Přejít na obsah

Ceny u nás a v Deutschlandu!


Chossse

Doporučené příspěvky

Zdravim hosi,tak porad cumim po te nadherne a prekrasne octuli II RS TDi,porad vic mi pripada jako nejkrasnejsi autko na svete! ;) Sleduju ceny a to co je u nas se mi moc nelibi!V zakladu 779 900kc samozrejme s vybavou,kterou chci(maximalni) to dela 937 600!Ale moje sefka,je nemka ktera ma velmi dobre zname u nemcouru,a ti maji tuto samou octuli v plne palbe za 783 700!Takze je to jasne kde to asi koupim! ;) Volali jsme tam,normalne pry se zakazniky z ceska nespolupracuji,ale u me pry udelaji teda vyjimku! ;) Po objednani to trva trictvrte roku coz me zase nepotesilo,je o ni velky zajem!No tesim se az vam ji tady pak ukazu! ;) Uvidime se za 3/4 roku! ;):):p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

docela bych se rád vrátil k tomuhle tématu přesto, že na něj původně kupodivu nikdo nereagoval. Sám jsem tady už psal, že třeba na mobile.de běžně německý prodejci inzerujou nový auta, kde třeba RS TDI combi stojí od 23 000,- euro (cca 645 000,-Kč), přičemž u nás, dle ceníku, stojí 819 000,- Kč. Když se ale podíváte na oficiální stránky skoda-auto.de zjistíte, že tam je ta cena vlastně téměř stejná, jako tady. Když vezmu v úvahu obchodní marži, která asi není větší, než 15%, ptám se, jak se vůbec někdo může dostat o víc jak 20% níž, přičemž ještě s vlastním profitem. Napadlo mě samozřejmě, že se tam nějak machruje s MWst. (DPH), což už tady v hisorii taky bylo, ale u inzerátů jsou poznámky, že to je inkl. MWst. a keine reexport. A protože se ukončení mojeho leasingu blíží, resp. skončím to asi dřív, přemýšlím, co a hlavně kde, to koupit. Máte někdo informace o tomhle prodeji Škodovek v SRN ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

docela bych se rád vrátil k tomuhle tématu přesto, že na něj původně kupodivu nikdo nereagoval. Sám jsem tady už psal, že třeba na mobile.de běžně německý prodejci inzerujou nový auta, kde třeba RS TDI combi stojí od 23 000,- euro (cca 645 000,-Kč), přičemž u nás, dle ceníku, stojí 819 000,- Kč. Když se ale podíváte na oficiální stránky skoda-auto.de zjistíte, že tam je ta cena vlastně téměř stejná, jako tady. Když vezmu v úvahu obchodní marži, která asi není větší, než 15%, ptám se, jak se vůbec někdo může dostat o víc jak 20% níž, přičemž ještě s vlastním profitem. Napadlo mě samozřejmě, že se tam nějak machruje s MWst. (DPH), což už tady v hisorii taky bylo, ale u inzerátů jsou poznámky, že to je inkl. MWst. a keine reexport. A protože se ukončení mojeho leasingu blíží, resp. skončím to asi dřív, přemýšlím, co a hlavně kde, to koupit. Máte někdo informace o tomhle prodeji Škodovek v SRN ?

Já jsem řešil nákup Octavie v Dánsku, kde cena je až o 300 000 (4x4 v plný palbě) nižší než u nás, bohužel po obeslání prodejců mi nikdo neodpověděl.

Na jaře si tam zajedu osobně a uvidím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je dobrý, to skoro vyvolává pochybnosti, když se nikdo neozval, co ? Dej sem nějakej link.

popíšu to takto v Dánsku je cena Oktávie nejvyšší na celé planetě, ale oni mají "registrační daň" cca 170-190%, která je už v ceně vozu, pokud vůz koupí někdo, kdo ho zaregistruje mimo území dánska, tak tuto daň neplatí, to samé je i u DPH, kde oni mají 25 a my 19%, ještě tam 6% ušetříš. Bohužel dánové nemají moc zájem tyto auta prodávat do ciziny, páč je s tím moc papírování.

Jestli zjistíš víc, poděl se o info

www.skoda-auto.dk

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak proto ! Já se koukal na skoda-auto.dk, kde je cena za RS TDI combi asi 425 000,- DK, což je při aktuálním kurzu 3,60 Kč naprosto nonsens. Rád napíšu cokoliv zjistím, ale o Dánsku bohužel vím tak asi, kde přibližně leží na mapě. Tak je to spíš na tobě, ale jestli tam pojedeš, tak se ozvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je dobrý, to skoro vyvolává pochybnosti, když se nikdo neozval, co ? Dej sem nějakej link.

popíšu to takto v Dánsku je cena Oktávie nejvyšší na celé planetě, ale oni mají "registrační daň" cca 170-190%, která je už v ceně vozu, pokud vůz koupí někdo, kdo ho zaregistruje mimo území dánska, tak tuto daň neplatí, to samé je i u DPH, kde oni mají 25 a my 19%, ještě tam 6% ušetříš. Bohužel dánové nemají moc zájem tyto auta prodávat do ciziny, páč je s tím moc papírování.

Jestli zjistíš víc, poděl se o info

www.skoa-auto.dk

Nemá to být náhodou takto?

www.skoda-auto.dk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, jen se uklepnul

Teď mě tak napadlo, když to nechtěj dělat kvůli papírování, že by je moh člověk uplatit chlastem. Ne nadarmo se říká "pije, jak Dán" . Ta severská prohibice by mohla být k užitku, ne ?! :D

Z vlastní zkušenosti vím, že třeba Švédové nebo Norové jsou po chlastu jak utržený z řetězu.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je dobrý, to skoro vyvolává pochybnosti, když se nikdo neozval, co ? Dej sem nějakej link.

popíšu to takto v Dánsku je cena Oktávie nejvyšší na celé planetě, ale oni mají "registrační daň" cca 170-190%, která je už v ceně vozu, pokud vůz koupí někdo, kdo ho zaregistruje mimo území dánska, tak tuto daň neplatí, to samé je i u DPH, kde oni mají 25 a my 19%, ještě tam 6% ušetříš. Bohužel dánové nemají moc zájem tyto auta prodávat do ciziny, páč je s tím moc papírování.

Jestli zjistíš víc, poděl se o info

www.skoa-auto.dk

Nemá to být náhodou takto?

www.skoda-auto.dk

Puntičkáři! Písmeno sem, písmeno tam!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je dobrý, to skoro vyvolává pochybnosti, když se nikdo neozval, co ? Dej sem nějakej link.

popíšu to takto v Dánsku je cena Oktávie nejvyšší na celé planetě, ale oni mají "registrační daň" cca 170-190%, která je už v ceně vozu, pokud vůz koupí někdo, kdo ho zaregistruje mimo území dánska, tak tuto daň neplatí, to samé je i u DPH, kde oni mají 25 a my 19%, ještě tam 6% ušetříš. Bohužel dánové nemají moc zájem tyto auta prodávat do ciziny, páč je s tím moc papírování.

Jestli zjistíš víc, poděl se o info

www.skoa-auto.dk

Tak to není špatný,taky se do toho připojím.

Editováno: , autor: šilda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, jen se uklepnul

Teď mě tak napadlo, když to nechtěj dělat kvůli papírování, že by je moh člověk uplatit chlastem. Ne nadarmo se říká "pije, jak Dán" . Ta severská prohibice by mohla být k užitku, ne ?! :D

Z vlastní zkušenosti vím, že třeba Švédové nebo Norové jsou po chlastu jak utržený z řetězu.

K nám jezdí docela dost Dánů, tak to přes zimu zjistím a na jaře tam jedu ;)

S tím chlastem moc nepochodíš, já si to taky myslel, bohužel pijou méně než češi :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by to opět nikoho nezajímalo? Tak to mají všichni asi hodně peněz nazbyt. To já teda ušetřit 200 nebo i víc tisíc rozhodně chci.

Teď jsem třeba koukal na ofic. prodejce Škodovky v SRN a RS TFSI v polokůži, s navigací, senzorama vpředu a zadu atd.. Ceníková cena 32 800,- euro. Tady exportní cena 20 000,- euro. Co dodat ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by to opět nikoho nezajímalo? Tak to mají všichni asi hodně peněz nazbyt. To já teda ušetřit 200 nebo i víc tisíc rozhodně chci.

Teď jsem třeba koukal na ofic. prodejce Škodovky v SRN a RS TFSI v polokůži, s navigací, senzorama vpředu a zadu atd.. Ceníková cena 32 800,- euro. Tady exportní cena 20 000,- euro. Co dodat ?!

Se pak nediv, že tolik lidí v CZ kupuje nový auta doma, kdyby věděli, tak se prodejcům vysmějou, asi máme dost peněz :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych to byl bejval věděl, tak bych do Škoda auto cz nechodil. :p:p

Ale je fakt, že ceny v některejch zemích, hlavně teda v Dánsku jsou až zarážející. Asi jsme fakt buď pohodlní, nebo se nám prostě nechce jezdit po Evropě a vymejšlet novinky. Prostě jdeme a koupíme auto tady a ještě si říkáme jaký jsme uhnali slevy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny v dánsku jsou na prvni pohled o hodně vyšší než u nás, díky vysokému DPH, ale po jeho odečtení v Dánsku, dostaneme cenu Octavie, která je nejnižší v Evropě. Ale jeslti pak po zdanění u nás se to vyplatí to netuším :/

Jak tady Jiřík psal, tak ten kontakt na prodej funglovek v Německu přes EU-Improt mám, task když budeš chtít tak dej vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny v dánsku jsou na prvni pohled o hodně vyšší než u nás, díky vysokému DPH, ale po jeho odečtení v Dánsku, dostaneme cenu Octavie, která je nejnižší v Evropě. Ale jeslti pak po zdanění u nás se to vyplatí to netuším :/

Jak tady Jiřík psal, tak ten kontakt na prodej funglovek v Německu přes EU-Improt mám, task když budeš chtít tak dej vědět

ta cena není díky vysokému DPH, ale díky "registrační dani" cca 180%, DPH je už jen detail a to s rozdílem 6%, které ušetříš.

N8kup by měl proběhnout asi tak, že koupíš auto bez té registrační daně a bez DPH, DPH pak zaplatíš u nás, jinak ti auto nepřihlásí a co jsme slyšel, tak je dobré mít s sebou v Dánsku i papír, že jsi zaplatil zálohu na DPH ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to určitě vyplatilo, ale zase abychom nepropadali nějaký nemístný euforii. Díval jsem se např. na stránky www.skoda-auto.hu, kde by měl být rozdíl v ceně cca 20% a nějak se toho nemůžu dopočítat. Porovnával jsem to na OII RS a vyšlo mi to levnější o 10%. A to si myslím, že v době, kdy tu tabulku dělali, byl kurs koruny vůči forintu mnohem míň příznivější, než dneska. Tak teda nevím, kde tyhle informace lověj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...