Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

tak jsem si koupil router Asus WL 520GC. zatim jsem dosel k tomu, ze se me podarila komunikace s PC a routerem prez explorer. a co dal? asi je potreba nastvavit wan, pravdepodobne statickou adresu, kterou mam( IP) pridelenou od internetove spolecnosti. jenze jsem to zkousel a internet me stejne nesel, kdyz jsem zadal prez explorer statickou adresu v tom routeru. nevite nekdo, cim by to mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a/ nemáš náhodou ünternet blokovaný na MAC (hardwarovou) adresu počítače? Jak si to měl dřív udělané? Pakliže ano, musíš pro WAN nastavit na routeru MAC adresu kompu, na který si měl připojený předtim net.

b/ nastav na kompech v nastavení "Zíkat IP adresu z DHCP serveru"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz mi jede router na PC i na notebooku. vcera jsem si stahl z netu manual a uz jsem jel, zkousel a zkousel a nadaval a zkousel a ted to jede. mam obrovskou radost, ze se mi to povedlo. akorad nevim, jak si mam zkontrolovat, zda-li jsem dobre nastavil zabezpeceni, aby mi nekdo na ulici nezneuzil muj net :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wpa jsem nasel, wpa osobni,wpa podnikove, wpa2 osobni, wpa2 podnikove a posledni jakesi hexadecimalni soustave 802.1X nebo jaksi tak. zkusil jsem zlatou strendni cestu WPA2 a se to zhroutilo, nesel net, tak jsem dal wpa osobni a zatim to jede. Asi kdyz zmenim zabezpeceni na routeru, tak musim aj v pripojeni, aspon u visty to tak je ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz. Jde u vist dát normální ikonky složky co má xp? Já mám krásně roztříděnou muziku.

A na každé složce obrázek desky a tak. A ty debilní visty mají ty ikony složek debilní nepřehledné hnusné.

Jde to nějako udělat abych měl složky takovéto?

Visty jsou fakt nic moc. Snad jen lepší vzhled. Možná stabilita. Ale v mnoha věcech krok zpět. Což je napováženou.

post-873-1230223131_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wpa jsem nasel, wpa osobni,wpa podnikove, wpa2 osobni, wpa2 podnikove a posledni jakesi hexadecimalni soustave 802.1X nebo jaksi tak. zkusil jsem zlatou strendni cestu WPA2 a se to zhroutilo, nesel net, tak jsem dal wpa osobni a zatim to jede. Asi kdyz zmenim zabezpeceni na routeru, tak musim aj v pripojeni, aspon u visty to tak je ze?

no a dej si ještě na routeru filtr podle mac adres. Jinak třeba já momentálně jsem na vánoce u rodičů a na netu jsem jen díky tomu, že tu někdo v baráku má nechráněnou wifinu. Zlaté dvacáté první století :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a dej si ještě na routeru filtr podle mac adres. Jinak třeba já momentálně jsem na vánoce u rodičů a na netu jsem jen díky tomu, že tu někdo v baráku má nechráněnou wifinu. Zlaté dvacáté první století :palec2:

a jak ses tam napichl? ja kdyz jsem pripojoval notebook, tak po me to chtelo nazev site, kterou jsem vytvoril + heslo, ktere jsem nastavil na routeru...ta mac adresa me nic nerika, ale zkusim se na to mrknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vinca: normálně dáš seznam bezdrátových sítí a vyskočí ti sítě, které ti najde komp. pokud nejsou zabezpečené, tak se na ně můžeš napíchnout.

MAC adresu zjistíš když dáš v příkazové řádce příkaz ipconfig /all a tam je. Někde v menu routeru najdeš filtr a budeš tam mít možnost zvolit, že s WAN budou spojeny jen mac adresy v seznamu(tam vpíšeš ručně, nebo tam bude seznam připojených). Tak se zajistí, že se ti přes to nikdo nebude připojovat ven. Nejlepší samozřejmě wpa a mít usbčko na nastavení, no.

arts: zvládnou 4GB, záleží na grafice. Navíc, není přesný výraz, že Windows něco adresují - alokaci jako takovou neprovádí operační systém, ale sběrnice na procesoru, wokna ji pak akorát nevyužijí. Pokud je komp os

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to sem zvedavej, jestli mi muzes napsat ve kterych mnoha vecech je to krok zpet ?

Tak jde tohle udělat nebo ne? Jestli nejde tak je to debilní a fakt je nechápu proč to takto skurvili.

Tohle je pro mě tak zásadní věc, že uvažuji o tom že na ten comp dám xp.

Tohle je krok zpět. Je to nepřehledné takovéto "designové?" ikonky.

Taky si to nepamatuje jakou velikost jsem si nastavil.

Taky mě sere, že když něco pouštím nebo instaluji zčerná obrazovka a chce to potvrdit. Ale to snad jde vypnout.

Jinak aby sis nemyslel já jsem visty obhajoval proti těm co jsou z principu proti. Dokud jsem je nevyzkoušel.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

flamers : neviem co ma spolocna grafika a ram :D

Ja som pisal ze 32bitove verzie WIN (aj XP aj VISTA) nezoberie viac ako 3,2 GB .. cize nevie pouzivat viac... (to "adresovanie" neviem ci je spravny vyraz ci neni =ale to je jedno ide mi o funkcnost)

A osobne som tiez nadaval na XP ale Visty nejsu take zle a su lepsie.. (lepsia podpora HW atd..) a hlavne novsi HW s nim ide korektnejsie a rychlejsie.

Editováno: , autor: Arts
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vinca: na mac adresu bych to nenastavoval, nahodou k tobe nekdo prijde, nebo budes mit pujcene neco co chce na sit a budes porad jen nastavovat, me osobne staci zabezpeceni na heslo i kdyz je to urcite riziko, na nechranenou sit bez hesla a bez omezeni (proste spousta lidi jen vybali router a jede) se dostanes uplne v klidku,dokonce spousty lidi si necha stejne prihlaseni i na nastaveni routru coz uz je na povazenou :D, kdyz jdu s telefonem po meste mame jich v okoli nekolik a tak by to melo byt kdyby lidi nebyli ,,svine,, :D jenze pak nevis jestli ti nejakej pojeb nebude zneuzivat sit k utokum

Zabiak: to mas tezko , na kazdy system lidi nadavali kdyz prisel jako novy ze je spatny atd... , co muzu souhlasit je to ze visty bohuzel v nicem neohromily a neprekvapily, proste neni sebemensi duvod jit na visty kdyz xp mi udelaji skoro tu samou sluzbu

Arts: ,ale o tom jsme se tu bavili skoro dve stranky ze 32bit systemy neumi adresovat vic jak 4gb ram (fyzicky je to min ja vim), me je to zatim celkem fuk a nejak se o to nezajimam jelikoz to moc lidi nepotrebuje mit v pc vic nez 2gb ramky

flames: to s tou grafikou jsem taky nepochopil :D

nakonec pro lidi co maji xp (prej funguje i na vistach ale neodzkouseno) a chcou vyuzivat predevsim ramku a nenechat xpcka porad swapovat na disk , je tu mala finticka aby zacli widle swapovat az po zaplneni ramky

1.do spustit napiste msconfig - enter

2.zalozka system.ini - 386.enh rozklepnout a dat novy

3.vepsat ConservativeSwapfileUsage=1 ulozit a dat restart

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jde tohle udělat nebo ne? Jestli nejde tak je to debilní a fakt je nechápu proč to takto skurvili.

Tohle je pro mě tak zásadní věc, že uvažuji o tom že na ten comp dám xp.

Tohle je krok zpět. Je to nepřehledné takovéto "designové?" ikonky.

Taky si to nepamatuje jakou velikost jsem si nastavil.

Taky mě sere, že když něco pouštím nebo instaluji zčerná obrazovka a chce to potvrdit. Ale to snad jde vypnout.

Jinak aby sis nemyslel já jsem visty obhajoval proti těm co jsou z principu proti. Dokud jsem je nevyzkoušel.

Tak to si mi opravdu popsal spoustu veci ve kterych jsou visty krok zpet. :D

... jinak presne oba dva tve "problemy" jsou nastavitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

crack a arts: ve zkratce -

32bitová sběrnice procesoru namapuje 4GB paměti, včetně té, kterou si hw žádá adresovat přímo. To dělají grafické karty s/nad 768MB paměti. Pokud máte 4GB paměti, sběrnice adresuje pouze 4000-768.

Jinými slovy - pokud by jste si nacpali čtyři gigové karty do kompu, co má 4GB, tak nemáte RAM.

Tak teď už snad chápete, co má ram a grafika společného. Pokud stále nejasnosti, odkazuji na literaturu o architektuře mikroprocesorů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevíš prosimtě jak to nastavit? Mě tohle fakt sejří. Jinak pomalé se mi nezdají vypnul jsem špiona a jde to celkem svižně i přez to že mám jen 500ram.

Co mě sejří taky že jsem čekal od nového systému, že si při kopírování bude pamatovat nastavení složek. Bohužel nepamatuje si stejně jako xp.

Já neříkám, že Visty jsou špatné. Jen mi stále uniká jejich výhoda. :)

Tohle je fakt nepřehledné. Nejvíc se mi podařilo nastavit obrázek jedna, ale stejnak je to naprd. Nechápu proč to udělali takto debilně. V xp to bylo krásně přehledné ale oni tam udělají takovýto designový výstřelek.

Obrázek 2 je po nahrátí složek.

post-873-1230368975_thumb.jpg

post-873-1230369029_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...