Přejít na obsah

Blaupunkt + fantomový napaječ


RaKa

Doporučené příspěvky

Místo Symphony, co mi čórli, jsem instaloval Blaupunkt Kingston MP47 a příjem je znatelně horší. Šel jsem do blaupunktu, protože je známý citlivostí svého přijímače, ale v mém případě dost často nestíhá.

Je blaupunkt horší než origo, nebo je spíše problém s fantomovým napaječem či anténou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
bud nefunguje fantomovy napajeni nebo zesilovac co mas v antene a nebo muzes mit nekde nalomenej kabel k antene.

Tak jsem včera vyndal rádio a měřil. Fantomový napaječ po zapnutí rádia dává do středového vodiče necelých 12V, takže tady chybku nevidím. Po připojení antény klesnulo napětí na něco přes 10V.

Když jsem odpojil anténu tak rádio nehrálo, když jsem ji připojil napřímo, tak hrálo mizerně a to samé s fant. napaječem.

Jak se chová vadný předzesilovač? Žádný, mizerný nebo slabší příjem?

Když vyloučím autorádio, tak vidím 2 příčiny:

1) fantomový napaječ sice dává 12V ale má větší útlum

2) nefunguje anténní předzesilovač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě v autě byl nainstalovaný HF od Nokie, kterej měl vlastní koax. Tohle HF jsem vyhodil a dal místo toho Parrota, takže ten koax tam zůstal volnej za palubkou. Myslim, že ten koax vedl sloupkem do střechy. Je snad připojen na stejnou anténu? Jestli ano, může to dělat problémy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna vedle odpovídám, že Blaupunkt co se týče citlivosti nic moc. Lepší byl Sencor. Ale nejlepší se mi zdálo v poslední době rádio, které bylo v na dva dny zapůjšeném Roomstru. Byla to Škoda, typ si nepamatuji. Chytalo vysílače, které na Blaupunktu nebo Sony ani nenaladím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...