Přejít na obsah

Jak na Wifi


ObcanOV

Doporučené příspěvky

Řešil ste už někdo něco podobnýho? Net mám přes wifi tady vedle ze střechy (buď přes usb wifi nebo notas u okna na stole), ale chci s notasem chodit po byte... takze potrebuju prijem wifi a nasledne distribuce po byte, potrebuju podle vseho wifi AP a wifi router, ma nekdo napad na nejlevnejsi reseni prip. nejlepsi reseni? zarizeni co by to melo oboji v sobe sem zatim nenasel thx -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil ste už někdo něco podobnýho? Net mám přes wifi tady vedle ze střechy (buď přes usb wifi nebo notas u okna na stole), ale chci s notasem chodit po byte... takze potrebuju prijem wifi a nasledne distribuce po byte, potrebuju podle vseho wifi AP a wifi router, ma nekdo napad na nejlevnejsi reseni prip. nejlepsi reseni? zarizeni co by to melo oboji v sobe sem zatim nenasel thx -_-

Priznám sa, že mal som už desiatky prípadov, ale tento tvoj som ešte neriešil.

Podľa mňa by stačilo jedno výkonné AP s dvoma anténami napr.

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8174827

pričom použiješ vonkajšiu anténu ako vstup a ap by ti malo rozdistribuovať signál po byte. Ak by signál nebol dostatočný, treba dať aj druhú anténu a to nejakú výkonnejšiu všesmerovku.

Myslím, že sú aj lacnejšie zariadenia, ale momentálne som žiadne nemohol narýchlo nájsť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil ste už někdo něco podobnýho? Net mám přes wifi tady vedle ze střechy (buď přes usb wifi nebo notas u okna na stole), ale chci s notasem chodit po byte... takze potrebuju prijem wifi a nasledne distribuce po byte, potrebuju podle vseho wifi AP a wifi router, ma nekdo napad na nejlevnejsi reseni prip. nejlepsi reseni? zarizeni co by to melo oboji v sobe sem zatim nenasel thx  -_-

Priznám sa, že mal som už desiatky prípadov, ale tento tvoj som ešte neriešil.

Podľa mňa by stačilo jedno výkonné AP s dvoma anténami napr.

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8174827

pričom použiješ vonkajšiu anténu ako vstup a ap by ti malo rozdistribuovať signál po byte. Ak by signál nebol dostatočný, treba dať aj druhú anténu a to nejakú výkonnejšiu všesmerovku.

Myslím, že sú aj lacnejšie zariadenia, ale momentálne som žiadne nemohol narýchlo nájsť.

- ale to je wifi router a do nej musi jit internet (kabelem,modemem,z AP)

- nebo je to AP v klientovi ktery prijme internet pres wifi ale nemuze ho poslat dal a opet potrebujes druhy zarizeni

proto me zajima jestli nekdo nezna zarizeni co ma oboje v sobe pripadne nejlevnejsi ale odzkousena varianta pro 2 zarizeni -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si prečítaš recenziu na joyce.cz, zistíš, že je to AP s dvoma nezávislými anténami, pričom na jednej strane sa chová ako AP a na druhej strane ako domáca internetová brána.

Máš dve možnosti: buď privedieš internet cez lan a ďalej ho rozdistribuješ cez wifi alebo príjmeš internet cez wifi a ďalej ho rozdistribuješ cez wifi(tvoj prípad). Nepotrebuješ žiadne ďalšie zariadenie.

Podľa mňa ti to bude na 99 % fungovať, tak ako to chceš. Na 100% ti to nezaručujem, pretože konkrétne tento prípad a toto AP nemám odskúšané.. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- ale to je wifi router a do nej musi jit internet (kabelem,modemem,z AP)

Je to router, ale neobsahuje modem, takže internetový signál môže prijímať cez wifi, wan alebo lan...

Ako tak na to teraz pozerám, tú druhú anténu má internú, takže veľký byt s ním veľmi nepokryješ...zariadenie, ktoré by malo 2 voľne pripojiteľné antény by bolo asi drahšie.. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky zrovna řeším podobnej problém, chtěl bych si nasdílet připojení k netu z pc do notebooku, asi přes bluetooth nebo síťák, ale nevím jak to nastavit, poradí mi někdo?? B)

Aký máš spôsob pripojenia? DSL modem?

Systém máš aký? XP?

Na PC dáš sieťové pripojenia - nastaviť domácu sieť a vytvoríš si domácu bránu.

Na notebooku podobne, riadíš sa podľa pokynov....potom to cez sieťový kábel prepojíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vznesu svuj dotaz, pro toho kdo se v tom pohybuje, jiste jednoduchy...

Mam POUZE notes a net prijimam ethernetovym kabelem tazenym od clena 3patra pode mnou, ktery to ma zrejme wifi, ale to neni dulezite. Chci prijimat po byte pouze na notebooku net bezdratove, bude mi stacit tato vecicka , do ktere nepojim ten kablik na prijem netu a funguju bezdratove?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34039

Dekuji za rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vznesu svuj dotaz, pro toho kdo se v tom pohybuje, jiste jednoduchy...

Mam POUZE notes a net prijimam ethernetovym kabelem tazenym od clena 3patra pode mnou, ktery to ma zrejme wifi, ale to neni dulezite. Chci prijimat po byte pouze na notebooku net bezdratove, bude mi stacit tato vecicka , do ktere nepojim ten kablik na prijem netu a funguju bezdratove?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34039

Dekuji za rady ;)

přesně tak, pojedeš v režimu AP. Z ovisem 5460 mám good zkušenosti. Bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vznesu svuj dotaz, pro toho kdo se v tom pohybuje, jiste jednoduchy...

Mam POUZE notes a net prijimam ethernetovym kabelem tazenym od clena 3patra pode mnou, ktery to ma zrejme wifi, ale to neni dulezite. Chci prijimat po byte pouze na notebooku net bezdratove, bude mi stacit tato vecicka , do ktere nepojim ten kablik na prijem netu a funguju bezdratove?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34039

Dekuji za rady ;)

přesně tak, pojedeš v režimu AP. Z ovisem 5460 mám good zkušenosti. Bez problémů.

jj presne tak, pomer cena/vykon je u ty 5460 gut navic ted prodavaj v2 a firmware 8 je na netu a facha, poridil sem to tento tyden a spokojenej, akorat bych doporucil misto seriovy antenky 2dbi tu silnejsi 5dbi (cca do 300 pripadne zyxel prodava i s magn. drzakem a 1,5m kabelem za 400)

btw ta 5460 umi i wisp tj. prijem wifi a nasledne i posilani dal napr. po byte, ale je to citlivy a jede to na tu jednu antenu, nevyhoda ze zabezpeceni neni vychytany (sifrovani jde pouze v pripade ze je i smerem k wifi providerovi), vyresil sem to nakonec prijmem pres tu 5460 pak ethernetem na wifi router (ten de uz dobre zabezpecet a nastavit) kterej wifi posila dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...