Přejít na obsah

POLICIE ČR, Městské a obecní policie


Romariooo

Doporučené příspěvky

a jak je to s dokazováním takových gest??to by mě přece museli vyfotit a to by se třeba dalo ukecat, že jsem ukazoval, jaký jsou jedničky :D:t . pokud je to jenom, že mě vidí, já mu řeknu, že jsem nic neukázal, mám v autě spolujezdce, který to potvrdí, tak je to tvrzení proti tvrzení

Nedávno jsme tady o něčem diskutovali, že? Tak hele, už to je i na SK: http://auto.idnes.cz/vztyceny-prostrednice...30_automoto_fdv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v pořádku-nekecal Ti.Udělá Ti to každý autoelektrikář.Podstatny je jestli máš v balení koncovku kterou on použije.

A ty až pojedeš na SK, tak si nevoz sebou antiradar. Tam mají nyní v zákoně výslovně řečeno, že ve vozidle nesmí být - což znamená, že ho tam nesmí policia najít - tak že ne nezapojený, ale ani v krabici u rezervy položený ;) Zapojený je prý rozsudek smrti za 150,-Éček jak píšou ve výše zmíněném článečku

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár novinek na SK silnicích, zajímavé:

Šest největších změn, které platí na slovenských silnicích

Rychlost

Rychlost v obci se ze 60 km/h snížila na 50 km/h. Už drobné překročení rychlosti o 11 km/h přitom slovenští policisté budou trestat pokutou 50 eur (1 400 Kč). Rychlost 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici se momentálně nemění. Zákon však umožnil, aby na některých dálničních úsecích byla značkami povolena rychlost až 160 km/h. Tyto úseky budou označeny až v příštím roce.

Šance, že vás policisté změří, je navíc oproti loňsku větší – kromě běžných radarů začali používat i sto nově nakoupených laserových pistolí, které dokážou řidiče zaměřit až na vzdálenost 1,5 kilometru i z jedoucího vozu.

Svícení

Nově musí řidiči na Slovensku svítit po celý rok a po celý den. Kdo pojede bez zapnutých světel, zaplatí

pokutu 60 eur (1 700 korun). Až do konce ledna se přitom na Slovensku muselo svítit jen v období od 15. října do 15. března. Běžná potkávací světla lze nahradit světly pro denní svícení.

Zimní pneumatiky

Vyrazit od podzimu do jara na Slovensko bez zimních pneumatik bude riziko. Podle nového zákona na autě musí být zimní gumy, pokud je na cestě souvislá vrstva sněhu, námrazy nebo ledu. Kdo toto nařízení poruší, zaplatí pokutu 60 eur (1 700 Kč). Nákladní automobily a autobusy musí mít zimní pneumatiky vždy od 15. listopadu do 31. března.

Telefonování, antiradar

Začal platit zákaz telefonování v autě bez použití handsfree sady. Bude-li někdo při jízdě telefonovat, zaplatí pokutu 60 eur (1 700 Kč). Zakázaný je i antiradar. Když vám ho najdou v autě, zaplatíte pokutu

100 eur (2 800 Kč). Jestliže navíc bude zapnutý, riskujete sankci 150 eur (4 200 Kč). Za antiradar není považována navigace, která má funkci upozorňování na pevné radary.

Cyklisté, chodci

Všichni cyklisté, kteří vyjedou mimo obec, musí mít na hlavě cyklistickou přilbu. Kdo ji mít nebude, zaplatí pokutu 10 eur (280 Kč). V obci to platí i pro cyklisty do 15 let. Zákon myslel i na chodce. Ti se při chůzi po silnici při snížené viditelnosti nově neobejdou bez reflexního prvku, který odráží světlo. Bude-li

na oděvu chybět, policisté mohou udělit pokutu 30 eur (850 Kč).

Odebrání řidičáku

Když policisté udělí pokutu a řidič nebude mít na její okamžité zaplacení, policista mu odebere řidičák a vystaví doklad s platností 15 dnů, kterým ho nahradí. Řidičský průkaz mu bude vrácen až po zaplacení pokuty. Motorista se s policistou může domluvit, kde pokutu zaplatí a kde mu má být průkaz vrácen. Policisté smějí na místě přestupku dát pokutu až do výše 650 eur (18 500 Kč).

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim Slovenslem je to opravdu nějaké přísné.Nejvic mě zaráží antiradar :aggressive: U nás zakázaný není a taky jsem zvědavej jak dlouho to bude trvat než to změní :aggressive:

kamarátovho otca zastavili v Čechách, že prečo má antiradar a vysvetlil im, že u nás (ešte minulý rok) nie je zakázaný, tak ho pustili... tak nie je nakoniec u vás zakázaný? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radarové detektory jsou v České republice povolené.

V České republice není jízda se zapnutým radarovým detektorem (platí jak pro přenosné tak pro napevno zabudované), omezeno žádným zákonem, vyhláškou nebo předpisem. Zákon o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb., který platí od 1.7.2006, zakazuje jen použití aktivních prostředků, které mohou rušit nebo jinak omezovat činnost radarů. Použití pasivních radarových detektorů (antiradarů, které pouze přijímají radarový signál) tento zákon nijak neomezuje ani nezakazuje.

V paragrafu §3 odstavec 4 je uvedeno:

(4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen „antiradar“).

Protože pasivní radarové detektory neovlivňují ani neznemožňují funkci radarů, není jejich použití tímto zákonem zakázáno a nelze je považovat za antiradar, nýbrž ten z definice své funkce aktivně ruší, nebo ovlivňuje funkci prostředků používaných policií...!

POZOR! Radarový detektor není antiradar, jak sám i jeho výrobce uvádí, jedná se o "radarový detektor". Ministerstva dopravy a vnitra úmyslně překrucují zákon a spojují nespojitelné. Jedná se pouze o štvavou kampaň proti prodejcům radarových detektorů a proti řidičům, jenž detektory používají. Spojovat pasivní detektor s ze zákona vyplývající definicí antiradaru je nesmysl a ministerstva dopravy a vnitra spoléhají pouze na neznalost zákonů a strach řidičů z vysoké pokuty.

Dle právníků výklad zmíněných ministerstev nemá oporu v zákoně a tudíž žádnou právní váhu a v samotném zákoně, který používání pasivních detektorů nikdy nezakazoval se nic nemění.

Antiradar již ze své podstaty nemůže být zakázán. Jedná se totiž de-fakto pouze o detektor rádiových vln v určitých pásmech. Přesně to totiž radarové detektory dělají, nic více. Jde pouze o příjem informace o přítomnosti jakýchsi radiových vln v rozmezích, které nepodléhají a z podstaty ani nemohou podléhat žádnému utajení či omezení. A "právo na informace" je obsahem článku 17. Listiny základních práv a svobod, která je od roku 1992 součástí české ústavy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to sice z mé hlavy ale je to opravdu tak.Jen by mě opravdu zajimalo jak to je se Slovenskem a jestli mě tam daji pokutu za antiradar či ne? Občas tam jezdím a nerad bych měl problém.To nám mohli zjistit ty naše slovensky kolegové.Co myslíš wrccko? Vezmeš to za ukol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokáže to ale už je pozdě.Funguje na klasické radary.Proti laserovým puškám mám laserové rušičky a ty jsou zakázany.To vím a jsem si toho vědom...

Valentine One je nejcitlivější detektor, jaký byl kdy vyroben! Vysoká citlivost se hodí zejména při jízdě na dálnici v místech, kde nelze odchytit odrazy radarového paprsku. V těchto případech ostatní radarové detektory selhávají a informují řidiče až na poslední chvíli, například při měření na volném prostranství, kde není možno přijímat odrazy radarového paprsku. Navíc jako jediný obsahuje 2 radarová čidla (vpředu i vzadu) a to mu umožňuje velice přesně lokalizovat místo měření. Například dojíždí-li Vás policejní auto s radarem. Tento detektor je mimořádně vhodný a plně použitelný pro ČR a ostatní státy Evropy.

Jedná se o poslední verzi s označením QJAV18A a s nejnovějším software s podporou Euro módu.

Klíčové vlastnosti:

Vhodný pro použití v ČR i v Evropě.

Použití je zcela legální !

Velké množství standardně dodávaného příslušenství

Obsahuje dvě radarová čidla, detekuje tak směr měření.

Je schopen paralelně detekovat více radarů najednou včetně zobrazení směru měření.

Vysoká konfigurovatelnost a možnosti nastavení citlivosti.

Spolehlivě detekuje policejní radary RAMER 7 i AD9 a laserové pušky Laser Pro III.

Operační pásma

X-band 10.500 - 10.550 GHz

K-band 24.050 - 24.250 GHz (K band)

Ka-band 33.400 - 36.000 GHz

Ka Narrow 34.0, 34,3 GHz ± 80 MHz

Ku-band 13.400 - 13.500 GHz

Laser 820 - 950 nanometrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...