Přejít na obsah

ALU KOLA 18"


Hanss

Doporučené příspěvky

ano 225/45/18 je alternativa ale doporučuje se 225/40/18 a je nejčastější.Znamená to,že při gumách 225/45/18 budeš mít výšku pneu cca 50,6mm a při variantě 225/40/18 to bude 45mm.Takže při první variantě budeš mít i rozdilné údaje na tacho.Nicméně pokud tam dáš jakoukoli gumu z uváděných tak to vadit nebude.

Pokud nemáš ke kolům typový list tak s tím můžeš mít problém jak na úřadech tak na stk.Pokud bys měl typový list tak jsou tam většinou uvedeny i alternativy obutí k daným kolům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže zkusit sehnat typový list k jiným kolům, co jsou podobné. Tacho mám rozhozené nejspíš i teďka na 16tkách (přes městské radary o cca 10km/h). Kterých gum je tedy více ? 225/40 nebo 225/45 ? většinou kupuju každý rok jeté, vychází to dlouhodobě levněji.... Kdo použivá tedy jaké ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem procházel servisy kvůli typovému listu. ti mě odkázali na STK. Na stékáčku mi řekl že bych měl mít alternativy zapsané ve velkém TP, jenže ten mám nový, takže jdu zítra ověřit a případně dopsat ty alternativy, takže bych ani ten typový list nepotřeboval. Zarazila mě jedna věc. V servisech mi docela nedoporučovali na ,,naše´´ cesty dávat 18tky s gumou co má 45mm, že můžu měnit co rok všechny čepy atd... a ktomu i protézu, protože budu mít silně dodrnkané zuby (asi to nebude pohodlné). Jak to máte vy na těch 17tkách a 45profilem ? je to fakt taková změna oproti obič 16tkám s profilem 55 ?? Teďka přemýšlím zda nakonec nevzít ty 17tky a třeba za rok dva (pokud by se to dalo vydržet) ty 18tky.... Díky za rady a zkušenosti :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to celkem v pohodě, ano na 16kách je to pohodlné, ale přesně jak píše ghost, neni to na 17 zas nějaká velká změna k horšímu, řekl bych v pohodě a v zatáčkách to samozřejmě drží mnohem lépe, neřekl bych že na 18 to nebude nějakej větší skok, ale to ať napíše někdo kdo na tom jezdí, i kluci co maj dvacijáše řikaj, že to neni zas tak hrozný, ale to už si nemyslim, přijde mi že skok z 16 na 17 v létě je docela bez razantního rozdílu, ale když pak jdu na zimu zpět na 16, tak cejtim že je to najednou měkounký, tam to cejtim víc, obráceně takovej rozdíl moc nevnímám

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já mám černý, ty ještě k tomu opticky zmenšujou, takže kdybych kupoval teď, tak jdu asi do 18, ale pokud nebudeš mít černý, tak je to bych řekl hezký k vozu ty 17, jasně že větší vypadají ještě líp, ale u 17 zase ta náprava nedostává takovej kouř a pneu stojej taky jiný částky, pohodlí s 18 nemohu srovnávat, jelikož jsem v jedničkovym supu na nich nejel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chci právě nejáká jetá (mám kamoše lakýrnika, takže barvu moc neřeším), jenže jeta pěkná kola jsou cenově nad 10 000 za které mám už i nové :-D

Právě se rozhoduji mezi těmito dvěma (foto auta mám v galerii) když tak porovnej :-)

1 - http://www.aluapneu.cz/?114,alu-kola-advan-racing-rgii-grey
2 - http://www.aluapneu.cz/?329,alu-kola-milano-design-leonardo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

angel: jo ty máš taky červenýho, to už jste tu tři, hezky, s tim červenym límcem je to dobrej nápadad, bude to vypadat k tvýmu autu moc dobře si myslim, ale jak píše tarantulas, pokud ti nevadí vyšší cena pneu, tak určitě bude na pohled na 18 hezčí, to je jasný, na 17 to ale zas taky nebude nijak špatný, chtělo by to aby napsal někdo kdo jezdí na 18 jak je to stou tvrdostí a odchodem ramen, jinak taky bych řekl, že ty druhý budou hezčí jak maj víc paprsků, ale zase tamty jsou trochu mohutnější, jediný co se mi uplně nezdá je firma, vůbec mi nic neříká, tak bacha aby to nebyly nějaký blátíčka, třeba ale napíše někdo kdo je zná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, o te znacce mi rikal i v pneuservise, ze mu to ani zdaleka nic nepripomina. Zkusim odpoledne pohledat recenze uzivatelu ci vyrbce nebo firmy co kola prodava.... ale silne zvazuji ze rozum nad ocima asi vyhraje a vemu 17" :-/ Prece jen mam balitano ta sezonu cca 15-20tis km. A menit ceepy a ramena kazdy podzim by me asi omrzelo :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 nebo 17 je s pohledu gumy jedno,protože když počítáš 225/45 /17 a nebo 225/45 /18 tak je pneu stejně vysoká.Co se týká ramen tak tam taky asi nebude nijak extra problém.Kola nejsou nijak těžší takže náprava se nebude extrémně zatěžovat a v neposlední řadě jezdím na těch kolech přes 3 roky a stále je to cajk.Toliko mé poznatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak teď máš názor rovnou od zkušeného drivera na 18kách, jen teda pokud by kupoval nový pneu, tak co jsem tak pokukoval po eshopech, když teda bude chtít aspoň nějakou značku, tak jsou o cca 500-700 na kolo dražší, ale bazarový už nebou nějak znatelně cenové jinak oproti 17 si myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže.... v techničáku mám napsané max 17´´ s tím rozměrem. Kdybych chtěl 18´´ musím zjisti přes nějákák německou zkušebnu (asi TÚV) a tam musí být rozměr odzkoušený a schválený, poté ke kolum potřebuji český typový list a poté to není problém :-) 
Co se týče těch disků co jsem tu dával, tak je prodavají jen dva (velmy podobné) e-shopy a recenze je jen na jeden a tam je za pár let 7 recenzí. Což se mi zná že je málo a tudýž ho považuji za e-shop co prodavá dovezené alu z made in China. Což nehodlám ryskovat životy posádky a lidí kolem mě, když vjedu do díry na dalnici ve 150tce :-/ Na samostatné kola jsem žádnou recenzi nenašel, což je velká škoda, protože jsou opravdu krásné....
Tohle jsem dneska tedy zjistil, zkusím později ještě kouknout na http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Zapis_rafku_a_pneumatik/ tam pozjišťuju ty 18´´ :-) nebo kdyby měl někdo chuť a zájem (třeba ten, kdo je nemá zapsané v TP, tak může procházet a pak dát vědět, či rovnou hodit odkaz jak s těmi 18´´)

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem koupil kola na www.elektrony.cz

Krom typového listu mi poslali borci veškerou dokumentaci k německým kolům která jsem si objednal.Bylo toho několik desítek stran kde bylo právě vypsáno na jaká auta to lze použít a s jakými pneu.Na STK mi dotyčný technik prohlédl auto a dal štempl na typový list.Pak jsem šel na úřad.Tam to bylo nejhorší,ale povedlo se. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...