Přejít na obsah

vyměněný zadní ložiska a najednou rana při zatačení


Karlos93

Doporučené příspěvky

Zdravim chlapy mám prosbu včera jsem měnil ložiska zadní obě dvě jelikož jsem byl na geometrii a tam mi řekli že je mám špatné takže mi ji neudělaji... no k problemu vyměnil jsem je zašrouboval dá si řict tak sem měl podle ruzných navodu a doporučení ale mám problém stím že jak jsem sundal buben se starýma ložiskama tak to gufero mělo mězi ložiskem vuli asi 4 mm jo jako zde na obrazku a tak kjsem dal i nové ložiska ale když jedu a najednou zatočím do leva tak tam vždycky rupne i jak stojim na mistě a hybu s kolem... ještě dneska zkusim zjistit zda to nedělá prasklá zdaní pružina na té samé straně snad to bude tim jinak bych to musel zase zchodit dolu a zjistit co to robí.. diky za rady všem

 

post-82756-0-93834600-1380451852_thumb.j

 

 

EDIT:

no tak planý poplach bylo to pačidlo v kufru :D ale to gufero by mě važně zajimalo jestli má mít takovou vuli mezi tim ložiskem a tim guferem?? :(

 

 

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no už si to přesně nepamatuji, ale poznáš to lehce, pokud nasadíš a utáhneš kolo, necháš je zvedlé, tak s kolem zahýbat a pokud se bez problému točí a zároveň nemá vůli, tak je to good, v opačném případě musíš ložisko buď povolit, nebo naopak přitáhnout, podle toho co to dělá, zda drhne nebo se vyvrací do boku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no už si to přesně nepamatuji, ale poznáš to lehce, pokud nasadíš a utáhneš kolo, necháš je zvedlé, tak s kolem zahýbat a pokud se bez problému točí a zároveň nemá vůli, tak je to good, v opačném případě musíš ložisko buď povolit, nebo naopak přitáhnout, podle toho co to dělá, zda drhne nebo se vyvrací do boku.

Na utahování kuželikových ložisek je přesný postup.

Určitě je popsán v DP nebo v Jak na to nebo v jakékoliv knize věnující se údržbě aut.

 

Přesně ho nevím, ale v principu jde o to, že se utáhne předepsaným momentem a následně povolí o určitý úhel (nevím jestli taky plus na nejblíšší otvor pro závlačku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...