Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

Hele, ale ja si nevsiml, ze by se Te tu Flames snazil urazet.

ty jsi znamy provokater :smich: tebe uz vsichni znaji lol

Jezis ty si vazne naivni Diky peticim to urcite nebylo - a diky cemu to prodlouzili ? kvuli tomu ze jsou visty best ?

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc rikas my ? o softu se tu bavim jen s tebou,a zatim jsi me o zadnych trhlinach nepresvedcil, mame na to jen kazdy jiny nazor, zacit nazyvat nekoho ze se neorientuje protoze ti jen odporuje a ma odlisny nazor na zakony ohledne softu ,nebo kazdeho kdo si stahne mptrosku zlodejem, to neni debata ,

taky bych mohl napsat priblblou vetu typu : no o tve orientaci v softu svedci uz jen to, ze mas na svem pc visty

Já tě nemám potřebu o trhlinách přesvědčovat, když píšeš fantazie kolikrát založené na tvých neopodstatněných a neověřených doměnkách. To protě poté vede do nikam. Ten první Reply se mi nechce nějak komentovat, nemám potřebu reagovat, snad jen by mě osobně zajímalo, co a kdo nutí nezmedializovaného člověka tvého typu, který má ten správně odlišný názor, krást a používat software, na kterém někdo strávil stovky a tisíce hodin práce. Zajímalo by mě, kde bereš to právo, když se u oháníš zlodějskými praktikami jak mečem spravedlnosti.

Na počítači mám Visty a Slackware, pro tvou informaci.

edit. a ty hlášky od škodlivost Vist jsou geniální. Uplně nejlépe jejich vtip vyzní, když se nad nimi chichotá někdo, kdo je používá, ilegální samozřejmě.

Editováno: , autor: flames
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechapu porad jake fantazie myslis, mam v prazskem mrkvosoftu svagra, tak nerikam ze vim vse ,ale nejake jejich interni info sem tam pusti,

btw koukni treba sem, http://www.cdr.cz/a/20873

,,A teď se můžeme bavit o tom, jak to vlastně Microsoft myslí s tím potíráním pirátství. Nezastíráme, že aplikací uvedených postupů dojde k porušení licenční smlouvy, nicméně faktem je, že s takovýmito veřejně vypouštěnými informacemi přímo od Microsoftu by klidně mohly být Windows Vista o aktivaci chudší a nic by se nestalo. Vlastně stalo – bylo by více spokojenějších uživatelů, kteří mohou ve svém PC měnit hardware dle libosti, aniž by byli v takovém případě obtěžováni opakovanou aktivací.,,

s tou vistou , ja neznam nikoho kdo je ma ve svem PC, ses prvni , kazdy je do tydne smazal ,ja je zkousel jednou kdyz jsem opravoval nekomu pc tak jsem si tam hodil visty a nenabizeli nic noveho,jen zpomaleni prace

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v KAŽDÉM softwaru se dá najít něco podobného jako je tento příklad s registry klíčem, každý Securom se dá disassemlovat a rozlousknout, každá ochrana se dá prolomit - a čeho je to jako důkaz nebo podporuje to vůbec nějakou hypotézu? To je všechno typu ´bába povídala, že to někdo řekl v hospodě atd.´, tak například (pokud se nepletu, ale tuším ne) v pražské pobočce se nic nedevelopí, tak nevím, z kama tam můžou mít informace o vnitřní architektuře operačního systému(což je obchodní tajemství o dva levely nad úrovní nových návrhů automobilek). A to s tím registry klíčem je fakt ´tajná interní informace´, když registry si můžeš měnit jak chceš dlé své libosti, jde akorát o to, že většina lidí neví, k čemu jednotlivé klíče slouží, ale ani licenční podmínky jejich změnu nijako neupravují(protože to není programová změna).

A už jsem se ptal a neodpověděl jsi mi, tak tedy znovu - jakým právem si produkty tebou nenáviděné firmy stahuješ a používáš? Vždyť ty se pasuješ do role zloděje aut, který všude rozhlásí, že ta a ta značka krade design jiné, pak ještě tvrdí, že stejně jsou její auta uplně k ničemu a v konečné fázi jde a přesně takové auto ukrade a jezdí v něm. Mně je vcelku fuk, že nemáš rád produkty jejich firmy, akceptuju fakt, že je považuješ za zloděje (i když nebýt té firmy, tak dodnes snad ještě ovládáme příkazovou řádku a píšeme leda v T602), ale nechápu logiku, která ti velí k používání onoho zlého software, když máš mnoho jiných (zřejmě o tři řády kvalitnějších) alternativ (navíc zadarmo). Prostě to nechápu.

pozn. podle těch reakcí ten návod stejně po posledních aktualizacích nefunguje...

Editováno: , autor: flames
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou vistou , ja neznam nikoho kdo je ma ve svem PC, ses prvni , kazdy je do tydne smazal ,ja je zkousel jednou kdyz jsem opravoval nekomu pc tak jsem si tam hodil visty a nenabizeli nic noveho,jen zpomaleni prace

No tak uz znas dva pac ja je mam jak na booku tak na stolnich kompech. ;) Ono uz je i SW ktery na XP nebezi, takze je to obcas i nutnost, ale to neni muj pripad, ja bych si uz XP na komp nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

flames ale ja uz ti tu nekolikrat odpovedel, protoze to jde, ;) to neni fantazirovani,ale holy fakt 50% pc v ceske republice, proste velky Bill to okopcil od Apple a ja od velkeho Billa, a myslim si ze mrvosoft to nijak na svem majetku nepocitil, presna definice kradeze : nečestné přivlastnění vlastnictví patřici jinému se záměrem trvale zbavit ho vlastnictvi, a ja ho niceho natrvalo zbavovat nechcu, at si klido ty widle ponecha, ja si je jen okopcil ,respektive neokopcil,jen je pouzivam ,jelikoz nemam jinou moznost ;)

ale nechcu uz tu zabredavat do pravniho rozboru, protoze jiste zakony na to jsou a spousty si jich velke firmy jeste vymysli, je to jednoduche , at to nejde a ja se zaridim jinak, a uz koncim nema cenu se o tom bavit, kazdy na to mame jiny nazor, klido si ty visty za pet litru kup , ja si je okopcim a az to nepujde nahraju linux nebo neco jineho

jsme hold cesi, ty me budes mit za zlodeje a ja tebe za rozhazovacneho prachace

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš recht kecá:

Windows Vista Ultimate CZ

Kód: 66R-00213 | Distribuce: BOX | Jazyk: CZ | Platforma: WIN

Celková cena položek bez DPH: 5.786,- Kč

Celkem včetně DPH: 6.885,- Kč

http://www.svetsoftware.cz/kosik/pridat/wi...sta-ultimate-cz

Tak to je skoro zadarmo. To si snad může dovolit každý né? lol Jo sice to stojí stejně jako nový komp, ale za to vám to třeba vydrží déle :smich:

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky hustý:

Aby koncoví uživatelé mohli prokázat legálnost licence, velmi jim doporučujeme, aby si uchovali následující materiály:

1.veškerý software a jeho součásti (včetně příručky a médií – pokud byly dodány),

2.certifikát pravosti (COA štítek),

3.smlouvu EULA,

4.doklad o nákupu.

Poznamenejme, že vlastnictví samotného disku CD se softwarem není dostatečným důkazem legálnosti licence (a to i v případě, že je tento disk pravý).

Takovejch peněz a ještě, abych si pořídil nějakou skříňku na věci co musím uschovat. Aby mě náhodou nezavřeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe to je jako bych si chtěl koupit auto a ty by jsi mi nabídl horské kolo.

Tuhle osekanou verzi si nech dyť to z toho, co je na Vistách tak propagováno, nemá nic.

To si můžu nechat XP. Se podívej to nemá fakt nic http://www.microsoft.com/cze/windows/produ...s/n/choose.mspx

Dyť to nemá ani to oslavované Aero. :feve: No fuj. To sou šmedi. :aggressive:

O tomhle se tu nebavíme, když operační systém tak by měl být kompletní, a né nějaká náhražka, a to je u nich verze Ultimate.

Tohle jsou jen šidítka pro evropany. Podívejte se na ami stránky tam se tyhle šity k notebookům ani neodvažují nabízet.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezis ... to je uplne jinak ... ty mas koncernove auto ... plechovku O1 .. neco na urovni Windows 2000 ... misto toho si muzes koupit A8 neco na urovni Windows Vista Ultimate. A pokud na to nemas tak je tu varianta koupit si novou octavii a budes to mit neco jako Windows Vista home. Takze az budes chtit auto, budu ti nabizet tu novou octavku a ne A8, protoze vim ze na ni nemas, ale jako spravnej cechacek si budes stezovat jak strasne je ta audinka draha, dokonce spis predrazena a ze normalni clovek na ni nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prd. Vypálení DVDčka z verzí Home basic a Ultimate je stojí uplně stejně. Za to výroba A8 a Octavie je jinde. Je to od nich sviňárna.

Ty voe a keci o čecháčství si nech to hrozně nesnáším :aggressive: . Ty rasisto :smich: To nemá s národností nic společného. lol

Já říkám, že je cena vysoká protože k ceně nového pc je nepoměrně vysoká. Vem si, kdyby sis měl PC vybavit legálně. :kuk:

Kdyby stálo méně lidé by si to koupili. Pouze využívají monopolu. Stejně jako ČEZ.

Jinak to není uplně krádež. Protože firmu nijak nepoškodíš tím že používáš nelegální verzi nepřipravíš je o peníze o nic. Kdybych si to měl koupit tak bych si to nekoupil a pořídil bych si nějaký free systém. Takže za mě peníze neztratili. Navíc dokonce jedno CD s Xpčkama doma mám a origo. lol

Navíc má předplaceno při kupování CD,DVD,PC,tiskárny,papíru, flashky, disku, .... zaplatím autorský poplatek takže jsme si kvit.

Jinak mě je to celkem šumák já se tu spíše bavím takže mě neberte zas tak moc vážně. ;)

Navíc pochybuji, že zrovna ty sis každý systém vždy koupil ;)

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A myslis ze to co museli Ti programatori nakodovat rozdil vlastnosti ULTIMATE vs HOME jsou nulove ? Tzn nestalo to ani $ ? To si asi nemyslis, ze ne ? Pac to je vicemene to same jako vyrobni rozdil mezi octavii a a8.

Cena OS vs cena HW nepomerne vysoka ? No nevim ... HW na kterym rozumne pobezi Visty stoji tak ... 12000,- Kc ? Vs Visty za 2200,- ? Nevim podle me je to cena naprosto umerna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako mylíš, že dodělání Aera a věci navíc v Ultimate je nestálo žádné peníze jo, navíc oproti Basic? To se jako samo nakotilo, naprogramovalo, naarchitektilo, jo? Hmm... Já mám pocit, že odpůrci Windows se mnohdy z odpůrců mění v alibisty, jejichž snaha je dokolečka obhajovat, proč je ok kopírovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, už ale naprogramovali, když programovali Ultimate. Takže není důvod prodávat okleštěnou verzi.

Jestli vývoj A8 a Octavie je nějak zásadně jiný bych si netvrdil říkat. Výrobní náklady ano. Ale vývoj A8 nemusel být dražší.

Šidítko Home Edition neuznávám. Když visty tak Ultimate :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe zase slovíčkaříš. Tím jsem chtěl říct, že vývoj auta, který se prodává za vyšší cenu nemusí být automaticky vyšší než u auta za nižší cenu. Vývoj A8 byl samo dražší. Ale že na ceně auta se spíše více podepíší výrobní náklady.

A já se neobhajuju mě je to šumák já se jen bavím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je u softwaru ještě jiný výrobní náklad než jeho vývoj, když lisování je nepatrná promile na koncové ceně? Pokud jako budem uplně abstrahovat od know how, uživatelské přívětivost, otevřenosti k vývoji nových aplikací, podpoře a tak dále? No mě by to jako osobně zajímalo.

To, už ale naprogramovali, když programovali Ultimate. Takže není důvod prodávat okleštěnou verzi.

Takže mají přestat prodávat ty levnější edice, jo? Chichi... No ale - jmenuj mi jeden jediný argument, proč NE Vista Home a proč ANO Ultimate pro počítač, který neslouží na nic jiného, než že je na něm spuštěný několikrát denně Foobar, Vlcplayer, Firefox a občas něco z balíku Office?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

flames docela jsi me presvedcil :) muj pristi system na pc bude ubuntu compiz fusion , nejake spatne klony tohoto systemu jako napr. Windows Vista nechcu ;)

uz mi zbyvaji jen vykutit dva programky aby na tom jeli a jdu do toho (jeden z nich je VAG max 2000)

pro ty kdo jeste vahaji mezi systemem za 7000kc a zadarmo mala ukazka : http://www.youtube.com/watch?v=30NK8shTovU

tohle taky dobry :

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...