Přejít na obsah

Šušká se - úprava cen škodovek


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Tak jsem se doslechl, že vzhledem ke stále silnější a často i levnější konkurenci (vzledem ke kurzu Eura) na českém trhu se Škoda konečně rozhoduje k úpravě cen směrem dolů, aby si zachránila alespoň těch 30% trhu. Není tajemstvím, že srovnatelné modely jsou jinde v Evropě podstatně levnější. Např. Roomster ve výbavě Style u nás za cca 400 tis. je např. v Dánsku nebo Maďarsku o 130 až 140 tis. levnější. V přepočtu na naši DPH, když si ho někdo doveze bez daně a zde ji zaplatí. Vzhledem k tomu, že Škoda u nás se zlevněním hodně váhala a tak trochu jí ujel vlak, šušká se o snížení cen letos na jaře o zhruba 20 - 25%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se doslechl, že vzhledem ke stále silnější a často i levnější konkurenci (vzledem ke kurzu Eura) na českém trhu se Škoda konečně rozhoduje k úpravě cen směrem dolů, aby si zachránila alespoň těch 30% trhu. Není tajemstvím, že srovnatelné modely jsou jinde v Evropě podstatně levnější. Např. Roomster ve výbavě Style u nás za cca 400 tis. je např. v Dánsku nebo Maďarsku o 130 až 140 tis. levnější. V přepočtu na naši DPH, když si ho někdo doveze bez daně a zde ji zaplatí. Vzhledem k tomu, že Škoda u nás se zlevněním hodně váhala a tak trochu jí ujel vlak, šušká se o snížení cen letos na jaře o zhruba 20 - 25%.

25% mi přijde příliš. Když už, tak max. 10 % a jistě to bude jen na vybrané základní modely..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je, že tohle je skoro hodně a těžko uvěřitelné. Ale určitě by to odpovídalo realitě. Jak jinak si vysvětlit ten obrovský cenový rozdíl jinde v Evropě. Skoro bych to nazval zneužíváním a doslova okrádáním příznivců Škodovek v Čechách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych tomu moc nevěřil,navíc u OII,Fábie apod. když trhá jeden prodejní rekord za druhym jak u nás tak i ve světě.

Chápal jsem to tehdy u Superbu I kdy po uvedení na trh v 12/01 byli jeho ceny fakt dost přehnané,to známej tehdy pořídil Superba Classic 1.9TDi 96kw s pár prkotinama navíc přes 900.000kč,což rok a půl po té byl o min.150.000kč dole.

Škodovka si stojí v prodejnosti snad nejlíp ve své historii a i s těma současnýma cenama......proč by zlevňovala......i když neřikám že by se mi to nelíbilo.

Takovej VW by měl o něčem takovym přemýšlet,ty jsou daleko horší s cenama,příplatkama apod. .....ty jestli ty auta nezlevněj tak si myslim že budou mít čím dal větší problémy z prodejností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejní rekordy trhá, ale ne u nás. Ještě před pár lety měla 50% trhu, dnes ani ne 30%. Taková F2 vzhledem zrovna neláká a má dost silnou konkurenci. A když dnes srovnám takový Golf s téměř plnou vábavou včetně klima za 385 tis. s Octavií Tourem za zhruba stejnou cenu, ale chudobkou ve výbavě, tak když nemám potřebu toho obrovského kufru není co řešit. Pokud nebudu zohledňovat o něco dražší servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevim co si viděl za Golfa,ale zrovna v pátek v AutoJarov jsem to tam obcházel když jsem čekal na auto a u VW ty ceny ;) ......to je fakt jen v té reklamě chyták na lidi......Jó byl tam Golf/3.dveře, 1.6-benzín z man.klima,rádio na CD,na plecháčích pod 400.000kč,ale pak tam byl 5.dvéř z 1.9TDI 77kw,aut.clima,al.kola už byl hodně nad 500.000kč a na salóně Škoda byla OI Tour Combík 1.9TDI 74kw,Climatronik,PC,al.kola za 439.000kč.

Navíc Golf se mi naposledy líbil tak ta trojka,ale ten současnej Golf V za to bych já osobně nedal ani 300.000kč,protože se mi absolutně nelíbí a Combik je snad ještě horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak špatný by to nebylo kdyby šli s cenou dolů, ale zase, když přijdeš pro nové auto tak tě tu slevu nějakou dají a někdo tu dokonce psal, že u auta za 900 litrů dostal 16 procent tak aspoň tak

špatný by to nebylo, ale ať s tím radši ještě počkaj, než já tu svojí Octu prodám. Je ti jasný, jak bysme na tom všichni tratlili ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podívej na stránky Auto Jarov. Pochybuji, že by mohli takhle lhát. 5 dveří, 6x airbag, atd. A ten kombík Tour o kterém píšeš, hodně zvláštní vzhledem k ceníku. Asi se na něj půjdu podívat.

Jdi..je ve škoda salóně v horním patře.....červenej.

Tak 6x airbag je mi uplně k hov.u .....osobně bych nemusel mít žádnej,jezdil jsem bez nich až do roku 1996 kdy jsem měl 2x airbag poprvé v Passatu a stejně jsem je dodnes ani neviděl v akci....... a když už tak dnes je základ 4x airbag tak těch 6x zas není nic extra a vůbec dávat jako něco extra Airbagy mi přijde tak nějak o ničem.....to za ty 2x airbagy navíc bych radši bral multifunkční volant nebo prostě něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi to nedalo tak jsem volal tomu kamarádovi z Jarova(šéf servis.služeb) a prý všechny akční Golfy jsou 1.4 59kw ve výbavě trendline..což je úplnej základ z pár příplatkama a za 384.300kč..sleva ze 404.000kč......opravdu výhodné :doh a navíc v tom skladu jich maj hromadu z roku 2007..proto ty akce ještě k tomu nic ohromného.

Prý 5.dvéře aspoň z 1.9TDi ve sportline tam nemaj pod 520.000kč.

Jó v porovnání třeba z Fábii bych si taky radši vzal možná toho Golfa,ale to je tak jediný případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě není Tour auto.

U Tourky musíš brát to že se nedělá ve více stupňích výbavy ale jen jedné proto je v základu tak oškubaná....aspoň si tam každej nakonfiguruje co chce...ale zas tak úplně ojebanou jsem na salóně nikdy neviděl,aspoň něco málo navíc vždy má.

Hele měl jsem VW Passaty od roku 1996 do konce roku 2004 a už bych do VW nikdy v životě nešel,jen z lidí tahaj zbytečný prachy viz.Chceš Xena,fajn kup si paket za 60.000kč jinak máš smůlu a vůbec ty jejich výbavy jsou děsný,kupuješ si auto za cca 800.000kč a nemáš tam pořádnej PC,vzadu kličky na okna,teda pokud nekupuješ nějakej akční model kam to občas šoupnou apod.

Já tehdy ve 2002 objednával Passaty ve výbavě Highline což je sériově nejvyšší a auto stálo na plecháčích,bez PC,bez Xen atd. atd.za vše platiíš jak mourovatej.

To samé na tom Jarově když tam na to koukáš........Golfů jak sraček ale když to prolezeš tak zjistíš že to je navoněná žebrota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Tourky musíš brát to že se nedělá ve více stupňích výbavy ale jen jedné proto je v základu tak oškubaná....aspoň si tam každej nakonfiguruje co chce...ale zas tak úplně ojebanou jsem na salóně nikdy neviděl,aspoň něco málo navíc vždy má.

Hele měl jsem VW Passaty od roku 1996 do konce roku 2004 a už bych do VW nikdy v životě nešel,jen z lidí tahaj zbytečný prachy viz.Chceš Xena,fajn kup si paket za 60.000kč jinak máš smůlu a vůbec ty jejich výbavy jsou děsný,kupuješ si auto za cca 800.000kč a nemáš tam pořádnej PC,vzadu kličky na okna,teda pokud nekupuješ nějakej akční model kam to občas šoupnou apod.

Já tehdy ve 2002 objednával Passaty ve výbavě Highline což je sériově nejvyšší a auto stálo na plecháčích,bez PC,bez Xen atd. atd.za vše platiíš jak mourovatej.

To samé na tom Jarově když tam na to koukáš........Golfů jak sraček ale když to prolezeš tak zjistíš že to je navoněná žebrota.

teda nechci se vtírat, ale musím zase zmínit obchodní politiku Mazdy, kde jsou prostě 3 nebo 4 základní výbavy a basta. V tom je třeba ta Mazda 6 Sport combi 2.0 TDI, za 800 t. naprosto úžasná. Za příplatek už jen metla a navigace. Ale to už se opakuju a začínám si připadat jak agent Mazdy, což teda fakt nejsem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karlos3 - Abychom měli jasno, nejsem nějaký zastánce VW, ale ty ceny Škodovek vzhledem k ostatní konkurenci nejsou normální. A i ten VW s tím musí něco dělat, i vzhledem k tomu, že za posledních několik let spadlo Euro z 35ti na 25. Ale hlavní téma tohoto mého vlákna je ten obrovský rozdíl v ceně např. u Roomstra. Vždyť i v Německu je ve stejné výbavě levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je jako se bavit o hambáči od McD, kde jeho cena skáče v rozmezí 5,- Eur (tuším, že Řecko je nejdražší)

prostě v každý zemi má firma jinou cenovou politiku, s tím mi nic neuděláme a firma už vůbec ne, kdyby klesly ceny v CZ, tak se jim přestanou nulovat rozdíly k prodeji v jiných zemích s Eurem.

Defakto VW by se měl zdražit, když dost dílů se vyrábí u nás a Eurto šlo rapidně dolu.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karlos3 - Abychom měli jasno, nejsem nějaký zastánce VW, ale ty ceny Škodovek vzhledem k ostatní konkurenci nejsou normální. A i ten VW s tím musí něco dělat, i vzhledem k tomu, že za posledních několik let spadlo Euro z 35ti na 25. Ale hlavní téma tohoto mého vlákna je ten obrovský rozdíl v ceně např. u Roomstra. Vždyť i v Německu je ve stejné výbavě levnější.

V tom souhlasim že ceny škodovek u nás jsou snad nejvyšší s celé EU....ale pořád v těch určitých výbavách je toho poměrně dost v porovnání s konkurencí.

Jako jak jsem nikde četl že velká konkurence je pro Octávku třeba ta KIA CEED Combík tak po tom co jsem to osobně prohlédl nevim jak to mohl někdo vůbec napsat....auto z venku vypadá celkem dobře to jo,ale když jsem do toho sedl tak jsem si připadal jako v autě o dvě třídy níže....to v interiéru a v míře pohodlí se ne dá vůbec srovnat s Octávkou.

JirkaK: Mě jediné co u Mazdy štvalo když tehdy táta objednával tu Mazdu 6 že když nechceš úplně tu nejvyšší výbavu tak máš smůlu třeba v Xenonech,střeš.okně a spoustě jiných věcí.....to ti ten prodejce řekne že kdyby chtěl Xenony tak by musel objednat výbavu Sport že příplatkem takové věci Mazda nedělá(dnes jak jsem koukal se už ty výbavy jmenujou jinak tak řikám ty jak tomu bylo před tim když jí objednával táta)..a to už byl zas cen.rozdíl cca 100.000kč kvůli tomu že by chtěl Xenony. ;)

Pak taky když už třeba něco šlo připlatit tak jsem byl udiven že se to nemontuje přímo ve fabrice,ale až přímo u prodejce zde....táta připlácel mlhovky(které mimochodem tehdy neměla ani nejvyšší výbava) a dal za ně i z montáží 18.000kč a montovali je až tady,to samé mu řekly na vyhřív.sedadla že mu to domontovat můžou ale z fabriky nelze že tam je dávaj jen do nejvyšší výbavy......to mě celkem zarazilo u takové automobilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vseobecne pravda ze skodovka je u nas silene predrazena.... ale zatim se prodava dost dobre... ale je pravda ze sklesajici podil na trhu urcite neprida...neco sem taky uz slysel ale 25%neverim ...spis bych to videl na 10% a vyhodne pakety jako mela treba Oct 1- Bussines, Style, F1 Flasch Sportline atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...