Přejít na obsah

Navigace v notebooku


OloZX6R

Doporučené příspěvky

Program je to najmenej, navigaciu zvlada myslim ze aj MS Autoroute, nova verzia Route66, MapSource od Garminu ale nutnost je vlastnit Garmin GPS Prijimac.

Inak nepoznam ziadne vyhody navigacie cez PC, skor nevyhody ako nepohodlne ovladanie, pomale reakcie NTB, SW narocnost, rozmery, atd....

klasicke PDA ti splne ucel podstatne lepsie ako ntb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co jsem zjistil novýho, tak je potřeba jenom GPS modul, buď připojenej přes kabel, bluetooth nebo dokonce dělaj i jako kartu do slotu,,takže už jenom ten prográmek.. :t

Jestli chceš USB přijímač se SHIRF 3 chipsetem, tam mám jeden doma navíc a za pěknou cenu bych ho nechal:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Program je to najmenej, navigaciu zvlada myslim ze aj MS Autoroute, nova verzia Route66, MapSource od Garminu ale nutnost je vlastnit Garmin GPS Prijimac.

Inak nepoznam ziadne vyhody navigacie cez PC, skor nevyhody ako nepohodlne ovladanie, pomale reakcie NTB, SW narocnost, rozmery, atd....

klasicke PDA ti splne ucel podstatne lepsie ako ntb

Už nějakej prográmes tahám, tak pak dám vědět když to bude chodit..jinak ovládání je shodný jako třeba na PDAčku, že by notebook měl pomalé reakce se mi nechce věřit, SW náročnost je asi stejná jako na tom PDA, rozměry jsou sice horší, ale výhodou je větší obrazovka a hlavně na notebooku můžou spolujezdci během cesty v klidu sledovat tv, být na internetu, hrát hry apod.. :D .proto to řeším takhle a hlavně když někam dojedu, tak s notebookem můžu taky pracovat,,,, -_- toť můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co jsem zjistil novýho, tak je potřeba jenom GPS modul, buď připojenej přes kabel, bluetooth nebo dokonce dělaj i jako kartu do slotu,,takže už jenom ten prográmek.. :t

Jestli chceš USB přijímač se SHIRF 3 chipsetem, tam mám jeden doma navíc a za pěknou cenu bych ho nechal:)

Napiš mi nějaký podrobnosti, typ, stáří, cenu a třeba i foto by bodlo.. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ovladanie nieje shodne ;) PDA ma dotykovy displej a notebook nie, ak samozrejme nemas TabletPC, lebo si neviem predstavit ovladanie na TouchPade pocas jazdy, Aj ked sa to nezda ale noteboku podstatne dlhsie trva prepocitanie alternativnej trasy v pripade "opustenia kurzu" teda ak odbocis mimo dopredu naplanovanu trasu notebook zacne rozmyslat docela dlho ako sa vratit spat. Potom potrebujes doriesit samotne uchytenie ntb ak nepocestujes sam a niekoho budes mat vedla seba. Do firmy sme kupovali take kufre na uchytenie ntb v aute na sedadle spolujazdca, pripevnuje sa to pomocou bezp. pasu na spolujazdcovom sedadle, kufor ma po otvoreni take vysuvne a otocne rameno kde je uchyteny notebook, vies si ho prisunut az takmer k sebe, tak isto je riesene aj napajanie kde ten kufor je pripojeny do zapalovaca a vsetky ostatne rozvody su uz vnutri teda po nastupeni do auta staci pripojit uz len samotny kufor a notebook je pripojeny na tie kable vnutri.

Ja s tym mam skusenosti, mam PDA, mam Notebook a nikdy by som PDA za notebook nemenil co sa tyka navigacie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak předběžně počítám s tím, že když budu potřebovat navigaci, tak nepojedu sám a spolujezdci se o "složité" ovládání postaraj..to o tom přepočítávání trasy nemůže být chyba notebooku, protože má mnohem výkonnější procesor než pda, takže to bude spíš chyba programu,,,no a držák s napájením zatím neřeším vůbec

ps: jak jsem napsal výše, zajímaj mě zkušenosti uživatelů, popř. zkušenosti s konkrétním prográmkem,,,PDA si určitě kvůli tomu kupovat nebudu..

Editováno: , autor: OloZX6R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ma vykonnejsi procesor ale tak isto ma aj HDD ktory musi pracovat, a pri "natriasani sa" predsa len HDD cita o cosi pomalsie a nepracuje tak ako ked ho mas doma na stole, inak som zvedavy ako dlho bude bavit spolujazdca mat na kolenach notebook ;)

btw: skus ak mas moznos generovat trasu z Bodu A do Budu B na PDA a na notebooku (bez navigacie) len routing ktore zo zariadeni vyrata trasu skor ci NTB alebo PDA, potom skus do danej trasy zadat prejazdovy bod C a znovu preratat, nechcem ta odhovarat, vyskusas a rozhodnes sa sam.

mam konkretne skusenosti s navigaciou Garmin nRoute pre PC a Garmin Que pre PDA. Pouzity HW PDA HP iPaq hx4700, ntb Toshiba Satellite M30-901, GPS Garmin CF-Que a GPS-10

Editováno: , autor: redliner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co jsem zjistil novýho, tak je potřeba jenom GPS modul, buď připojenej přes kabel, bluetooth nebo dokonce dělaj i jako kartu do slotu,,takže už jenom ten prográmek.. :t

Jestli chceš USB přijímač se SHIRF 3 chipsetem, tam mám jeden doma navíc a za pěknou cenu bych ho nechal:)

Napiš mi nějaký podrobnosti, typ, stáří, cenu a třeba i foto by bodlo.. -_-

http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenstvi/...f-iii-nl-302u-/

tohle je on, chodí perfektně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...