Přejít na obsah

Vybracie


vonsakjakub

Doporučené příspěvky

Hosi mam prolem u supa 1 Pri zimnom motori mi ide tazko do stupna dva ale ked sa motor zohreje tak ide krasne hodit bez akych problemou a este mam problem ze mam vybracie na rychlostni pake a kdiz mam zaradeny to je jedno aku rychlost tak citim pri pridani plynoveho pedala ze sa mi napina rychlostni paka cim to muze bit dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatuhlý šaltr: Můžeš to zkusit promazat (shora u kulisy i u převodovky-vycvaknout plast kolem řadičky a jsi tam, u převodovky to uvidíš-dvě táhla, jendo pohyblivé a druhé stabilizační, naper tam WD a vazelínu kolik je libo, nic nezkazíš). Mohl by být také špatně seřízen, ale jestli to dělá jen za studena, tak asi ne. Svým způsobem normální věc, prostě zima, jinak by to mohlo mít souvislost s následujícím:

Vibrace a hýbání šaltru: uložení (silentblok) motoru. Párkrát jsem se setkal, že tento problém způsobovaly i zatuhlé vnitřní kineťáky, které následně vylágrovaly uložení motoru (a to nejen)

Rovnou proveď i kontrolu hladiny oleje v převodovce viz dílenská příručka-převodovka (to abys to neměl tak jednoduché :kol-28: )

Jinak v tém příručce je i postup seřízení řadící páky, což by se mohlo i částečně týkat Tvého problému

http://forum.skodahome.cz/topic/102140-d%C3%ADlensk%C3%A1-p%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka-a-u%C4%8Debn%C3%AD-pom%C5%AFcky-superb-i/

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no skusim to promazat ale pocul jsem ze bi moh bit aj pokazem synchrom v prevodovce?ale niesom si isty a sylenbloky motoru som daval nove a aj pred danim novich sylenblokou mi to robilo ale skusim este vymenitsylenbloky prevodovky ale neviem ci to pomoze a vnutorne kinetaky sa daji nejak odskusat ci su dobre ci nie a nevies nahodou aka je cena kinetakou no neviem nieco poskusam s toho co si mi povedal zatial dakujem za radu  a skusim tu prirucku prestudovat a uvidime 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, synchrony by to mohly být. To je ta nejposlednější možnost (a taky nejdražší). Vnitřní kineťáky je nejlepší zkusit na zvedáku, jejlépe odšroubovat (těch 6 šroubů kolem) a zkusit rukou, jestli nejsou zatuhlé, nebo naopak, jestli nemají vůli (většinou spíš zatuhnou). Ohledně silentbloku motoru a převodovky jsem tu nedávno někomu psal, že je dobré je vyměnit oba najednou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...