Přejít na obsah

potřebuji nakreslit plánky na garáž


ruste

Doporučené příspěvky

zdarec,

poptávám se po nějakém znalci, který mi za lepší peníz nakreslí výkres-plánek garáže. Plánuju ji postavit-přestavit místo kůlny, tak nevím jestli je na to nějaké speciální stavební povolení nebo jen ohláška. Bude rozměrů 4,6 X 6,1m, z čelní strany vrata, z boku okno a vstupní dveře. Garáž bude bez vody, odpadu, plynu atd. Elektrika je v kůlně, takže v místě

místo - Praha východ, 1km od Prahy

začátek stavby - jaro 2012

Budu rád za každé info, radu k projektu stavby

Díky Ruda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garáž nad 25m2 zastavěné plochy vyžaduje stavební povolení, takže je nutné vypracovat projektovou dokumentaci v rozsahu dle vyhlášky č. 499/2006Sb. Tzn. průvodní zprávu, souhrnnou tech. zprávu, zásady organizace výstavby, situaci s vyznačením nové stavby a okótováním od hranice pozemku a požárně bezpečnostní řešení. Pokud dle nákresu je stavba garáže na hranici pozemku, musí s tím souhlasit soused. Kůlna, pokud se bude bourat, měl by na to být demoliční výměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ta moje představa garáže je 28m2----4,6 x 6,1m. Takže jsou na místě dvě možnosti.

1. rozměrově ji upravit na 25m2

2. postavit ji dle mé představy a podat to na úřad jako do 25m2 - jde jen přece o 3m2 a kvůli tomu podstupovat takových papírů a následně peněz se mi nechce

-pozná někdo pak rozdíl 3m2 když se to jen ohlásí?

co je potřeba k ohlášce stavby? myslím že určitě menší počet papírů a povolení

--teď jsem se ještě dočetl, že je to lepší podat jako rekonstrukce objektu (je zde i demolice)

Editováno: , autor: ruste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako rekonstrukci a přístavbu to samozřejmě udělat jde. Ale rozhodně nedoporučuji o*ebat savební úřad tím, že bych se to snažil udat pod 25m2.

Nejlepší je se zajít zeptat na příslušný stavební úřad a dotázat se na jejich postoj a potřebné papíry. Protože ve finále je i na úředníkovi jak rychle to půjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, hodně záleží na úřadě a úředníkovi, ale každopádně garáž nad 25m2 bude na SP. S tím o*ebáním úřadu to není dobrý nápad, jelikož stejně musíš před kolaudací zaměřit stavbu a vložit ji do katastru, takže by bylo hned jasné, že nemá do 25m2 a ještě by se musela dělat dokumentace skutečného provedení stavby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne ne, udělám to ofiko, protože mám i super souseda(naproti domu) a to by se mohlo vymstít. Jen ještě dotaz, montážní jáma bude zřejmě problém, co? je lepší ji udělat po kolaudaci ? jaký může být problém, kdyby na to pak někdo přišel? a druhý dotaz- bude problém, když čelní strana garáže bude hranicí pozemku na ulici? myslím tím, že bude obvodová zeď přímo místo plotu a zde i vjezd do garáže. Nebo musí být zachované nějaké pásmo? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím ,já pořád čtu čtu. někdo někde psal že může, ale v životě nesplníš ty požadavky - hodně vysoké (filtry atd atd.)

jinak jsem právě našel přesně co chci, jen ne dvojgaráž, ale jednogaráž a bez těch dvou místností, jinak je to naprosto totožný s mou představou- vrata z ulice, vchod ze dvora, okna, sklon a typ střechy.

http://www.projektygarazi.cz/hotove,projekty,193,g110/

i cena kompletního projektu mě překvapila 3410,-Kč. Myslel jsem že to bude stát víc, tak alespoň jedna dobrá zpráva :palec2:

Editováno: , autor: ruste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cena 3410,- je za typový projekt, který oni mají hotový, jen přepíšou investora a kopírují. Nemůžeš počítat s tím, že ti za tuto cenu někdo udělá dokumentaci dle tvých představ.

Montážní jáma určitě jde, ale je to jak psal nuff, musí se řešit vzduchotechnika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasně že bude předpříprava :) . Chtěl bych při stavbě podlahy udělat komplet odizolovanou a vyzděnou jámu a hold ji zasypu jen hlídnou a nahoře udělám slabou vrtvu betonu. Pak až bude PO všem, tak vysekám jen horní vrstvu, vyhážu hlínu a udělám plánovanou dlažbu v garáži, snad to vyjde :palec2:

a myslíte že mi tu dokumentaci mohou upravit? myslím jen rozměry, nebo to nepůjde. Kolik vyjde cca klasická stavební dokumentace na garáž??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes napsali:

Naše firma dodává projekty v katalogové (internetové) podobě a dává pouze

písemný souhlas ke změnám na našem hlavičkovém papíře. Tento souhlas je

zdarma. Zakreslení změn provádí buď naši obchodní zástupci:

http://www.euroline.cz/cz/kontakt/obchodni-zastoupeni.html , se kterými je

možné se domluvit i na investorském inženýringu ( osazení domu na parcelu,

vyřízení stavebního povolení, dozorování, atd....), nebo ji zakreslí

jakýkoliv jiný autorizovaný projektant.

Záleží na Stavebním úřadě jestli jim bude naše písemné povolení stačit,

nebo budou chtít mít tyto změny i zakresleny. My jsme schopni dodat tuto

garáž v zrcadlovém provedení, ale sklon střechy bude jak uvádíme v nabídce.

Nakonec teda vezmu hotový projekt a bude klid, cena neuvěřitelných 1100,-Kč :palec2:

http://www.euroline.cz/cz/projekty/doplnkove-projekty/detail-doplnkoveho-projektu/DP-G22.html

délku nechám jak je v projektu 650 cm, ale chtěl bych ji širší, tady mají 400cm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...