Přejít na obsah

POLICIE ČR, Městské a obecní policie


Romariooo

Doporučené příspěvky

už pár týdnů sleduji tuhle debatu a říkal jsem si, že nic nebudu přispívat ale nakonec to bylo silnější.

to co tady pár jedinců zplodilo a říkalo, jak se snažilo formulovat zákon a jak radili věci, kterýv zákoně nejsou nebo jsou tam jinak, to byla fakt síla.

řešila se tady rychlost - 93 na 50tce. nepřebírat poštu můžeš, znám lidi kterým to rok procházelo a v poho. V kartě řidiče by jsi ale teoreticky byll rok, než se přestupek promlčí uvedeno neřidič s blokací ŘP. pro tebe to zase tak nic neznamená, ale v případě že by tě zastavili policajti, tak by byl postup trochu jinej, dostal by jsi doručení od správního orgánu. jinak trest by klidně mohl být v takovým případě i zákaz řízení a velmi tučná pokuta - 10000.

jinak všem kteří si stěžují, že policajti měří v úsekách, kde si značkou snižují rychlost. když to víte, že takový úseky jsou, tak proč tam jezdíte jak ......

já když jedu směr Mikulov z Brna, tak za Mušovem jsou taky ty snížení a vím, že tam minimálně jednou do týdna v létě měří

Editováno: , autor: reddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

'reddy'

uplne s tebou suhlasim. ak viem, ze tam byvaju cajti, tak nechodim rychlo, rovnako aj na miestach, ktore nepoznam, tak idem o max 10kmh viac ;)

ale na druhej strane neznasam soferov, ktori jazdia 40kmh (u nas este stale plati 60kmh v obci) a nemaju nikoho pred sebou, teda zbytocne spomaluju premavku, rovnako ako tych co neobehnu pomalsich. tiez by mohli dostat pokutu :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak kdo, ale já jsem třeba za poslední dva dny najel přes 600 km po půlce republiky a PČR jsem na silnici neviděl...buď ovládají úmění maskování nebo tam prostě nejsou.

Za to Celní správu jsem viděl mnohokrát - stojí a kontrolují na parkovištích, sledují na dálničních nájezdech, pohybují se v provozu, vyberou si kamion a zastaví si ho.

Takhle kdyby pracovala PČR tak jsme úplně někde jinde, a ne 2 Kryštové ročně :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak kdo, ale já jsem třeba za poslední dva dny najel přes 600 km po půlce republiky a PČR jsem na silnici neviděl...buď ovládají úmění maskování nebo tam prostě nejsou.

Za to Celní správu jsem viděl mnohokrát - stojí a kontrolují na parkovištích, sledují na dálničních nájezdech, pohybují se v provozu, vyberou si kamion a zastaví si ho.

Takhle kdyby pracovala PČR tak jsme úplně někde jinde, a ne 2 Kryštové ročně :doh

To co popisuješ je klasika kontroly placení dálničních poplatků a dodržování bezpečnostních a sociálních předpisů (dálniční známky, mýtné, kontrola nákladu, přetížení na nápravách, dodržování b ezpečnostních přestávek a odpočinek atd.) Ty VW Transportery jsou vybaveny zařízením od Kapsche + zařízení na rychle vyhodnocení AETRu atd.

Veškerá data celní správa předává i PČR, z 80% jde o společné služby, ale hlavně, celníci mají větší pravomoci než PČR. To víš, za 14 let u celní správy o tom něco malinko vím ;)

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, jen jde o to, že když chceš něco ovlivnit, musíš na té cestě být a ne sedět v kanclu.

Řeknu to takto: nikdy jsem nebyl nějakým velkým kamarádem PČR, nikdy jsem se jich moc nezastával, ale od doby, co jsem do jejich kuchyně nahlédl, tak těm klukům a holkám nemám nic za zlé. Jak sám ze své služby víš, tak ti, co by měli být na té silnici moc nevyřeší, vče ovlivní ředitelství PČR a MV ČR. No a když vím, že do služby PČR chybí 3.500 lidí, tak to musí být někde znát. Když vím, že nástupní plat k PČR je 15t. hrubého a po 3 letech dostaneš měsíčně cca 20t hrubého, nikdo ti neplatí přesčasy, když zaklepeš bačkorama ve službě, tak vdova dostane 15t a nic víc, tak kdo to může a chce dělat? Člověk to musí brát i z té druhé stránky a potom chápe, proč tam zůstávají ti co tam jsou a proč to potom je jak to vidíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě rentu kterou jsem do teď nepochopil za co ji dostávají .

No tak se staň policajtem, dělej to 15 let a potom odejdi a dosneš ji také. Samosebou, čím více odslouženo tím větší renta. Ale běž to zkusit dělat a vydrž tam tak dlouho. Ale nezapomeň, bude li průser musíš ho vyřešit, bude li se střílet, musíš tam být, budou li se rvát na ulici pankáči,skíni,romové a já nevím kdo, tak tam musíš jít. Musíš odvést feťáka, který řidil auto nebo jej vykrádal, ale pozor může být nakažený, musíš poslouchat ty kecy lidí, že jsi blbej polda, ale někdo to dělat musí, no a to poslední je nejlepší, musíš plnit příkazy o kterých víš, že stojí za hovno a jsou dementní, ale musíš, jseš prostě policajt a rozkazy se poslouchat musí. Věř mi, že jsem nevyjmenoval ani desetinu toho co musíš, když si policajt. Jasně, slyším tu odpověď, vždyť to dělat nemusíš, ale když si to řekne každej, tak kdo to bude dělat? No a teď odpověď na tvoji otázku: dostávají ji za určitou dobu strávenou ve službě dle zákona lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co jsi napsal je asi fakt ale kolik policajtů a celníků nevytáhlo paty ze svého kanclu a dostanou ji taky .Já bych to bral asi tak že když se ti ve službě něco stane tak ať se má tvá rodina královsky ale jinak nic víc .Kolik kauz už bylo že si příklad ženská stěžovala na domácí násilí a policie nic a za nějakou chvíli ji najdou umlácenou či jak policajti berou úplatky co se jim stane nic jen příjdou o místo já bych navrhoval trest třínasobný oproti obyč lidem když bereš rentu tak měj zodpovědnost a pořádné tresty .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a hlavně Langr furt sliboval, jak PČR ubyde papírování a je to úplně naopak. než všechno sepíší, tak je potom pravda, že víc času tráví v kanclu.

jinak ti kteří policajtům závidí ty renty, ať si to zkusí dělat půl roku. jak už někdo psal výše, s kým oni jednají, s feťákama, bezdomáčema, kdy každej má žloutenku C, proti které není očkovaní, protí primitivním ožralcům, kterým musí všechno vysvětlovat tisíckrát, není to fakt prdel.

ale je to jako všude o lidech

Editováno: , autor: reddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co jsi napsal je asi fakt ale kolik policajtů a celníků nevytáhlo paty ze svého kanclu a dostanou ji taky .Já bych to bral asi tak že když se ti ve službě něco stane tak ať se má tvá rodina královsky ale jinak nic víc .Kolik kauz už bylo že si příklad ženská stěžovala na domácí násilí a policie nic a za nějakou chvíli ji najdou umlácenou či jak policajti berou úplatky co se jim stane nic jen příjdou o místo já bych navrhoval trest třínasobný oproti obyč lidem když bereš rentu tak měj zodpovědnost a pořádné tresty .

A já zase vím o desítkách případů, kdy policajt zemřel nebo měl úraz, že zůstal na vozíku a nebýt nadace Karla Gotta( která už ale není, protože chtěli přes ni Karla obrat), tak by rodina dostala 15t na pohřeb a nazdar.

Rozumím ti velmi dobře s těmi kancelářskými, ale ani ty a ni já tohle novlivníme. Osobně bych byl proto, že pokud je policista ve službě nasazen na běžnou pořádkovou a bezpečnostní činnost a nebo do zásahů (těch odvětví je mnoho), pak by měl nárok na rentu, ti co jen sedí v kanclu NE (oni také mají daleko větší měsíční příjem než ti kluci na ulici).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, já vím, že je mezi policajtama a celníkama mnoho hajzlů, o tom žádná, ale věřte mi, že mezi lékaři, právníky a já nevím kým je jich stejně, jen na ně není tolik vidět. Oni ti kluci a holky v tom mundůru jsou prostě na ráně, jsou na očích.

Rozumím vám, také se né vždy setkám s takovým policajtem jak bych si přál, ale ruku na srdce, jsou ti špatní jen policajti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se těch policajtu taky moc nezastávál.Když jdu dělat takovou práci tak s tim musim počítat.To jak píše Palo že maji nebezpečné povolání víme každý.Ale všude je něco.

Na tohle mám jenoduchou odpověď, když nenabídneš něco navác, tak tuto práci nikdo dělat nebude, věř mi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna praktická. Jelikož jsem si všimnul, že bohdanečská MP často hlídkuje i mimo obec, tak by mně zajímalo, jestli můžou případný přestupek předat PČR, či si s tím můžou jen vytřít prdel?

¨Tam půjde o to, že vykonávají činost v katastru své obce nebo obce se kterou mají Lázně Bohdaneč nějakou dohodu o poskytnutí jejich městské policie. nevím jak to přesně je, ale co jsem slyšel, tak je to tak nějak možné.

Měšťáky já nikdy obhajovat nebudu, ale katastr obce určitě nekončí cedulí, pozor na to, tam bude nějaký ten chyták proč tam někde strašej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

katastr obce většinou sahá do půlky trasy mezi další obcí ;)

AD Bohdanečská MP, jsou to takoví serifové, je je až moc vidět a hodně se o nich mluví v televizi a v časopisech, na druhou stranu zase plní na hodně % svoje povinnosti a tím jsou dobří pro obec, osobně, jak jedu přes L Bohdaneč, tak si sakra hlídám rychlost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak MP v Bohdanči se divím, co tam předvádějí, jak je to měsíc nebo dva, jak honilu tu dodávku, potom jde s pistolou k borcovi, kterej ho má na háku a strážník s pistolí v ruce mu ustupuje, nechápu. když mám bouchačku, tak jsem odhodlanej ji v zákroku použít, třeba varovnej výstřel, ale určitě s ní neustupuji a nebo jí nepoužijí , nevytahuji, a použiju něco jinýho, ale ta pistole ti blokuje minimálně jednu ruku, většinou obě. a pak řidičovi našplíchají slzák do obličeje a on jim s citroenem ujede na zpátečku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...