít na dlouho. Až se operační rána zacelí, tak půjdeme domů a vše bude jako s jiným miminem, jen budeme dojíždět na kontroly. Až bude na 6kg, tak provedou vyšetření močového měchýře sondou. Při tom volném odtékání moči by se všechno mělo normálně vyvíjet jako u zdravého. Jednak potřebují aby trochu vyrostl a také chtějí nechat tomu organismu čas na vývoj. Rozhodně nechtějí dělat rozsáhlejší operaci dříve než mu bude rok. Ten docent co ho bude operovat povídal, že se snaží většinou nějak ten rozhodující chirurgický zákrok odsunout až na věk 2 let. Je to právě z důvodu bouřlivého vývoje organismu, kdyby operoval rovnou, stejně by musel operovat opakovaně a mohl by prý nadělat více škody než užitku, protože existuje naděje, že dojde vývojem k upravení toho nepříznivého stavu močového měchýře. Pokud se to neupraví samo, tak mu ten močák chirurgicky upraví. Tuhle páteční operaci bude dělat proto, aby nemusel být celou tu dobu v nemocnici a mít cévky, což by u něj vedlo k permanentnímu zánětu horních močových cest a permanentnímu nitrožilnímu podávání antibiotik jako teď. A samozřejmě ty záněty horních močových cest jsou pro ledviny životu nebezpečné, protože ty ledviny nenávratně poškozují. To jsem ani nevěděl, že záněty horních močových cest způsobují jizvy na ledvinách a jejich atrofii. Po tom pátečním zákroku by mělo být riziko těch zánětů prakticky eliminováno a ledviny si oddechnou a budou se moci začít vracet do normálního stavu. Dobré je, že zatím co je mrňavej, tak nebude vadit, že mu pod pupíkem permanentně bude vytékat moč, protože celou tu dobu stejně bude mít pleny. A jak začne šmajdat, tak ho odoperují. No a pak už by mělo bejt jen doléčování(případně následné operace) a než nastoupí do školy, tak je velká šance, že už bude zdráv.

Tak zase trochu příjemnější zprávy. Sice to bude mnohem více starostí, potíží a omezení, ale ještě že tak. Předevčírem mu přibyl spolubydlo, kterýmu je měsíc a je epileptik... Tož to jim taky nezávidím, protože to je možná ještě horší, ten bude chudák pod práškama celej život. A dneska jsem vyslechl co kousek vedle povídal doktor jinejm rodičům - operovali jim kluka novorozence, vzali mu skoro všecky střeva, protože byla nefunkční a prognóza je taková, že není jisté, jestli ho ten kousíček střeva co mu zbyl stačí uživit. Teď je na infuzích. A prej to neumějí jinak dál řešit a ani jim není známo, že by někdo na světě dokázal udělat nějakou náhradu těch střev. Takže opravdu horor, to jsme fakt šťastní, že na tom nejsme takhle, protože ten jejich hošík má téměř nulové šance na přežití a v podstatně je ten chirurg připravoval na to, že asi nepřežije. Svým způsobem je tam ta dětská klinika dům hrůzy, protože to najednou vidíte kolem sebe jak je to reálné a kruté, že se někdo sotva narodí a už bojuje o holý život. Jasně je to jen malé procento z narozených, ale tam se všicni ti drobečci koncentrují na jednom místě a najednou je to sakra reálné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw: od doby co se narodil jsem vůbec nepracoval i když bych měl udělat kupu nabídek a jinejch papírů a taky samozřejmě standartní činnost, ale jsem teď furt v nemocnici a nemám ani náladu. Zase musím poděkovat že jsem natrefil na tak solidní firmu, která po mně v tomto zlém období nic nechce a poskytne mi tolik času na péči o rodinu, kolik bude potřeba. Myslím, že ve většině firem by si našli někoho jiného, kdo by nemusel řešit osobní problémy. Zato opravdu tisíceré díky do Zurichu. To samý bylo s kolegou Honzou, když měl havárku a rozesral služební oktávku na sračky. První co bylo, tak se švýcarský šéf ptal co je Honzovi a jestli něco nepotřebuje. Auto do šrotu jim bylo ukradený. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ctu to s hruzou... Ale alespon trocha prijemnejsiho cteni po dnesku... Je to starost navic, to ano, ale jak pises dale, jsou na to lide vazne hure se starostmi o narozene postizene nebo jine, daleko vetsi vady nez mate vy! Mnoho stesti a zdravi malemu... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

UŽ JE DOMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

tAK KONEČNĚ JSEM JE PŘIVEZL. Operace se nekonala, protože se situace vyvrbila tak, že si nejsou jisti a stav se nezhoršil. Nafasoval antibiotika a jěště nějaký vitamíny jak se dávaj běžně a budeme s ním jezdit na vyšetření, která napoví více, ale zatím není vhodné je dělat. Za 14 dní jde na izotopové vyšetření a další UZ.

Teď už leží najezenej v medvídkovské potýlce, kouká na plyšáky a poslouchá miminkovskou hudbu co mu žena pouštěla ještě jako těhotná. No ono tp fakt asi funguje, protože vůbec neřve a je krásně klidnej a poslouchá. Před cestou jsem myslel, že se zvencnu, protože jsem nemohl přijít na to, jak se přidělává sedačka, prostě jsem to po těch 5ti letech zapoměl. A navíc mně to Chico pěkně sralo jak to má debilní systém pásání, tak jsem cestou zastavil v prodejně dětskejch "přibližovadel" a koupil sedačku novou i s kočárkem. No a to jsme si říkali, že tu po Tereze poděděnou sedačku ještě využije a totéž kočárek. Nakonec táta spokojenej že ho veze domů zašmátral pořádně hluboko ve šrajtofli a má to všecko nový. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UŽ JE DOMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

tAK KONEČNĚ JSEM JE PŘIVEZL. Operace se nekonala, protože se situace vyvrbila tak, že si nejsou jisti a stav se nezhoršil. Nafasoval antibiotika a jěště nějaký vitamíny jak se dávaj běžně a budeme s ním jezdit na vyšetření, která napoví více, ale zatím není vhodné je dělat. Za 14 dní jde na izotopové vyšetření a další UZ.

Teď už leží najezenej v medvídkovské potýlce, kouká na plyšáky a poslouchá miminkovskou hudbu co mu žena pouštěla ještě jako těhotná. No ono tp fakt asi funguje, protože vůbec neřve a je krásně klidnej a poslouchá. Před cestou jsem myslel, že se zvencnu, protože jsem nemohl přijít na to, jak se přidělává sedačka, prostě jsem to po těch 5ti letech zapoměl. A navíc mně to Chico pěkně sralo jak to má debilní systém pásání, tak jsem cestou zastavil v prodejně dětskejch "přibližovadel" a koupil sedačku novou i s kočárkem. No a to jsme si říkali, že tu po Tereze poděděnou sedačku ještě využije a totéž kočárek. Nakonec táta spokojenej že ho veze domů zašmátral pořádně hluboko ve šrajtofli a má to všecko nový. lol

Blahopřeji k návratu domu a přeji jen to nejlepší co se může...Chce to asi opravdu tvrdé nervy a mít na to sílu...obdivuji vás...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super :palec2: Gratulace a teď už budou (doufám) samý kladný příspěvky. -_-

no stále je to někde mezi. Dneska jsem mluvil s doktorkou a vyhlídky jsou takové, že se to může jak zlepšit, tak i zhoršit. Za 14 dní budeme zase chytřejší po tom izotopovém vyšetření. To ale nedělají dřív jak po měsíci od narození, protože to zatěžuje organismus. No asi to nebude nic zcela neškodého. Prostě mu vstříknou do žíly chemii(izotop nějakého prvku - nevím jakého) a pak se sleduje jak ten prvek putuje organismem. Tím, že se použije izotop, tak se odliší od toho co je v těle přirozeně.

Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super :palec2: Gratulace a teď už budou (doufám) samý kladný příspěvky. -_-

no stále je to někde mezi. Dneska jsem mluvil s doktorkou a vyhlídky jsou takové, že se to může jak zlepšit, tak i zhoršit. Za 14 dní budeme zase chytřejší po tom izotopovém vyšetření. To ale nedělají dřív jak po měsíci od narození, protože to zatěžuje organismus. No asi to nebude nic zcela neškodého. Prostě mu vstříknou do žíly chemii(izotop nějakého prvku - nevím jakého) a pak se sleduje jak ten prvek putuje organismem. Tím, že se použije izotop, tak se odliší od toho co je v těle přirozeně.

Uvidíme.

No já měl v pěti letech po přechození chřipky zástavu ledviny natekli mi všechny klouby vodou a byl jsem jednou nohou na krchově.Proležel jsem několik měsíců v nemocnici pak jsem nic nesmě ( hrát fotbal ,běhat ,nachladit se) tak to chodilo až do 18 let a pak jak to přišlo v 5 letech tak to odešlo. Rvali do mě Prenizon,kapačky ..... a to co píšeš jsem myslím prodělal taky říkalo se tomu vylučovačka něco mi píchly do žíly a pak mě pořád rentgenovali. A zatím jsem ok a to je mi 32 let. Tak se držte bojujte a vše bude OK uvidíš. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...