Přejít na obsah

Štartovanie pri nižšom napätí akumulátora.


z.j

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Chcel by som sa opýtať, či je normálne, že neviem naštartovať auto, keď napätie akkumulátora sa zníži pod 12V.

Raz sa mi to už stalo asi pred 2-3 týždňami. Zmeral som akku, malo 11,8V, takisto ako teraz. Keď štartujem, motor sa roztočí, ale nenaskočí. Svieti kontrolka immobilizéra, akkumulátora, tlaku oleja. Pritom počujem zvuk, podobný ako keď spína a rozopína relé.

Ináč elektronické vecičky (rádio, sťahovanie okna, ...) fungujú.

Napadlo ma, či mi to náhodou nerobí alarm. Možno sníma napätie, a nedovolí štartovanie pod 12V.

Takže moja otázka: viete naštartovať auto, keď máte menej ako 12V?

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Chcel by som sa opýtať, či je normálne, že neviem naštartovať auto, keď napätie akkumulátora sa zníži pod 12V.

Raz sa mi to už stalo asi pred 2-3 týždňami. Zmeral som akku, malo 11,8V, takisto ako teraz. Keď štartujem, motor sa roztočí, ale nenaskočí. Svieti kontrolka immobilizéra, akkumulátora, tlaku oleja. Pritom počujem zvuk, podobný ako keď spína a rozopína relé.

Ináč elektronické vecičky (rádio, sťahovanie okna, ...) fungujú.

Napadlo ma, či mi to náhodou nerobí alarm. Možno sníma napätie, a nedovolí štartovanie pod 12V.

Takže moja otázka: viete naštartovať auto, keď máte menej ako 12V?

Ďakujem.

jo to je normalní mnel jsem uplně to sami ptal jsem se na to ve škodovce a jak klesne pod 12V tak nenastartuješ vyřešila to nova baterka :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka Ti za odpoveď.

Aj tak je to čudné, prečo vo fabrike limitovali štart motora na tak "oficiálnu" hodnotu, keď aj nižšie napätie to roztočí. Akkumulátor by nemal mať viac ako 12V (aj keď sú tam desatinky nad) a pod to je auto mrtve.

Dá sa trebárs ten limit prekódovať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...