Přejít na obsah

Poraďte s výběrem navigace


FUGAS

Doporučené příspěvky

Někdy z jara příštího roku plánuji koupi navigace a čím víc hledám na internetu, tím míň vím jakou koupit. Původně jsem si myslel, že bych koupil Tomtom One New (cena cca. 8.500Kč), ale k té bych musel přikoupit další mapy, protože v základu má pouze ČR, SR, Polsko a Maďarsko (chci min. ještě Německo, Rakousko, Francii), což by stálo dalších cca. 4.000Kč, takže pravděpodobně koupím o něco dražší navigaci, která tyto státy má už v základu a nebudu muset nic přikupovat. V úvahu připadají tyto:

- Tomtom c510

- Garmin Nuvi 300

- Garmin Nuvi 350 - má i příjem dopravního zpravodajství

- Garmin Nuvi 360

Jenže teď jsem z toho jelen, protože se v tom moc nevyznám. Např. proč je ten Garmin Nuvi 350 který má příjem dopravního zpravodajství o cca. 3.000Kč levnější, než Nuvi 360, který ho nemá? Takže Vás kdo se v tom orientujete žádám o radu, kterou navigaci vybrat. Moje požadavky jsou: spolehlivost, dobrý software (aby se to nekousalo, nebo to nechtělo každou chvíli restartovat), kvalitně zpracované podrobné mapy minimálně v rozsahu ČR, D, A, F (další státy jsou plus), kvalitní grafika. Příjem dopravního zpravodajství je plus, ale úplně bezpodmínečně asi být nemusí. Co se týká přídavných fcí jako např. MP3, prohlížeč obrázků apod., to je mi úpně jedno a klidně tam být nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, osobne bych sahnul po nejakem Garminovi.

Zrovna jsem mel v ruce nemecky AutoBild, kde byl maly test navigaci.

TomTom 6 Navigator se umistil az skoro posledni.

Ja osobne jsem zastance PDA s GPS (napr. Asus A636N) a do toho hodit nejakej soft. Oblibil jsem si po vsechn strankach Navigon Mobile Navigator 5 (v techto tydnech vychazi verze 6), ten ma ale napr. oproti TomTomu nedostatecne zpracovanou mapu CR. Zapadni Evropa je ale super.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš i jiné mapy než ČR tak určo neber TT GO. Já koupil + dokoupil mapy, ale nedají se sloučit do jednoho celku tudíž plánování z ČR jinam nefunguje (kromě Polska, Slovenska,Madarska - pokrytí techto zemí je tragické).

Lepší a asi i finančně výhodnější vzít rovnou dražší variantu i s mapami.

Jinak PDA má jednu velkou výhodu - mapy se dají sehnat na netu "zdarma" celá evropa včetně balkánu a dá se v poho kombinovat různý výrobci map (každej je lepší v něčem jiném)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak napsal koudy:

navigovalo mě to do jednosměrek, párkrát i do zákazu vjezdu a vrchol byl kdy mě to dovedlo pod most a chtělo to odbočit (do řeky :D ). Slabé nastavení trasy - pouze nejkratší a nejrychlejší, nejdou např. vypnout placený dálnice (aspoň jsem na to nepřišel). Další problém je přechod map mezi státy (konkrétně např. Hatě u Znojma) silnice jsou na hranici o pár metrů posunutý a proto to přes tenhle přechod nedokáže navigovat souvisle a nutí to k objezdu (zkušenost od kolegy).Stále si myslím, že jednoúčelová navigace je luxus, za pomalu stejný peníze může být PDA s mnohem více funkcema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, asi bych to viděl na toho TT 510, trochu mi ale vadí velikost a váha toho přístroje ve srovnání s Garminem. Jinak PDA fakt nechci, má sice x-funkcí, ale já je nepotřebuju, takže za ně nechci platit.

Editováno: , autor: FUGAS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FUGAS: No podle tveho uvodniho prispevku jsi schopen dat cca 10 000,- Kc.

Mnou zminovany Asus A636N vcetne GPS je za cca 9800,- Kc. Ja prave nechtel jednoucelovku, PDA se da pouzit na vsechno a mam ho v kapse, ale kazdy ma jine priority, to samozrejme respektuju.

Počítám, že do toho vrazím tak 12-14tKč. Kdybych koupil PDA, tak ho stejně na nic jinýho než na navigaci používat nebudu, takže to nemá smysl. Jinak teď jsem si přečetl recenzi a diskusi k navigaci MyGuide SilverGuide 5000, a docela mi to padlo do oka. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, když to jsme zase u těch PDA-ček, a já ho fakt nechci. Přemýšlel jsem o tom a nevím na co jiného než na navigaci bych to používal. Pro mě to fakt nemá smysl, ale to už se opakuju.

no já tě jen chtěl navést na myšlenku, že je jedno co si za danou sumu koupíš, protože PDA a "jen Navi" jsou na tom stejně, ale do PDA seženeš "levněji" mapy -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaKr: Máš pravdu v tom, že mapy do PDA si můžeš různě měnit a stojí míň, nebo se dají stáhnout z netu. Ale PDA navigace má i své mínusy - např. častěji se to "kouše" než jednoúčelová navigace a hlavně nenacpeš tam podrobné mapy velké oblati, takže si tam musíš vždy natáhnout mapu oblasti kam pojedeš. Když ale pojedeš dálkovou trasu po Evropě, tak může být problém s kapacitou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaKr: Máš pravdu v tom, že mapy do PDA si můžeš různě měnit a stojí míň, nebo se dají stáhnout z netu. Ale PDA navigace má i své mínusy - např. častěji se to "kouše" než jednoúčelová navigace a hlavně nenacpeš tam podrobné mapy velké oblati, takže si tam musíš vždy natáhnout mapu oblasti kam pojedeš. Když ale pojedeš dálkovou trasu po Evropě, tak může být problém s kapacitou. ;)

tak to nedokážu posoudit, je to o velikosti paměti a nevím jak na tom jsou oba konkurenti -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nedokážu posoudit, je to o velikosti paměti a nevím jak na tom jsou oba konkurenti -_-

V podstatě je to problém všech PDA. Já teda na to nejsem odborník, spíš bych řekl, že tomu zas tak moc nerozumím, ale pročetl jsem si pár diskusí o navigacích a tohle jsem se dočetl. ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FUGAS: Nebudu opet protezovat PDA, ale jen pro info: Mam v PDA 2GB SD-kartu a mam na ni celou zapadni Evropu vcetne CR.

Pravdou ale je, ze CR, SR, Madarsko a Polsko jsou na horsi urovni nez treba u TomToma. Pouzivam to ale predevsim pro cesty do zapadni Evropy nebo do Skandinavie, takze jsem maximalne spokojen.

post-18-1164562486.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FUGAS: Nebudu opet protezovat PDA, ale jen pro info: Mam v PDA 2GB SD-kartu a mam na ni celou zapadni Evropu vcetne CR.

Pravdou ale je, ze CR, SR, Madarsko a Polsko jsou na horsi urovni nez treba u TomToma. Pouzivam to ale predevsim pro cesty do zapadni Evropy nebo do Skandinavie, takze jsem maximalne spokojen.

takže můžeš mít tedy více SD karet nahraných jak potřebuješ a pak jen vyměňuješ - jde to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď pro pročtení několika recenzí a diskusí v merku Mio C710+. Sice jsem našel i několik negativních ohlasů (to ale u všech navi), ale kladné ohlasy převažují. V aktuální verzi to obsahuje mapy 30 evropských států. Navíc jsem našel celé fórum o navigacích Mio, což je výhoda proti jinak podobné navigaci Myguide SilverGuide 5000. Má ale 2 vlastnosti, které mi vadí - občas prý zamrzá a pak má pracovní teplotu v rozmezí 0°C - 40°C, což se mi zdá trochu málo, ale zároveň jsem nikde nenašel, že by si někdo stěžoval, že mu ta navi v horku vypíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...