Přejít na obsah

ABS - svítí kontrolka


Relic

Doporučené příspěvky

jo to me taky napadlo ze je to treba projet,najel jsem tak asi 15km a stejne to neslo vymazat,ale asi je potreba vic jak pises,

ta vymena skutecne sla jako pomasle coz jsem necekal po tom jak se to tady rozepisovalo ze to neslo ven a pak zase nasadit novej jde tezce,ja to prostrik poradne wd40,uvolnil imbus a pak klestema do obou stran a byl ven,diru jsem projel brusnim papirem a vlozil hladce novej senzor(vyfotim vytazenej neposkozenej senzor)co me ale prekvapilo byla cena samotneho senzoru 51 liber ve skodovce :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to me taky napadlo ze je to treba projet,najel jsem tak asi 15km a stejne to neslo vymazat,ale asi je potreba vic jak pises,

ta vymena skutecne sla jako pomasle coz jsem necekal po tom jak se to tady rozepisovalo ze to neslo ven a pak zase nasadit novej jde tezce,ja to prostrik poradne wd40,uvolnil imbus a pak klestema do obou stran a byl ven,diru jsem projel brusnim papirem a vlozil hladce novej senzor(vyfotim vytazenej neposkozenej senzor)co me ale prekvapilo byla cena samotneho senzoru 51 liber ve skodovce :feve:

Jasně, projeď to trochu víc.. :)

Já měl oba ty otvory malé, takže jsem musel vrtačkou a válcovým brouskem otvor zvětšit,

aby ta čidla do toho vlezla. A to skoro o 1 mm (!) Což je dost.

Jinak nová čidla jsu měl za 550,-/ ks, vč. DPH. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Taky mam problem s ABS občas se rozsvítí a když svítí tak nefunguje, když nastartuji tak se nerozsvítí, a funguje, ale pak když na to trochu šlápnu (při předjíždění) tak se rozsvítí. A když to napíchnem na počítač tak to žádný chyby neukazuje... Měl někdo podobný problém?? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude asi vadný snímač (čidlo), co ho zkusit vyměnit za jiné?

A poté ještě jednou smáznout závadu?

[/quote

Ktery cidlo mysis?to co jsem vymenil zeby bylo spatny?

Člověče, je to vážně divné..

Ale je to úplně normální elektronika a původ dílů je často neznámý, takže se klidně mohlo stát, že jsi měl smůlu na vadný kus již z výroby.

Jediná cesta jak to vyzkoušet je vyměnit ono měněné čidlo za jiné.. Když to bude dělat znovu, tak alespoň na 100% víš,

že chyba není v čidle, ale někde jinde.. (kde?) Jenže nemá cenu jej kupovat, spíše jej nějak "vypůjčit" (vrakoviště, apod.)

Ještě před výměnou by to ale chtělo rozpojit kontakt (vyndat svorkovnici) a prostříkat to pro jistotu Contactolem (odvodnit to).

Třeba je jen voda tam, kde by neměla být, a zlobí tě to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne to mam OK,chyba nebyla v cidle,ale byla v kabelech,byli protrzeni,nebylo to vydet kvuli spine ale kdyz jsem to projel hmtem a ucitil jsem cernou pasku hned mi to bylo jasne,auto mam rok takze to musel delat puvodni majitel a odflaknul to,zrejme menil i cidlo,proto mi to slo tak lehce-asi-zbytcny prachy za cidlo-

kabeli jsem napajel a na ne jsem natah novou buzirku,vymaznul panet zavad a vse je OK

Tady je foto sice to moc neni videt protoze jsem nemel u sebe fotak ,je to mobilem,ale aspon je videt jaka kvalitni od predchoziho majitele. :aggressive:

post-9713-1206992706_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne to mam OK,chyba nebyla v cidle,ale byla v kabelech,byli protrzeni,nebylo to vydet kvuli spine ale kdyz jsem to projel hmtem a ucitil jsem cernou pasku hned mi to bylo jasne,auto mam rok takze to musel delat puvodni majitel a odflaknul to,zrejme menil i cidlo,proto mi to slo tak lehce-asi-zbytcny prachy za cidlo-

kabeli jsem napajel a na ne jsem natah novou buzirku,vymaznul panet zavad a vse je OK

Tady je foto sice to moc neni videt protoze jsem nemel u sebe fotak ,je to mobilem,ale aspon je videt jaka kvalitni od predchoziho majitele. :aggressive:

Co dodat, Peter?

To byl ale syčák! každopádně už víš, kde byla chybka! Hlavně, že už je vše OK :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mám Ol 98 TDI a VAG mi píše chybu 1312.A zjistil jsem že ta chyba se tam oběví když jedu a najednou sliším takový zvuk jak kdybych najel na kraj silnicé takové drnčení.Dělá to věčinou dokud nezastavím a jak se rozjedu tak už to nedělá.nesetkal se stím už někdo? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to jsem našel na vísu.Ale nevím kde začít hledet.A hlavně jsem myslel že CAN BUS vedení nemám.Že ho mají až novější Ol a né 98

díky

právě, že od MR98 mají CAN pohonu mezi ABS a RJ motoru všeny motorizace mimo 1,6/55kW.

Musíš zkontrolovat konektor na ABS, svorky v meziprostoru a konektor na RJ motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě, že od MR98 mají CAN pohonu mezi ABS a RJ motoru všeny motorizace mimo 1,6/55kW.

Musíš zkontrolovat konektor na ABS, svorky v meziprostoru a konektor na RJ motoru

Ahoj,tak jsem vystříkal ten konektor na ABS, a ty 3 patice co jsou vedle ABS v tom plastovém černém tunelu taky,Ale dnes mi to zas zabrnělo za jízdy ale žádná závada na vagu :feve: .Nemuže to dělat některé čidlo na kole k ABS.Nedá se to nějak vyskoušet?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak Nalezeny 2 chyby:

00778 - Snimac uhlu rizeni (G85)

014 - Defekt - Sporadicky

01435 - Snimac 1 brzdneho tlaku (G201)

008 - nesmyslny signal - Sporadicky

Sice píše sporadicky, ale v 60000 km mě to začalo dost blbnout až po projetí kalužinou to vždy přestalo a v paměti závad nic nebylo, pak dlouho nic až teď 107000 km to zače začalo blbnout s tím že mi to napsalo servis nyní.....

Nevíte co mám vyměnit? Co to je za ty čidla? G85 a G201? Nemůže to být brzdovou kapalinou? Navíc mám 4×4 a tam mi to napsalo:

Řídící jednotka: 02D 900 554 B

Komponent: HALDEX LSC ECC 0006

1 Nalezeny chyby:

65535 - rid.jedn. vadna

00-00 - -

nesouvisí to s tím? začalo mi auto při jízdě divně hučet..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jak jsi prisel na chybu ridici jednotky??? Co napsal VAG??

Jak sem na to přišel???? Co my napsal VAG??? Kdyť to tam je zkopírovaný!!! Nevím udělal jsem při výměně motorového oleje znovu výčet závad a trochu změna:

Řídící jednotka: 1C0 907 379 F

Komponent: ESP ALLRAD MK60 0104

Kódování: 0023174

Opravna #: WSC 31480

1 Nalezeny chyby:

01435 - Snimac 1 brzdneho tlaku (G201)

008 - nesmyslny signal - Sporadicky

Ale HALDEX beze změny :feve:

Řídící jednotka: 02D 900 554 B

Komponent: HALDEX LSC ECC 0006

1 Nalezeny chyby:

65535 - rid.jedn. vadna

00-00 - -

Co to je ten G201????

Navíc při té výměně jsem si všiml zacákaný levý rameno od asi oleje (nedokážu posoudit), myslíte že to vytéká z převodovky? co tam prasklo? na co se mám zaměřit? Ještě připomínám že auto nějak divně hučí.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem na to přišel???? Co my napsal VAG??? Kdyť to tam je zkopírovaný!!! Nevím udělal jsem při výměně motorového oleje znovu výčet závad a trochu změna:

Řídící jednotka: 1C0 907 379 F

Komponent: ESP ALLRAD MK60 0104

Kódování: 0023174

Opravna #: WSC 31480

1 Nalezeny chyby:

01435 - Snimac 1 brzdneho tlaku (G201)

008 - nesmyslny signal - Sporadicky

Ale HALDEX beze změny :feve:

Řídící jednotka: 02D 900 554 B

Komponent: HALDEX LSC ECC 0006

1 Nalezeny chyby:

65535 - rid.jedn. vadna

00-00 - -

Co to je ten G201????

Navíc při té výměně jsem si všiml zacákaný levý rameno od asi oleje (nedokážu posoudit), myslíte že to vytéká z převodovky? co tam prasklo? na co se mám zaměřit? Ještě připomínám že auto nějak divně hučí.......

G201 je čidlo na brzdovým válcu snímá brzdný tlak při brždění - je to součást potřebná pro ESP

v 1, řadě zkontroluj manžety jetli ti některá nepraskla

hučení od haldexu je "normální" jde o to jak moc to hučí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

G201 je čidlo na brzdovým válcu snímá brzdný tlak při brždění - je to součást potřebná pro ESP

v 1, řadě zkontroluj manžety jetli ti některá nepraskla

hučení od haldexu je "normální" jde o to jak moc to hučí

Hučí to moc nikdy to tak nehučelo, ale nevím jestli to hučí od Haldexu spíš bych řekl přední kola, do zatáčení to hučí víc......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...