Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

chlapi, pritelkyne ma notebook i ja ve vistach, kdyz dam sit, tak ja se ji tam zobrazim, ale ona se nezobrazi me. tak kde je chyba? kde to mam jeste nastvit? u me? u ni? a co mam nastavit, uz jsem z toho tak zblbly, ze nevim, co vubec nastavuji,aby to fungovalo jak u ni, tak u me a mohli jsem pretahovat data vzajemne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, pritelkyne ma notebook i ja ve vistach, kdyz dam sit, tak ja se ji tam zobrazim, ale ona se nezobrazi me. tak kde je chyba? kde to mam jeste nastvit? u me? u ni? a co mam nastavit, uz jsem z toho tak zblbly, ze nevim, co vubec nastavuji,aby to fungovalo jak u ni, tak u me a mohli jsem pretahovat data vzajemne.

Koukni sem, co sem to tak na rychlo proletl, melo by tam byt vse dulezite a z toho pochopitelne jak to nastavit.

jo jo chyba je vista. :smich:

Opet si nam zde projevil svou pocitacovou gramotnost, dekujeme za dalsi duchaplny prispevek a opravdovou pomoc tazajicimu se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát by mě zajímalo, co míní autor frází "Podaří se mu skutečně vytlačit tolik obávaný Linux?". Linux na noteboocích nijak dlouhodobě neouřaduje, je samozřejmě možno jej na nb používat (osobně zatím ještě žádnou Linuxí distribuci na nb nemám, ale to se asi změní, už jen pro tu srandu), ale prakticky Linux není pro Windows konkurencí zde/zatím/ a celý tah je spíš logickým důsledkem průzkumů, které prostě čitelně říkají, že lidi jdou hromadně do notebooků, protože jsou prvně v historii přístupné opravdu pro všechny. Takhle by uvažovala každá firma, v jejímž čele sedí soudní lidi a uvažuje tak i Microsoft, tak prostě nechápu obdobné narážky jako "Microsoft si evidentně dělá největší vrásky právě s výše zmiňovanými netbooky".

Nechci tu ´hulanizovat´ obdobné články, ale přesně toto tak nějak vytváří obraz MS. Podobně jako výplody typu "MS tlačí výrobce hw k tomu, aby nedělali ovladače pro nb na Linux" - v životě nepochopím takovou úvahu a jí podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na horách jsem potkal další oběť operačního systému Vista.

Je to prostě normální běžný uživatel, který si koupil tento předražený systém za těžké peníze a čekal, že bude bez problémů fungovat.

Ale ejhle. Systém nainstalovat a na horách mu zkolaboval, že chce aktivační kód :aggressive:. Jako běžný uživatel netušil co to po něm ten systém ještě chce, když si ho za těžké peníze koupil. Takže dal aktivovat a nic počítač se vypnul bo samozřejmě papíry k tomuto nebude vozit všude sebou a nevěděl co dál. Naštěstí jsem byl po ruce a vysvětlil, že jeho za těžké peníze koupený systém musí x-krát ověřit jestli ho kupující náhodou neukradl. Ano pouze kupující protože ten kdo si ho nekoupí nic ověřovat nemusí bo má na to crack a pirátovi to zabere o jednu minutu déle. Smysl tohoto opatření je mi záhadou.

Naštěstí šel i přes toto zprovoznit a odložit aktualizaci což jsem mu udělal takže si na horách mohl jeho syn zapařit.

Co mě, ale dostalo, že ten šunt Vista mu drze psal, že se jedná o nelegální ukradený systém. :aggressive: . On si koupí za spoustu peněz drahý operační systém a ten mu drze píše, že je zloděj

a že ho ukradl. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mě, ale dostalo, že ten šunt Vista mu drze psal, že se jedná o nelegální ukradený systém. :aggressive: . On si koupí za spoustu peněz drahý operační systém a ten mu drze píše, že je zloděj

a že ho ukradl. :blbec:

No neaktivoval si system, tudiz az do aktivace ten system neni legalne pouzivan, a proto je zablokovan. Co na tom nechapes, prectu si EULU a pak zacnu mudrovat.

K tomu není co říct, chyba v mezičlánku mezi klávesnicí a židlí - vybodl se na aktivaci po instalaci a teď stresuje, co to po něm chce. Nevidím chybu operačního systému, je mi líto.

Jojo presne tak !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prostě normální uživatel. Vy si myslíte, že každý tomu rozumí jako vy nebo já? Ne normální uživatel toto prostě nechápe.

Program si koupil a měl ho naistalovaný nebo si ho naistaloval sám nevím.

Já vám na nějakou Eulu seru lol a běžný uživatel také. ;) Normální člověk si koupí program a chce ho používat a né študovat nějaké sračky.

Je to prostě hovadina, která obtěžuje normálního uživatele a je naprosto k ničemu.

Teď jsem byl u doktora a ona neuměla posunout zmenšené okno, takže je hezké, že vy tomu rozumíte. Ale většina uživatelů je prostě jinde. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám jen popisuji problémy normálního uživatele s nesmyslem, kterou systém obsahuje.

To že jsem to psal s nadsázkou a možná trošku zaujatě to je věc jiná lol .

To je jako kdyby jste si koupili auto a ono vám po měsíci přestalo jít, že si máte vyhrabat z kupní smlouvy aktivační číslo lol

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapy - jenom odbocim - chodej sem pocitacove gramotni tak hodim dotaz sem....

kdyby jste schaneli do notase cpucko Intel Core 2 Duo P8400 kam by jste zabrouzdali? shanim a zatim marne....treba se nabidka tohoto CPU jeste rozsiri ...

policil jsem si na notas Asus F5SR a koukam jak by se dal dostrkat k obrazu memu.. :) pamet,cpu,hdd :) .. no znate to... :)

ps-Win7 se mi zatim libi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zabiak : u her je to dneska uz docela lepsi sice musis slozite aktivovat a treba EA ty bych zabil ale uz se upousti od CD , prave po aktivaci uz mas klid u tech lepsich ;)

ovidius nevim nejak sem nikdy cpu do notase neshanel ;)

jo do asus A6RP kde byl celer 440 sem uspesnel dal Core 2 Duo T5500 :rock::punk:

a to je zmena....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/ Tak procesory do NB nejsou běžně k zakoupení (kdo by je kupoval), ale doporučoval bych se zeptat po obchodech na dodavatele a pak se obrátit přímo na ně. To že něco není na pultě, to neznamená, že se do nebude dát koupit. Určitě půjde. Kdyby si chtěl, zkusil bych se zeptat někoho, znám pár lidí takhle, nějaké servisáky..

2/ Heh, s těma Woknama to asi fachat takhle nebude a to z licenčních důvodů - znamenalo by to dva programy na jeden kód a to MS nepřipouští.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/ Tak procesory do NB nejsou běžně k zakoupení (kdo by je kupoval), ale doporučoval bych se zeptat po obchodech na dodavatele a pak se obrátit přímo na ně. To že něco není na pultě, to neznamená, že se do nebude dát koupit. Určitě půjde. Kdyby si chtěl, zkusil bych se zeptat někoho, znám pár lidí takhle, nějaké servisáky..

2/ Heh, s těma Woknama to asi fachat takhle nebude a to z licenčních důvodů - znamenalo by to dva programy na jeden kód a to MS nepřipouští.

jasny wokny neresim ale ten cpu bych rad.... sakra :)

sem vzdycky notas posteloval CPUckem, HDD a pameti - jeste u Aceru P4 jsem si dodelaval Wifi pres miniPCI lol tenkrat ten acer to byla vec....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hola lidi,mam takovej problem, kdyz pretahnu fotky z fotaku do Pc, tak kazda fotka se zobrazuje ve slozce napr. snimek 001,snimek 002....ci LP1250, LP1251 atd. Je to fajn, ze fotky se zobrazuji jak byli vyfoceny postupne. Jenze misto tech popisku od fotaku si chci popsat fotku par slovy. to jsem udelal v celem albumu a ejhle, ty fotky byli poprehazovane, nebylo to zkratka postupne, jak se fotilo. Tak jsem spekuloval a zjistil jsem (visty) ze se v te slozce da nastavit zpusob zobrazeni, podle velikosti fotky, data porizeni, casu atd. Takze se mi to povedlo seradit podle data porizeni. Jenze kdyz kliknu na prvni fotku v microsoft office picture manager, tak jsou ty fotky opet poprehazovane, neni tam casova posloupnmost a pri tom ve slozce ve windowsu jsou ty fotky casove posloupne. Toz nevim kde je chyba. Nejradeji mam fotoalbum u rajce.idnes.cz....je to jednoduchy ten jejich program i ty popisky. Jenze kdyz jim krachne server, tak fotky i s popiskama jsou v haji. Takze si to chci radej prepsat v notasu, at mam fotky ulozene a pak to do rajcete z kopiruji a nemusim ty popisky delat z novu. Ten program microsoft office picture manager se me zda jednoduchy, ale sere me to poprehazovani fotek. Nevite nekdo, jak poradit? Nebo jak vy upravujete fotky? Mel jsem program adobe photoshop, ale zda- se mi slozity, tam je tolik blbosti, co se s tou fotkou da delat, jenze to nevyuziji. Esce me napada corel draw x4, jenze ji napred musim nainstalovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...