Přejít na obsah

POLICIE ČR, Městské a obecní policie


Romariooo

Doporučené příspěvky

Podle odborníků je motor bez sériově montovaného omezovače schopen dosáhnout teoreticky rychlosti až 280 km/hod. Pro rychlé řidiče je to špatná zpráva, protože vozidlu, které zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny, se ujíždí velmi obtížně.

Navíc je vybaveno kamerami s trvalým záznamem, umístěnými za předními i zadními skly, takže osádka sleduje a zaznamenává nejen rychlost, ale i veškeré další chování řidičů jedoucích před i za vozidlem.

K zachycení přestupku stačí pár sekund

Vozy jsou vybaveny měřícím a záznamovým systémem, který funguje na principu srovnání rychlosti. Spolujezdec sleduje na monitoru dění před i za vozidlem a v případě, že se kolem mihne rychle jedoucí auto, policejní řidič jen srovná rychlost jízdy. K zaznamenání přestupku stačí pronásledovat rychle jedoucího řidiče pouhých 100 metrů, což je při rychlosti 160 km/h pouhé 2,25 vteřiny

Policie tedy primárně neměří rychlost sledovanému řidiči, ale pomocí kombinace několika metod rychlost vlastní. Odpadá tedy použití klasického radaru vyzařujícímu radiové vlny a tím pádem jsou řidičům bez užitku tzv. antiradary.

Kamerou je možné přitom záběr i přiblížit, takže policejní vůz nemusí silničního piráta pronásledovat z bezprostřední vzdálenosti. Pokuta nemine ani závodníka, který přijede v rychlém pruhu a bude se dožadovat předjetí i přesto, že policejní vůz postupně zrychlí nad povolenou hranici. Zadní kamera obstará dokonalý dokumentační materiál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další odstavec z článku:

Různé barvy, neviditelné policejní vybavení

Nesnadné bude i rozlišování vozů na první pohled, protože zadání při výběrovém řízení obsahovalo i požadavek na co nejvyšší rozličnost barev. Policejní doplňky nejsou na vozidle pouhým pohledem prakticky vůbec viditelné - při pohledu zepředu je například světelný nápis STOP umístěn na stínítku, které policista sklopí až při samotném zastavování.

Modrá záblesková světla jsou dokonale zabudována v přední masce, přesto jsou dostatečně dobře viditelná a v případě potřeby je u spolujezdce připraven modrý magnetický maják.

Média varovala, řidiči zpomalili

V praxi budou ale policisté nejčastěji zastavovat auto tak, že jej nejprve předjedou. Na zadním okně se rozsvítí do té doby nenápadný panel STOP POLICE s proměnnými texty. Policisté tak mohou řidiče nejprve zpomalit a poté pomocí jiného blikajícího nápisu (např. NÁSLEDUJ MĚ) vyvést z frekventovaného úseku do bezpečnějšího místa.

"V principu to není nová technologie, je jen dokonalejší a umístěná na lepším vozidle. Takže zkušeností s jejím užíváním už máme. Přináší ale i nové možnosti. Jeden ale přinesla dokonale. Ihned jakmile jsme vyjeli, začaly se rozhlasové stanice předhánět ve zveřejňování informací, že jsou těchto aut dálnice plné. Díky tomu jsme v prvních hodinách měření nezaznamenali u nás na jižní Moravě jediného hříšníka," doplnil policista Bohumil Dvořák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale veď to je u nás už 5 rokov, je to svinarina, ja pozerám ani obehnuť ho u vás nie je možné lebo ta merá dozadu čo je fajna buzerácia :aggressive: u nás takto zamaskovaní jazdia staré Passaty čierne, modré, zelené... a audiny S4 tiež všelijakých farieb :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policejní auta poznáte jednoduše - mají úplně tmavá skla, ale je lepší si jich všimnout když jsou před váma, protože za váma už vás můžou mít - no ale jak bylo řečeno mají výbavu i pro zadek.... - ale já koukám vždy po tmavých sklech. Ty octavky jsem už znal s těma passatama to bude horší, ale radar vozí klasicky v masce.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Romariooo: a zapomněl si dodat, že v jednu chvíli dokáží obě kamery zaznamenávat vše současně a to ještě i ze dvou jízdních pruhů, tak že může najednou vzít až 4 auta do záznamu.

V zadu ta kamera není skoro vidět,ale to je jedno, protže je už stejně pozdě.

Hele, jestli se budou chovat tak, jak mne zastavili před vánoci(nějak mezi 12-19 prosincem), kdy se na těch autech asi učili a seznamovali se s tím, pak držím hubu a jsem pro. Zastavili mne tak, že spustili tu barevnou hudbu, předjeli mne a na rovném úseku mne odstavili do odstavného pruhu, nechali na střeše blikat maják. Přišel a klasika, doklady, kontrola auta,SPZtky, bylo také dýchání a potom začal mluvit, něco v tomto smyslu:

pane řidiči, víte proč jsme vás zastvili? Já: asi rychlost, jinak nevím. On: ano jel jste na dálnici kde je povoleno 130 rychlostí 141. Já:asi jo, když to říkáte. On: jelikož jedete prázdný, nenadýchal jste, jedete slušně a vozidlo je v pořádku, tak to budeme řešit pouze slovně napomenutím nebo ćhcete li upozorněním bez finančního a bodového postihu. Přejeme Vám šťastnou cestu. Potom dodal, že to sekají až nad 150 -155 km/h jak kdy, prý tolerují rozumnou jízdu v malé toleranci vůči povolenému rychlostnímu limitu. Byli opravdu slušní a mluvili velice sebejistě, tak si já představuju POLICII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To J-o-s-h-u-a: ty pašíky radar nemají, vše pracuje na principou záznamu kamerou a porovnání s rychlostí toho pašíka. Je to i posvěceno českým metrologickým ústavem

Ale včera ten passat měl klasicky v čumáku tu černou kulu - jako fakt - jsme na to s klukama koukali jak machrujou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Romariooo: tady vidíš, že někdy je dobré nechat chlapy se pohádat, vynadat si a potom je klid. Tak to prostě je, vyříkali jsme si to a je to vše OK. Perníkář řekl své, my ostatní také a je to. Na víc jsme v Hospodě a tam to jinak nechodí. Doufám, že stejně jako já v tom již nevidíš problém? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale včera ten passat měl klasicky v čumáku tu černou kulu - jako fakt - jsme na to s klukama koukali jak machrujou.....

Tak to nebyl ten nový pašík, který je i v tom článku, který tady uveřjnil Romariooo, tam je máš vyfoceny. Jo a tohle zařízení mají i některé polepené nové Octavie s majáky. Tak pozor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo.Nakonec to dobře dopadlo ale stejně jseš hovado lol a jseš jeden z prvních členů které jsem poznal na škodahome :)

No tam jses mi také moc nelíbil, už jsem málem startoval. Já si klidně seděl na kufru svého nebo vittova auta, už nevím, no a ty si přišel a nějak si začal prudit. Vitto si více hleděl mne, abych byl v klidu, než abych se ti věnoval lol

Jo a nedráždi hada bosou nohou :aggressive::smich: :smich: ;)

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Romariooo: a zapomněl si dodat, že v jednu chvíli dokáží obě kamery zaznamenávat vše současně a to ještě i ze dvou jízdních pruhů, tak že může najednou vzít až 4 auta do záznamu.

V zadu ta kamera není skoro vidět,ale to je jedno, protže je už stejně pozdě.

Hele, jestli se budou chovat tak, jak mne zastavili před vánoci(nějak mezi 12-19 prosincem), kdy se na těch autech asi učili a seznamovali se s tím, pak držím hubu a jsem pro. Zastavili mne tak, že spustili tu barevnou hudbu, předjeli mne a na rovném úseku mne odstavili do odstavného pruhu, nechali na střeše blikat maják. Přišel a klasika, doklady, kontrola auta,SPZtky, bylo také dýchání a potom začal mluvit, něco v tomto smyslu:

pane řidiči, víte proč jsme vás zastvili? Já: asi rychlost, jinak nevím. On: ano jel jste na dálnici kde je povoleno 130 rychlostí 141. Já:asi jo, když to říkáte. On: jelikož jedete prázdný, nenadýchal jste, jedete slušně a vozidlo je v pořádku, tak to budeme řešit pouze slovně napomenutím nebo ćhcete li upozorněním bez finančního a bodového postihu. Přejeme Vám šťastnou cestu. Potom dodal, že to sekají až nad 150 -155 km/h jak kdy, prý tolerují rozumnou jízdu v malé toleranci vůči povolenému rychlostnímu limitu. Byli opravdu slušní a mluvili velice sebejistě, tak si já představuju POLICII

vždy když narazíš na slušné policajty tak se dá řící, že to jednání je úplně jiné!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...