Přejít na obsah

reklamace->vrácení peněz->kupní cena


Luke288

Doporučené příspěvky

měl bych dotaz na někoho, kdo už má zkušenost s vracením peněz po reklamaci nebo o tom něco ví. naznačim situaci. reklamovat jsem u autorizovanýho servisu mobil Nokia N95, byl vadnej displej. ze zákona je na vyřízení reklamace 30dní, řečeno mi bylo, že to bude hotový do cca 5ti pracovních dnů. když se 20dní nic nedělo, napsal jsem mejla (žádnej telefon nikdo nezvedá) s dotazem, jestli je v něčem problém, ihned odpověď, že mobil poslali vyššímu dodavateli na opravu. říkám OK, budu čekat. za dalších 5dní mi ze servisu volaj, že maj špatnou zprávu, že mobil poslali jinam a kurýrovi ho prej cestou někdo ukrad. říkám fajn, chci ten telefon znova, oni že to nemůžou, že nejsou prodejce, ale servis, tak ať přivezu fakturu a krabici s příslušenstvím. dneska, tejden po tomhle rozhovoru jim tam vezu krabici a fakturu s tim, že mi klučina za pultem oznámil, že si nechaj zatim kopii faktury a budou řešit, jestli mi vrátí mobil nebo peníze a že neví jak dlouho to bude trvat. dám jim chvilku čas, ale zajímá mě, co je směrodatný, jestli hodnota na faktuře nebo současná tržní hodnota? jde o to, že novej ten samej mobil nechci, protože ve chvíli, kdy mi řekli, že ho ukradli, objednal jsem jinej, takže druhej je mi k prdu, tzn chci po nich vrátit peníze. v zákoníku jsem našel, že po 30dnech má kupující nárok na vrácení kupní ceny. co přesně znamená kupní cena? cena v době nákupu, tzn na faktuře, nebo současná kupní cena? jde o to, že jsem za mobil dal 23tis Kč a teď je jeho cena uplně jiná a o rozdíl bych přišel díky tomu, že ho nějakej vocas někde ztratil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu ti to tvrdit, ani cpat. Byl jsem na tom tak, ze jsem za mobil dal 14000,- a po nekolika mesicich a tahanim se po servisech, jsem ho po 3 stejnych opravach sel vratit a byla mi vracena prodejcem kupni cena mobilu, tzn 14000,- Pokud byl v zaruce, dle me by jsi mel dostat klasicky 23000,- Pokud ne, tak je to tu kompletne vse levy!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli by ti vrátit kupní cenu-co je na faktuře + s tím spojený náklady. Cesta,příslušentví k mobilu,který je teď naprd a tak.

Mě vrátili kupní cenu mobilu po roce a pů. To už byla jeho tržní cena na nule.

To me taky podobnou vec, kdyz vyjela 6230 jako novinka, sel jsem do ni, za nejaky cas vyjelo icko, 3 stejne opravy v servisu u 6230 a sel jsem s protokolama na vratku, dali mi funglovku 6230i a jeste 600,- vratili... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý, díky moc. o tohle mi šlo. teď ještě, jak je to s těma nákladama spojenýma? protože jsem docela regulérně nasranej jak se k tomu staví a protahujou to. sice přes tejden v Praze bydlim a makám, ale trvalý bydliště mam v Budějovicích, tzn když na to přijde, můžu jim k tomu napálit ještě náklady za PHM za teď už minimálně dvě cesty tam a zpět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me taky podobnou vec, kdyz vyjela 6230 jako novinka, sel jsem do ni, za nejaky cas vyjelo icko, 3 stejne opravy v servisu u 6230 a sel jsem s protokolama na vratku, dali mi funglovku 6230i a jeste 600,- vratili... :D

taky sem to tak udělal tři měsíce před koncem zaruky sem to tříkrát na stejnou věc reklamoval a tejden před koncem mi dali plnou cenu zpět a uháněl jsem pro nový........ :) .......stačí říct že se to jednou za čas vypne a dat jim to oni přehrajou soft a za tejden to nesu znova(já vím je to svinarna ale dějou se tu horší věci... ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý, díky moc. o tohle mi šlo. teď ještě, jak je to s těma nákladama spojenýma? protože jsem docela regulérně nasranej jak se k tomu staví a protahujou to. sice přes tejden v Praze bydlim a makám, ale trvalý bydliště mam v Budějovicích, tzn když na to přijde, můžu jim k tomu napálit ještě náklady za PHM za teď už minimálně dvě cesty tam a zpět?

Toto i muzes, ale vidim to asi na soudni cestu ty naklady... Po dobrym Ti to nedaji ani omylem, staci videt jak se k tomu stavi. Vem 23000,- a mazej odtud!!! A bud hodne rad, ze to dobre dopadlo, pokud dopadne, verim ze jo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud nedopadne, tak to vezmu přes právníka, protože přecejenom 23tis je docela dost peněz na to, abych je jen tak vyhodil kvůli nějakým vocáskům. až to dořešim, napíšu sem jak to dopadlo

Jo to napis, pze me to celkem zajima, mobil menim casto a v tomto druhu podnikani neni vzdy uplne vse jak by melo... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě. mě jde o to, že tu samou N95ku nechci, jednak proto, že pořád čekám, jestli mi dorazí iPhone a když ne, tak za pořizovačku N95ky si koupim N95 8GB přes net (v kamenným obchodě už na to kašlu) a eště mi pár tisíc zbyde.

Jen tak mimochodem: od června 2008 bude iPhone oficiálně k mání v nabídce Vodafone ČR

Ale celkem se ti divím, že pořizuješ takto zbytečně drahé mobily (asi to potřebuješ k práci), já si koupil přes Vodafone N5310 XpressMusic a stačí. Je fakt, že já si to koupil hlavně kvůli tomu, že mne nebaví sebou tahat zvlášť mobil a zvlášť MP3-4 přehrávač

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je jednoduchý, mám tyhle věci rád, jsem svým způsobem technokrat. o tom, že iPhone bude za chvíli v ČR vím, ale to už je pasé, protože bude za cenu N95ky a to za něj nedám, protože mi nic víc než N95 nenabídne, spíš naopak. mám ho přes známýho z USA kde vyjde snad do 10tis Kč díky kurzu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...