Přejít na obsah

Kola cms 17" na fabii jak zapsat do TP?


mirekdusek

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Napadá mě dotaz k typovým listům litých kol pro zapsání do TP. Pokud zakoupí člověk litá kola od autorizovaného prodejce vozů Škoda (můj případ), může od něj zpětně vyžadovat typový list?

EDIT: Prošel jsem za několik hodin všechny možné diskuse s tématikou zapsání kol do TP, originální kola Škoda nemají šanci, jak vidím

Chlapi, nevíte náhodou, kdo je výrobcem typu Gigaro? Jsem dost smutný a znechucený, protože liťáky nebyly zrovna levný a nakonec to vypadá, že s nimi budu jezdit na černo (při koupi vozu jsem nechtěl sportovní podvozek, ale netušil jsem, že kvůli tomu přijdu o možnost mít 17´ kola)

Editováno: , autor: sytic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcelku očekávané vyjádření od autorizáku, ale za pokus to stálo...

Vážený pane ,

výrobcem dané rozměry pneumatik a disků, které jsou zapsány v TP jsou konečné, doporučené na daný typ auta. Jestliže tedy nejsou v TP uvedeny již z výroby 17" kola, pak podle výrobce vozu (ŠKODA Auto) na daném autě ani nesmějí být používány. Je to dáno konstrukcí podvozku vozidla. Jiná věc by byla, kdyby vůz byl vybaven sportovním podvozkem, pak by tato kola byla schváleny a zohledněna v TP již z výroby, jak se správně zmiňujete.

Z naší pozice autorizovaného partnera ŠKODA Auto Vám tedy nejsme schopni takový typový list vydat, je nám líto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...