Přejít na obsah

Neco boucha na predni naprave


octavka19tdi

Doporučené příspěvky

Zdravim,tak uz je to tady 150tkm na krku a zacina se to rozpadat :) Neco mi boucha na predni naprave.Dela to jen kdyz zatacim do prava a prejizdim pres nerovnosti.V mensi rychlosti kdyz je volant ve vetsim rejtu.Vecinou to bouchne jenom jednou jako kdyby neco nekam zapadlo a pak uz to nedela ,ikdyz prejizdim dal pres nerovnosti.V primem smeru zadne bouchani neni.Zkousel jsem i prohoupnout tlumice jestli se neco neozve a krom provrznuti zadniho tlumice tak nic.Dela to jen kdyz auto jede.Nesetkal se nekdo uz stim?Predem dik Vsem za odpoved.

------------------------------------------------------------------------------------------------

O1,1.9tdi,81kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No je jasne si vymenit nejlepe vsechny cepy- svislaky a ridici

Pote gum. silenbloky - na obouch ramenech. Na naprave nemusite. Pote bych se mrkl na silenbloky na stab. tyci. No a mas to vse jak nove. urcite kontrola ridici tyce - spojovaci tyce na hreb.rizeni - obe strany. Take zda na prednich tlumicich nemas pod hornima miskama gum. ulozeni v haji.

Take je dobre, aby doraz na tlumici take ok. Staci se podivat.

Jeste se mrkni na utazeni ridici tyce ( imbus) dole u podlahy ridice. po sundani cerneho krytu pod pedalama. No snad to bude stacit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je jasne si vymenit nejlepe vsechny cepy- svislaky a ridici

Pote gum. silenbloky - na obouch ramenech. Na naprave nemusite. Pote bych se mrkl na silenbloky na stab. tyci. No a mas to vse jak nove. urcite kontrola ridici tyce - spojovaci tyce na hreb.rizeni - obe strany. Take zda na prednich tlumicich nemas pod hornima miskama gum. ulozeni v haji.

Take je dobre, aby doraz na tlumici take ok. Staci se podivat.

Jeste se mrkni na utazeni ridici tyce ( imbus) dole u podlahy ridice. po sundani cerneho krytu pod pedalama. No snad to bude stacit :)

To už je skoro celá přední náprava :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
No je jasne si vymenit nejlepe vsechny cepy- svislaky a ridici

Pote gum. silenbloky - na obouch ramenech. Na naprave nemusite. Pote bych se mrkl na silenbloky na stab. tyci. No a mas to vse jak nove. urcite kontrola ridici tyce - spojovaci tyce na hreb.rizeni - obe strany. Take zda na prednich tlumicich nemas pod hornima miskama gum. ulozeni v haji.

Take je dobre, aby doraz na tlumici take ok. Staci se podivat.

Jeste se mrkni na utazeni ridici tyce ( imbus) dole u podlahy ridice. po sundani cerneho krytu pod pedalama. No snad to bude stacit    :)

To už je skoro celá přední náprava :o

To je fakt clovece.

No trosku jsem to asi prehnal :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je jasne si vymenit nejlepe vsechny cepy- svislaky a ridici

Pote gum. silenbloky - na obouch ramenech. Na naprave nemusite. Pote bych se mrkl na silenbloky na stab. tyci. No a mas to vse jak nove. urcite kontrola ridici tyce - spojovaci tyce na hreb.rizeni - obe strany. Take zda na prednich tlumicich nemas pod hornima miskama gum. ulozeni v haji.

Take je dobre, aby doraz na tlumici take ok. Staci se podivat.

Jeste se mrkni na utazeni ridici tyce ( imbus) dole u podlahy ridice. po sundani cerneho krytu pod pedalama. No snad to bude stacit    :)

To už je skoro celá přední náprava :o

To je fakt clovece.

No trosku jsem to asi prehnal :unsure:

Si řikam ;) Dokud se něco neprojeví tak to neřešim,pak teprv pátram.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi dost podobný problém, začalo se mi z přední nápravy ozývat tlumené klepání při pravém rejdu v rychlosti alespon 50, ale taky při brzdění rychlostí, nebo pozvolném normálním brzdění. Vše jen při určité rychlosti nebo otáčkách. Je to cca měsíc co jsem byl v servisu na rozvodech. Mohli něco málo dotáhnout, nebo spíše opotřebení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes je již to klepání o dost zřetelnější. Zaměřil jsem se na to a nejvíce se ozývá z předné nápravy při klidné, pomalé a rovné jizdě. Motor na to nemá vliv, dělá to i když vyřadím, přidávám plyn na volnoběh, nebo motor vypnu. Klepání ustane, když začnu brzdit, nebo zrychlovat.

Tušíte na co se podívat? Najeto mam téměř 120 tis., rv 03 a na podvozek nebylo šáhnuto (čepy, tlumiče, apod.). Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dopátral příčine svého stále se stupňujícího klepání od levého kola. Nutno dodat, že se to neobešlo bez pořádné ostudy na můj účet. Jak jsem již psal, divné zvuky se docela rychle zvětšovaly a dnes cestou z práce jsem se zastavil v servisu, čekajíc tučný výčet dílů k výměně. Po chvíli přišel technik s tím, ale to již je každému jistě jasné :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a mam to za sebou :D .Prodelal jsem zimni prohlidku u skodovky.Samozdrejme ze nic nenasli.Krom ojetejch gum .Vzorek maj 1,6mm a uz jsou prej vojety :D

Na predni naprave nic nenasli,takze budu muset jezdit tak dlouho nez neco upadne a pak snad neco najdou :D Jak jsem rikal jsou to soumeni.

Jo a prej zrovna znicili merak na mereni hustoty chladici kapaliny,takze se mam v pondeli stavit ze mi to jeste dodatecne dodelaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...