Přejít na obsah

fotečky


dadacek

Doporučené příspěvky

nikon canon ... diskuze tohoto tipu me nezajima ja mam olympus lol ted mam e500 a rad bych do 510 ci 520 ;) nikon musim uznat dela kapku lepsi fotky zvlaste do ostrosti olympus mi ale vic sedi ovladanim proto jsem si ho vybral ;) Btw co tam mas za objektiv ze to umi tak prutalne rozmazat pozadi ? ;)

Editováno: , autor: warhead
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

warhead: jak ti sedne je hlavní páč s ním fotíš.. hodně věcí se dá dohnat v komplu (což já teda nedělám).

Jinak malé hloubky ostrosti se dá dosáhnout několika způsoby (jak to bylo u kterých fotek ti ted neřeknu - teoreticky zjistím z exifu):

pomocí malého clonového čísla

delší ohniskovou vzdáleností a objektem v popředí (ostřící oblasti) (problém udržet z ruky)

Jinak objektivy použité jsou setový 18-55 a Tamron 70-300.

Tamron ti na 300mm nádherně oddělí popředí a pozadí, ale udržet to z ruky je dost těžký (časy cca 2500-3200 a míň, samozdřejmě je potřeba větší clonový číslo ale tu pak vzniká problém podexpozice..)

Taky je potřeba použít většinou prioritu něčeho.. (nikoliv scénický programy, na AUTO se to ale občas taky slušně zadaří když pochopíš "logiku" toho fotáku)

Edit: ještě jsem zapomněl že se toho dá dosáhnout i manuálním ostřením ;) ale ne vždy se musí dostavi správný výsledek..

Moje technika spočívá spíš v tom, že si najdu pěknou scenérii (prostředí) :plol než technika clon,časů a vzdáleností..

Editováno: , autor: dadacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Dádo: to jsou Tvoje "kamarádky"??? :)

Yes Romčo, všecko je to "moje" :p;)

Možná letos ten kalendář, ale asi se na to vyprdnu, spíše jenom pro mě něco soukromýho.. nebo spíš tak pro nás na spestření, páč kalendařinu mi tu ve všech směrech "vykradl" zdejší básník ..

Takže já se na to můžu, nechcu nikomu lízt do zelí, to to raději kašlu ;)

Na ochutnávku až budu an NB přidám fotky z minulého jara nebo podzimu nebo kdy to bylo, takový rychlovky, ale na přehled stačí a auto tam je lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...